Login to your account

Username *
Password *

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Rinkimams artėjant: Lietuvos kandidatams ir politikams apsauga nuo programišių atakų Featured

By Martynas Pasiliauskas Vasario 20, 2019 691

Vis dažniau rizikų sąrašuose matant programišius ir jų galimą įtaką rinkimams bei kitiems demokratiniams procesams, šiandien „Microsoft“ Lietuvos rinkai pristatė nemokamą saugumo paslaugą „AccountGuard“. Pastaroji skirta politikams, rinkimų kandidatams ir jų komandoms, politinėms partijoms ar nevyriausybinėms organizacijoms, dirbančioms su rinkimų skaidrumu ar demokratijos vertybių puoselėjimu.

„Microsoft“ neseniai aptiko kibernetines atakas nukreiptas į Europos analitikų centrus (angl. think-tanks) ir nepelno siekiančias organizacijas, kurios pasisako už demokratiją ir nešališkus rinkimus. Lietuvos valstybės saugumo departamentas savo kasmetinėje ataskaitoje taip pat, kaip vieną didžiausių grėsmių šaliai, išskyrė kibernetinį šnipinėjimą.

Reaguojant į tai „Microsoft“ išplėtė savo nemokamą paslaugą „AccountGuard“ į 12 naujų rinkų, įskaitant ir Lietuvą. Pastarosios tikslas – padėti nuo kibernetinių rizikų ir programišių atakų apsisaugoti politikams, rinkimų kandidatams ir jų komandoms bei organizacijoms, prisidedančioms prie demokratijos puoselėjimo ir rinkimų skaidrumo.

„Lietuvos demokratijai artimiausi keli mėnesiai bus itin svarbūs. Be to, artėja ir Europos parlamento rinkimai, o kaip rodo mūsų patirtis, kibernetinis saugumas šiuo laikotarpiu tampa kritiniu klausimu. Nors „Microsoft AccountGuard“ Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims yra naujas sprendimas, jis paremtas mūsų ilgamete patirtimi, prisidedant prie demokratinių procesų saugojimo“, – sako Renate Strazdina, „Microsoft“ vadovė Baltijos šalims.

Paslaugos naudotojai gaus įspėjimus, kai bus bandoma ar pavyks įsilaužti į jų ar komandos narių darbines ar asmenines pašto paskyras („Office 365”, „Outlook“ ar „Hotmail“ platformose). Vartotojai atskirą įspėjimą gaus, kai į juos kėsinsis kitų šalių oficialių struktūrų remiamos ar palaikomos programišių grupuotės.

Tai pastebėjus „Microsoft“ ekspertų komanda padės užkirsti kelią tolesnėms atakoms. Be to, „AccountGuard“ naudotojai visada turės prieigą prie naujausių, specialiai politikos sričiai skirtų saugumo rekomendacijų, gidų ar virtualių dirbtuvių.

Paslauga „AccountGuard“ yra nemokama, jei organizacija ar politikas naudoja platformą „Office 365”. Norint pradėti naudotis šia paslauga, tereikia suvesti savo el. paštą ČIA.

Šiuo metu „AccountGuard“ prieinama Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Danijoje, Nyderlanduose, Suomijoje, Portugalijoje, Slovakijoje, Ispanijoje, JAV, Kanadoje, Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Ši paslauga yra „Microsoft“ iniciatyvos „Defending Democracy Program“ dalis.

Rate this item
(0 votes)
Gajausi 5G mitai: žalingas gamtai, sveikatai ir dar internetą pabrangins

Baltijos šalyse „Microsoft“ pradeda nemokamą skaitmeninių įgūdžių lavinimo programą

Ar žinote, kurio prietaiso naudojimas karantino metu augo kone 70 proc.?

Išmaniųjų flagmanų pėdomis – jūsų dėmesio verti biudžetiniai telefonų modeliai

Sulenkiami telefonai grįžta – kodėl vėl auga jų populiarumas?

Naudojimosi programėlėmis sąlygas skaito tik 3 lietuviai iš 10: kodėl jas nagrinėti turėtume dažniau?

„Google“ pristato ugdymo programą moksleiviams, skirtą saugiam naršymui internete

Kaip naudotis „Korona Stop LT“ programėle, skirta kovai su koronavirusu?

Penki patarimai efektyviam darbui per atstumą: dirbkite kaip generolas ir valgykite „varles“

Mados sugrįžta: kodėl kadaise populiarumą praradę sulenkiami telefonai vėl madingi?

Pamoka, kurios niekaip neišmokstame: ketvirtadalis lietuvių iki šiol nenaudoja telefono apsaugos priemonių

Beveik idealus „Apple“ išmanusis laikrodis? „Apple Watch Series 6“ apžvalga

„Mastercard” atveria „Google pay“ plėtros kelius Europoje

„PlayStation 5“ ir „Xbox Series X“ kovos pradžia – tuščiomis lentynomis

3 patarimai, kaip motyvuoti save fizinei veiklai karantino metu