Login to your account

Username *
Password *

Kuo užimti vaikus keliaujant automobiliu? Išmanios pramogos visai šeimai

By CO Agency Birželio 07, 2021 253
Kuo užimti vaikus keliaujant automobiliu? Išmanios pramogos visai šeimai Shutterstock

Atėjus vasarai daugiau su visa šeima keliausime automobiliu – tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Visgi mažiesiems keliautojams važiuoti automobiliu greitai atsibosta – jie tampa irzlūs, tad ilgesnei išvykai reikia tinkamai pasiruošti. Kokie išmanūs sprendimai padės užimti vaikus ir padės visai šeimai nenuobodžiai keliauti, pranešime žiniasklaidai pasakoja „Bitės Profai.

„Šiandien įvairios programėlės ir turinio platformos suteikia galimybę vaikui pramogauti automobilyje ne tik žiūrint į ekraną. Jos gali paversti telefoną įrankiu, skatinančiu dainuoti, žvalgytis pro automobilio langą, įgauti naujų žinių. Gera žinia, kad į dalį šių pramogų gali įsitraukti visi keliaujantys, todėl važiavimą automobiliu galite paversti smagiu šeimos laiku“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Pramogos nežiūrint į išmaniojo ekraną

Keliauti lengviau padės tradicinių, daugumai puikiai pažįstamų stalo žaidimų virtualios versijos. Gera žinia, kad šie žaidimai suteikia galimybę pramogauti automobilyje nuolat nežiūrint į išmaniojo ekraną – taip leisite mažųjų akims pailsėti. Pavyzdžiui, žaisdami specialiai kelionėms automobiliu sukurtą žaidimą „Bingo“ („Android“ ir „iOS“), mažieji bus skatinami stebėti aplinką, vaizdą pro langą tam, kad pamatę visus ieškomus objektus suriktų „Bingo“. 

„Sutelkti dėmesio į ekraną nereikalauja ir kitas populiarus šeimos žaidimas „Alias“ („Android“ ir „iOS“). Jo tikslas per ribotą laiką paaiškinti spėjama žodį kitais žodžiais, todėl vaikai turi sugalvoti sinonimus, antonimus ar kitas užuominas, o paprastai tai sukelia daug juoko. Tiesa, šis žaidimas nėra lietuvių kalba, todėl tai kartu gali būti proga pasimokyti angliškų žodžių“, – priduria M. Vrubliauskas.

Visai šeimai automobilyje puikiai tinka klasikinis ir lietuviškas dėlionės žaidimas – „PixWords“ („Android“ ir „iOS“), kuriame turėsite pasukti galvas tam, kad atspėtumėte ir teisingai sudėliotumėte žodžius.

Dainuokite su žinomais atlikėjais

Mažuosius keliautojus tikrai nustebins galimybė dainuoti mėgstamiausias dainas, repuoti ar mokytis piešti, tačiau neįprastai – pasitelkiant išmaniuosius įrenginius.

„Karaoke programėlė „Smule“ („Android“ ir „iOS“) siūlo tūkstančius populiarių dainų, kurias vaikai dainuoja ne vieni, o, pavyzdžiui, su „Disney“ animaciniais veikėjais arba žinomais atlikėjais Edu Sheeranu ar Kelly Clarkson. Savo dainą jie gali įrašyti ir nusiųsti paklausyti močiutei ar seneliui. Be to, vaikams turėtų patikti programėlė „AutoRap“ („Android“ ir „iOS“), kuri įprastą kalbėjimą paverčia į repą“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Jei norite ramesnės kelionės, pasiūlykite paprastą ir spalvingą piešimo programėlę „Doodle“ („Android“ ir „iOS“). Ši programėlė iš vaikų piešinių sukuria filmuką. Dar nemokantiems piešti mažiesiems atidarykite programėlę „Drawing Games“ („Android“ ir ‚iOS“). Ji ne tik moko piešti gyvūnus, augalus ar animacinius veikėjus, bet ir supažindina su skaičiais bei raidėmis.

Pasirūpinkite saugiu turiniu 

Važiavimas automobiliu vaikams neprailgsta žiūrint ar klausant jiems įdomų turinį. Nemažai pasakų, lopšinių ir dainų lietuvių kalba surasite „Youtube“ kanale – „Košė Malošė“. Per „Spotify“ programėlę surasite „Pasakaičių“ tinklalaidę, Vaivos Mainelytės „Gražiausių Žvėrelių Pasakų“ albumą ir „Pasakų“ grojaraštį, kurį įgarsino Inga Valinskienė ir Teta Beta. Be to, šiame tinkle gausu vaikiškų dainų albumų tam, kad kelionė būtų smagesnė.

„Specialiai vaikams skirtoje „Youtube Kids“ platformoje rasite tikrai naudingą kanalą „TED-Ed“, kur vaikai galės klausytis įvairias edukacines, įkvepiančias ir linksmas kalbas. Tiesa turinys yra anglų kalba, todėl mažiausiems vaikams gali tekti padėti jį suprasti. Turinį lietuvių kalba galite stebėti „Go3 | BITĖ“ platformoje, kur rasite daugumą populiariausių animacinių filmų, skirtų vaikams“, – tvirtina M. Vrubliauskas.

Rate this item
(0 votes)
„iPhone“ atšventė 15 metų gimtadienį: pasisavintas pavadinimas, apgaulė anonso metu ir kiti negirdėti faktai

Švęskime Mindaugo karūnavimo dieną: 3 išmanūs būdai pažinti Lietuvą

6G internetas taps kaip oras, kuriuo kvėpuojame

Pamirškite „.jpg“ formatą: nepriekaištingus atostogų kadrus padės užfiksuoti šios mažos gudrybės

„Sony“ pristato naują žaidėjams skirtų priedų seriją „INZONE“

Didieji duomenys rodo, kur Joninių vainikus pynė lietuviai: viena kryptis buvo itin populiari

Tobulo garso paieškos: jei renkatės naujas ausines, atkreipkite dėmesį į šiuos parametrus

Programėlės ramesniam miegui: nuo ekrano šviesos valdymo iki knarkimo įrašymo

Į žvejybą pasiimkite ir telefoną: kokie išmanūs įrankiai padės pagauti rekordinį laimikį?

Atnaujinta bilietų pardavimo sistema palengvina vasaros keliones: prie sprendimo sukūrimo prisidėjo ir lietuviai

Nerandate ne tik paparčio žiedo, bet ir telefono? Ekspertas pasakoja, kaip jį surasti

Dirbtinis intelektas informaciniame kare: mirtinas priešas ar sidabrinė kulka?

„Huawei“ Stambule pristatė net 7 naujus išmanius įrenginius

Vasariški orai – iššūkis produktyvumui: 5 programėlės, kurios padės išlaikyti koncentraciją

„Apple“ ir „Google“ žengė dar vieną žingsnį: jūsų piniginė gali tapti muziejine relikvija

3 situacijos, kuriose planšetinis kompiuteris palengvins jūsų kasdienybę