Login to your account

Username *
Password *

Kenčiate nuo lėto interneto? Problema gali slypėti netikėtoje vietoje

By Bitė Rugpjūtis 23, 2022 320

Nuotolinio susitikimo metu netikėtai užstrigęs garsas ar įdomiausioje filmo vietoje sustojęs vaizdas – daugeliui pažįstamos situacijos. Tuo metu norisi kuo operatyviau rasti priežastį, lemiančią interneto trikdžius. Nors priežasčių gali būti įvairių, viena jų pasitaiko ypač dažnai. Kokia ji?

„Lėtą ar netolygiai veikiantį interneto ryšį gali lemti ne vietoje pastatytas arba technologiškai pasenęs interneto maršrutizatorius. Iš visų jų tipų, šiuo metu plačiausiai naudojami laidiniai maršrutizatoriai su „Wi-Fi“ siųstuvais.

Siekiant užtikrinti kokybišką ir stabilų interneto greitį namuose ar biure, svarbu atkreipti dėmesį į kelis parametrus: pastato vietą, maršrutizatoriaus vietą pastate ir kambaryje, o taip pat ir į maršrutizatoriaus techninius parametrus – klasę, kategoriją ir pagaminimo metus“, ‒ pranešime žiniasklaidai sako „Bitės Lietuva“ produktų vadovas Eligijus Rakickas.

Optimaliausia laikymo vieta

Eksperto teigimu, renkantis maršrutizatoriaus laikymo vietą, svarbu atkreipti dėmesį į atstumą, kuriuo maršrutizatorius nutolęs nuo prijungtų įrenginių bei jį statyti ten, kur signalo sklidimo neblokuos įvairios kliūtys – baldai, sienos ar durys, laiptai, bei kiti objektai.

„Netinkamai pasirinkta maršrutizatoriaus vieta pastate ar patalpoje – viena dažniausių suprastėjusio interneto ryšio priežasčių. Jei internetu naudojatės nuošalioje sodyboje, kurios teritorijoje yra prastesnis ryšio padengimas, gali praversti pastato išorėje įrengta ryšį stiprinanti antena.

Visgi daugeliu atveju sklandžiam interneto veikimui to neprireikia ir visiškai pakanka įprasto maršrutizatoriaus. Tik rekomenduoju įsitikinti, kad skleisdamas signalą viduje jis nesusiduria su kliūtimis“, ‒ sako E. Rakickas.

Produktų vadovo teigimu, maršrutizatorius sklandžiausiai veiks pastatytas maždaug tokiame pačiame lygyje, kaip ir kiti namų išmanieji įrenginiai, į kuriuos siunčiamas interneto signalas.

Patikrinkite maršrutizatoriaus būklę

Kadangi namų interneto greitis ir stabilumas gali priklausyti ir nuo naudojamo maršrutizatoriaus būklės, klasės ir kategorijos, ekspertas rekomenduoja šiuos parametrus profilaktiškai tikrinti kas 2-3 metus.

„Tinklai tobulėja, maršrutizatorių kategorijos tampa vis aukštesnės. Šiuo metu prekyboje vis dar yra nemažai senos technologijos maršrutizatorių, kurie jau nebeveiks taip sparčiai, kaip galėtų naujieji. Planuojant įsigyti naują maršrutizatorių, rekomenduoju rinktis naujausios CAT-12 kategorijos įrenginį“, ‒ sako E. Rakickas.

Anot jo, taip pat galima pasitikrinti ir jau turimo maršrutizatoriaus kategoriją ir greitį.

„Ant kiekvieno namų interneto maršrutizatoriaus rasite nurodytą modelio numerį. Jį įrašę į interneto naršyklės paieškos laukelį, arba paskambinę „Bitės“ klientų aptarnavimo linijai, galėsite pasitikrinti šiuo metu naudojamo maršrutizatoriaus kategoriją ir pagal tai nuspręsti, ar dar neatėjo laikas atnaujinti įrenginio. Modelio numeriai gali būti CAT-4, CAT-6, CAT-12.

Didėjantis skaičius rodo aukštesnę kategoriją. Jei šiuo metu naudojatės CAT-4 kategorijos maršrutizatoriumi – reiškia, kad atnaujinus įrenginį galėtumėte džiaugtis pastebimai spartesniu interneto ryšiu“, ‒ sako ekspertas.

Rate this item
(0 votes)
Naujas terminas psichologijoje – nomofobija. Kodėl taip bijome rankose neturėti išmaniojo telefono?

Socialiniai tinklai – ne tik susirašinėjimui: prekes juose įsigyja daugiau nei pusė lietuvių

Lietuvoje pradėjo veikti naujieji telefono numeriai: galima skambinti vietoje aštuoneto naudojant nulį

Šie ženklai išduoda, kad laikas atsinaujinti maršrutizatorių: senas įrenginys kelia riziką saugumui

2G ir 3G įranga paveiks jūsų daiktų interneto (M2M/IoT) sprendimus ateityje – 5 būdai, kaip elgtis, kad tai nenutiktų

Artėja vienas svarbiausių metų technologijų renginių: pristatys ir pirmą skraidančio automobilio prototipą

Laukiamiausi 2024 m. vaizdo žaidimai: nuo atgimusios „Final Fantasy VII“ klasikos iki „S.T.A.L.K.E.R. 2“ siaubo Černobylyje

Prastas ryšys namuose? Kaltas gali būti naujas ar renovuotas jūsų namas

„Philips Monitors“ E1 linijoje – keturi nauji monitoriai šių laikų profesionalams, dirbantiems hibridinėje darbo aplinkoje

Interneto slapukai miršta: kas juos pakeis ir kodėl visiškai atsisakyti – nenaudinga?

Mobiliųjų žaidimų tendencijos 2024: kas lydės šiais metais?

Ilgaamžiškumo paslaptys: kaip prie jų šiandien prisideda išmaniosios technologijos?

Dėl kilusių nesutarimų „TikTok“ platformoje nebeliko Taylor Swift, Drake ir kitų atlikėjų dainų: paaiškino, kas nutiko

5 būdai, kaip dirbtinis intelektas gali palengvinti jūsų kasdienybę

Išmanusis laikrodis vaikui su GPS – kodėl verta įsigyti tokį prietaisą?

4 priežastys, kodėl 2024 – išmaniųjų laikrodžių metai