Login to your account

Username *
Password *

Vaikas prie kompiuterio tik pramogauja? Kaip sudominti vaikus edukaciniu turiniu

By Co Agency Birželio 01, 2021 578
Vaikas prie kompiuterio tik pramogauja? Kaip sudominti vaikus edukaciniu turiniu Shutterstock

Neretai suaugusiesiems kyla klausimas, ką naudingo naudodamiesi išmaniaisiais įrenginiais gali išmokti jų vaikai. Įvairios programėlės šiandien siūlo ne tik pramogas, bet ir kokybišką turinį – žaisdami vaikai gali įgauti įvairių įgūdžių, plėsti savo akiratį. Jų pasirinkimas didžiulis, tad vaikų gynimo dienos proga „Bitės Profai“ pranešime žiniasklaidai dalinasi programėlėmis, kurias turėtų išbandyti kiekvienas vaikas.

„Naudojantis išmaniosiomis programėlėmis, vaikai galės praplėsti užsienio kalbų žodyną, ugdyti programavimo įgūdžius ar suprasti, kaip atsakingai elgtis su pinigais. O svarbiausia tai, kad jų kūrėjai žino, kaip edukacinį turinį vaikams pristatyti įdomia ir įtraukiančia forma“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Padeda išmokti programuoti

Vaikai ypač imlūs naujai informacijai – greitai ją perpranta ir geba taikyti žinias. Kadangi mokėjimas programuoti ilgainiui taps dar didesniu pranašumu, programavimo paslapčių vaikai gali pradėti mokytis jau nuo pat mažumės.

„Susipažinti su programavimu kviečia „iOS“ įrenginiams skirta programėlė „Hopscotch“. Čia vaikai gali patys susiprogramuoti sau žaidimą: norimą aplinką, personažus, o po to pasivaikščioti po paties sukurtą virtualią erdvę. Žaidimais jie taip pat gali dalintis su kitais programėlės naudotojais ir taip pasisemti idėjų, lavinti kūrybiškumą“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas ir priduria, kad programėlė skirta 8–16 metų vaikams.

Kita programavimo įgūdžius padedanti lavinti programėlė, kur bent 12 metų sulaukę vaikai galės susipažinti su „JavaScript“ kalba ir ugdyti problemų sprendimo įgūdžius – „Grasshopper“ („Android“ ir „iOS“). Joje programavimo paslapčių vaikai mokysis spręsdami nuotaikingus galvosūkius. Įsisavinti naujas žinias padės ir po kiekvienos užduoties pateikiami patarimai.

Gilinti užsienio kalbų žinias

Kuo anksčiau vaikas pradeda mokytis užsienio kalbų, tuo jam lengviau sekasi mokytis matematikos ir pasaulio pažinimo, atskleidžia Kanados Toronto universitete atlikto tyrimo duomenys. Be to, užsienio kalbų įgūdžiai padeda vaikams sklandžiai reikšti mintis, lavina smalsumą ir atveria platesnes ateities galimybes.

„Viena populiariausių kalbų mokymosi programėlių vaikams – „Duolingo Kids“ („Android“ ir „iOS“). Čia vaikai gali mokytis daugiau kaip 35 kalbų žaidimo forma – pasiekę naujus lygius, jie atrakins didesnį žodyną ir sudėtingesnę gramatiką. Tiesa, užduotis jiems reikės atlikti ne tik žodžiu, bet ir išgirsti sakomą tekstą ar patiems kalbėti į mikrofoną. Todėl skiriant mokymuisi bent pusvalandį per dieną laikui bėgant vaiko progresas bus akivaizdus“, – komentuoja M. Vrubliauskas ir priduria, kad programėle galima naudotis net ir neturint interneto ryšio.

Suprasti, kaip elgtis su pinigais

Pirmuosius savo pinigus vaikai parastai gauna anksčiau nei sužino, kaip reikia juos uždirbti. Todėl norėdami, kad mažieji suprastų, iš kur atsiranda monetos jų kiaulėje taupyklėje, svarbu išmokyti juos esminių pinigų valdymo įgūdžių. O tą jums gali padėti padaryti išmaniosios programėlės.

