Login to your account

Username *
Password *

5 naujos „iOS“ funkcijos, kurias verta išbandyti

By Tele2 Vasario 08, 2021 273

„Apple“ telefonų naudotojai jau kurį laiką gali džiaugtis nauja „iOS 14“ operacine sistema, veikiančia jų išmaniuosiuose. Čia rasite ypač daug pasikeitimų ir naujų funkcijų. Rekomenduojame išmėginti kelias, tikrai vertas jūsų dėmesio.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato penkias naudingas „iOS“ funkcijas, kurias siūlo išmėginti „iPhone“ telefonų savininkams. Funkcijos veiks visuose „iPhone“ telefonuose nuo „iPhone 6S“ iki naujausių „iPhone 12“ serijos modelių, kuriuose yra įrašyta atnaujinta „iOS 14“ operacinė sistema.

  1. Programėlių biblioteka

Šią naujieną turėtų įvertinti kiekvienas „iPhone“ naudotojas. „App Library“ (liet. Programėlių biblioteka) – tai naujas, efektyvesnis būdas susidėlioti ir naudoti savo telefono programėles.

Anksčiau, ieškodami konkrečios programėlės, turėdavome šokinėti nuo vieno ekrano lango prie kito. Jeigu savo telefone programėlių turime daug, toks naršymas gali tapti labai nepatogus.

Speciali aplikacijų biblioteka yra visiškai atskiras naujas langas, kuriame jūsų programėlės yra patogiai sudėliotos į skirtingas kategorijas. Pavyzdžiui, skirtas susirašinėjimui, pramogoms ar socialiniams tinklams. Tai reiškia, kad nuo šiol jas pasiekti galima dar lengviau. Dažniausiai naudojamos programėlės išsiskiria šiek tiek didesnėmis ikonomis, todėl jas aktyvuoti paprasta tiesiog vienu paspaudimu.

  1. Laikas sau

Jei norite susikaupti darbui ar kitai veiklai ir pageidaujate, kad jūsų neblaškytų jokie telefono pranešimai, įsijunkite „Do not Disturb“ (liet. Netrukdyti) režimą. Ši funkcija nutildo visus programėlių pranešimus ir skambučius. Žinoma, visus pranešimus gausite ir galėsite peržiūrėti vėliau, kai nuspręsite atrakinti savo telefoną.

Šį tylos ir ramybės režimą greičiausiai įjungsite per telefono „Control Center“ (liet. Valdymo centras) langą. Jį atidarysite pirštu braukdami iš telefono apačios į viršų. Čia spustelėkite pusmėnulio ikoną. Kol ši funkcija įjungta, dešiniajame viršutiniame telefono kampe matysite minėtą pusmėnulio simbolį.

Režimo naudojimą galite suplanuoti iš anksto. Tai padarysite nuėję į „Settings“ (liet. Nustatymai), pasirinkę „Do Not Disturb“ (liet. Netrukdyti) ir „Scheduled“ (liet. Suplanuoti). Čia galėsite pasirinkti kokiu laiku nenorite būti trukdomi.

  1. Aktyvuokite tamsųjį režimą

Verta išbandyti ir kitą naują funkciją – tamsųjį režimą. Jį aktyvavus, visi balti vartotojo sąsajos fonai virsta juodais. Telefonas taip ne tik eikvoja mažiau energijos, bet ir atrodo labai patraukliai.

Tamsųjį režimą įjungsite nuėję į telefono nustatymus. Paspauskite „Display & Brightness“ (liet. Ekranas ir ryškumas). Atsivėrusiame lange pasirinkite „Dark“ (liet. Tamsus). Nuo šiol visos „Apple“ ir dauguma trečiųjų šalių programėlių bus stilingai tamsios.

  1. Papildomi atpažinimo sprendimai

Pernai pasirodžius „iPhone SE“ modeliui, buvo proga prisiminti jau kiek primištą „iPhone“ funkciją – piršto atspaudų skaitytuvą arba „Touch ID“. Jo nuskaitymo procesas yra būtina dalis, norint paruošti telefoną naudojimui.

Tačiau ar žinojote, kad galite pridėti ne vieno piršto biometrinę informaciją? Įsijunkite savo telefono nustatymus ir pasirinkite „Touch ID & Passcode“ (liet. Piršto atspaudų skaitytuvas ir slaptažodis). Sistema paprašys jus įvesti savo telefono PIN kodą. Kai tai padarysite, pasirinkite „Add a Fingerprint“ (liet. Pridėti piršto atspaudą). Tuomet sekite instrukcijomis telefono ekrane, tik šįsyk naudokite kitą pirštą. Galima pridėti daugiausiai penkis skirtingus piršto atspaudus.

