Login to your account

Username *
Password *

Kenčiate nuo lėto interneto? Problema gali slypėti netikėtoje vietoje

By Bitė Rugpjūtis 23, 2022 132

Nuotolinio susitikimo metu netikėtai užstrigęs garsas ar įdomiausioje filmo vietoje sustojęs vaizdas – daugeliui pažįstamos situacijos. Tuo metu norisi kuo operatyviau rasti priežastį, lemiančią interneto trikdžius. Nors priežasčių gali būti įvairių, viena jų pasitaiko ypač dažnai. Kokia ji?

„Lėtą ar netolygiai veikiantį interneto ryšį gali lemti ne vietoje pastatytas arba technologiškai pasenęs interneto maršrutizatorius. Iš visų jų tipų, šiuo metu plačiausiai naudojami laidiniai maršrutizatoriai su „Wi-Fi“ siųstuvais.

Siekiant užtikrinti kokybišką ir stabilų interneto greitį namuose ar biure, svarbu atkreipti dėmesį į kelis parametrus: pastato vietą, maršrutizatoriaus vietą pastate ir kambaryje, o taip pat ir į maršrutizatoriaus techninius parametrus – klasę, kategoriją ir pagaminimo metus“, ‒ pranešime žiniasklaidai sako „Bitės Lietuva“ produktų vadovas Eligijus Rakickas.

Optimaliausia laikymo vieta

Eksperto teigimu, renkantis maršrutizatoriaus laikymo vietą, svarbu atkreipti dėmesį į atstumą, kuriuo maršrutizatorius nutolęs nuo prijungtų įrenginių bei jį statyti ten, kur signalo sklidimo neblokuos įvairios kliūtys – baldai, sienos ar durys, laiptai, bei kiti objektai.

„Netinkamai pasirinkta maršrutizatoriaus vieta pastate ar patalpoje – viena dažniausių suprastėjusio interneto ryšio priežasčių. Jei internetu naudojatės nuošalioje sodyboje, kurios teritorijoje yra prastesnis ryšio padengimas, gali praversti pastato išorėje įrengta ryšį stiprinanti antena.

Visgi daugeliu atveju sklandžiam interneto veikimui to neprireikia ir visiškai pakanka įprasto maršrutizatoriaus. Tik rekomenduoju įsitikinti, kad skleisdamas signalą viduje jis nesusiduria su kliūtimis“, ‒ sako E. Rakickas.

Produktų vadovo teigimu, maršrutizatorius sklandžiausiai veiks pastatytas maždaug tokiame pačiame lygyje, kaip ir kiti namų išmanieji įrenginiai, į kuriuos siunčiamas interneto signalas.

Patikrinkite maršrutizatoriaus būklę

Kadangi namų interneto greitis ir stabilumas gali priklausyti ir nuo naudojamo maršrutizatoriaus būklės, klasės ir kategorijos, ekspertas rekomenduoja šiuos parametrus profilaktiškai tikrinti kas 2-3 metus.

„Tinklai tobulėja, maršrutizatorių kategorijos tampa vis aukštesnės. Šiuo metu prekyboje vis dar yra nemažai senos technologijos maršrutizatorių, kurie jau nebeveiks taip sparčiai, kaip galėtų naujieji. Planuojant įsigyti naują maršrutizatorių, rekomenduoju rinktis naujausios CAT-12 kategorijos įrenginį“, ‒ sako E. Rakickas.

Anot jo, taip pat galima pasitikrinti ir jau turimo maršrutizatoriaus kategoriją ir greitį.

„Ant kiekvieno namų interneto maršrutizatoriaus rasite nurodytą modelio numerį. Jį įrašę į interneto naršyklės paieškos laukelį, arba paskambinę „Bitės“ klientų aptarnavimo linijai, galėsite pasitikrinti šiuo metu naudojamo maršrutizatoriaus kategoriją ir pagal tai nuspręsti, ar dar neatėjo laikas atnaujinti įrenginio. Modelio numeriai gali būti CAT-4, CAT-6, CAT-12.

Didėjantis skaičius rodo aukštesnę kategoriją. Jei šiuo metu naudojatės CAT-4 kategorijos maršrutizatoriumi – reiškia, kad atnaujinus įrenginį galėtumėte džiaugtis pastebimai spartesniu interneto ryšiu“, ‒ sako ekspertas.

Rate this item
(0 votes)
“Logitech G” paleidžia pirmąsias žaidimams pritaikytas į ausis įkišamas ausines: “Logitech G FITS”

„Tele2“ pristato naują kibernetinio saugumo produktą

Išmanusis ėmė veikti lėčiau: pirmoji pagalba jūsų telefonui

Kibernetinio saugumo ekspertai – apie rizikas, naudojantis darbo kompiuteriu namuose, ir rusiškos antivirusinės programos populiarumą

Kibernetinių išpuolių daugėja: ar kyla IT saugumo sektoriaus akcijų kainos?

Saule varomas mobilus ryšys: „Telia“ plečia saulės elektrinių skaičių

Garso turinio platforma „Podimo“ stiprina tarptautinę komandą, augins pajėgumus Lietuvoje

Norintiems praplėsti klausymosi patirtį: 3 garso turinio rekomendacijos

„Samsung Galaxy S23“ pasitinkant: kaip gimė visų laikų sėkmingiausia „Android“ telefonų serija?

Nauja paieškos svetainė yra tarsi „Google“ ir „ChatGPT“ mišinys: kuo ji išsiskiria iš konkurentų? 

Rūpinatės savo asmens duomenų apsauga – nepamirškite ir telefono numerio

„Bitė“ pasiekė Lietuvos 5G interneto greičio rekordą: net 16 kartų viršija vidutinį interneto greitį

Šiuolaikiniai duomenų centrai: kaip jie kuriami ir vystymo tendencijos

Tyrimas: pernai Lietuvoje nutekintų paskyrų skaičius sumažėjo 80 proc.

Estijos startuolis „Salv“ pritraukė 4 mln. eurų – finansuos kovos su nusikalstamumu platformos plėtrą Europoje

eSIM startavo išankstinio mokėjimo paslaugų segmente: ja jau gali naudotis „Pildyk“ klientai