„RoosterMoney“ („Android“ ir „iOS“) – edukacinis bankas, skirtas vaikams nuo 4 metų. Programėlėje tėvai sukuria jiems paskyrą, perveda virtualius pinigus ir moko išsikelti sau finansinius tikslus, pavyzdžiui, nusipirkti dviratį. Taip pat virtualiai leisti ir gauti pinigus. Šis įrankis yra puiki pagalba mažiesiems, padedant jiems geriau suprasti iš kur atsiranda pinigai ir kaip su jais atsakingai elgtis“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Geriau pažinti pasaulį

Ne mažiau už matematiką ar programavimą, vaikų edukacijai svarbus ir bendras pasaulio pažinimas. O keliaudamas po skirtingas pasaulio vietas, pažindamas istorines asmenybes ir planetos gyvūnus, jis būtent tai ir darys.

„Geresniam pasaulio pažinimui rekomenduoju išbandyti „BrainPOP“ („Android“ ir „iOS“) programėlę. Čia rasite didžiulę ir visiškai nemokamą mokymosi turinio biblioteką, kur žiūrėdami edukacinius filmukus ir įsitraukdami į interaktyvias veiklas, vaikai lavins geografijos, biologijos, istorijos žinias. Ne mažiau įdomi ir naudinga „Khan Academy Kids“ („Android“ ir „iOS“) programėlė. Jos turinys apima edukacinius filmukus, knygas ir daineles, kurių pagalba vaikai lavins ne tik matematikos, skaitymo, bet ir emocinius ir socialinius įgūdžius“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Ekspertas priduria, kad programėlė „Khan Academy Kids“ skirta 2–7 metų vaikams. Vyresniems skirta dar gausesnė edukacinio turinio platforma „Khan“ („Android“ ir „iOS“), siūlanti gilinti žinias net ir finansų ar politikos srityse. 

Rate this item
(0 votes)
 „Samsung“ užmezgė partnerystę su jauniausia šių metų Lietuvos olimpiete – pasaulio čempione Dominika Banevič

Prie ekranų vaikai praleidžia ilgiau, nei manote: įveikti tėvų kontrolės nustatymus jiems – juokų darbas

Masyvūs žemi dažniai. „Sony“ pristato naują garsiakalbių ir ausinių seriją ULT POWER SOUND

Įvardijo, kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: nepasitikrinę ryšio nustatymų, galite būti nepasiekiami

Paprastai ir aiškiai: kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?

Geros žinios „Facebook“ senbuviams: sugrąžinta naudotojų itin mėgta sena funkcija

Paaiškino, ką daryti, jei stringa mėgstamiausias kompiuterinis žaidimas 

Logitech G pristato PRO X 60 žaidimų klaviatūrą su Keycontrol technologija – kompaktiška ir sukurta laimėti

Kibernetiniai išpuoliai: „fintech“ ekspertai pataria, kaip apsisaugoti ne tik jums, bet ir kokių priemonių imtis versle

Ar muzikos per ausines klausotės saugiu garsu? Kelios klaidos gali lemti suprastėjusią klausą

„Samsung“ pristatė naujus populiariosios „Galaxy A“ serijos telefonus: ryškesnė naktinė fotografija ir flagmanų lygio duomenų sauga

Mobilų telefoną naudojo net kelis dešimtmečius: kaip padidinti įrenginio ilgaamžiškumą?

Išlaisvinkite žaidimų galią su epiniu AOC 44,5 colių OLED monitoriumi

„404“ klaida: nuo konspiracijos teorijų iki interaktyvių žaidimų pasiklydusiems internete

Pasitikrinkite dar kartą: primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus

„Sony” išleidžia didelės talpos bei spartos atminties korteles CEB-G480T/CEB-G240T