Naujesniuose modeliuose piršto atspaudus pakeitė veido atpažinimo funkcija arba „Face ID“. Visgi kartais būna dienų, kai inovatyvus įrankis „nenori“ mūsų atpažinti. Tokiu atveju pravers „Alternate Appearance“ (liet. Alternatyvi išvaizda) funkcija. Ji jūsų veidą nuskaito kitu kampu. Kitaip tariant, suteikia algoritmui daugiau informacijos, taip palengvindama jam darbą.

Nustatymuose paspauskite „Face ID & Passcode“ (liet. Veido atpažinimas ir slaptažodis). Įveskite savo telefono PIN kodą. Tuomet pasirinkite „Set Up An Alternate Appearance“ (liet. Pritaikyti alternatyvią išvaizdą). Dabar beliks sekti instrukcijomis ir užfiksuoti savo atvaizdą.

  1. 5. Suteikite daugiau kontrolės valdymo centrui

Pagrindinis „iPhone“ išmaniųjų valdymo centras (angl. „Control Center“) – tai speciali, lengvai pasiekiama telefono zona, kurioje greitai ir patogiai galite atlikti įvairius veiksmus. Pavyzdžiui, perjungti dainas, įjungti lėktuvo režimą, valdyti prisijungimą prie „Wi–Fi“ tinklo, reguliuoti garsą ir apšvietimą, įjungti laikmatį, skaičiuotuvą, žibintuvėlį ir kt.

Visgi apsiriboti vien tuo, kas yra pritaikyta automatiškai, tikrai nebūtina. Šį valdymo centrą galite personalizuoti pagal savo poreikius. Čia galite perkelti daugelį kitų dažniausiai naudojamų programėlių ar funkcijų.

Nustatymuose pasirinkite „Control Center“ (liet. Valdymo centras) funkciją. Naujai atsidariusiame lange pamatysite kokie įrankiai dabar yra sukelti į šią zoną. Juos ištrinsite paspaudę raudoną minuso ikonėlę, o naujus pridėsite paspaudę žalią pliuso simbolį. Rekomenduojame pasirinkti tas funkcijas, kurias naudojate dažniausiai. Pavyzdžiui, žadintuvą, programėlę „Wallet“ (liet. Piniginė), tamsiojo režimo arba tylos režimo mygtuką ir pan.

 

Rate this item
(0 votes)
„iPhone“ atšventė 15 metų gimtadienį: pasisavintas pavadinimas, apgaulė anonso metu ir kiti negirdėti faktai

Švęskime Mindaugo karūnavimo dieną: 3 išmanūs būdai pažinti Lietuvą

Pamirškite „.jpg“ formatą: nepriekaištingus atostogų kadrus padės užfiksuoti šios mažos gudrybės

6G internetas taps kaip oras, kuriuo kvėpuojame

„Sony“ pristato naują žaidėjams skirtų priedų seriją „INZONE“

Didieji duomenys rodo, kur Joninių vainikus pynė lietuviai: viena kryptis buvo itin populiari

Tobulo garso paieškos: jei renkatės naujas ausines, atkreipkite dėmesį į šiuos parametrus

Į žvejybą pasiimkite ir telefoną: kokie išmanūs įrankiai padės pagauti rekordinį laimikį?

Programėlės ramesniam miegui: nuo ekrano šviesos valdymo iki knarkimo įrašymo

Nerandate ne tik paparčio žiedo, bet ir telefono? Ekspertas pasakoja, kaip jį surasti

Atnaujinta bilietų pardavimo sistema palengvina vasaros keliones: prie sprendimo sukūrimo prisidėjo ir lietuviai

Dirbtinis intelektas informaciniame kare: mirtinas priešas ar sidabrinė kulka?

Vasariški orai – iššūkis produktyvumui: 5 programėlės, kurios padės išlaikyti koncentraciją

„Huawei“ Stambule pristatė net 7 naujus išmanius įrenginius

Lietuvoje paskutiniu skambučiu užbaigta taksofonų era

„Apple“ ir „Google“ žengė dar vieną žingsnį: jūsų piniginė gali tapti muziejine relikvija