Login to your account

Username *
Password *

Kas yra ugniasienė ir nuo kokios „ugnies“ ji saugo jūsų įrenginius?

By Tele2 Rugpjūtis 02, 2023 60

 

Net jei jau atsargiai vertinate internete pamatytas nuorodas ir nespaudžiate iššokančių skelbimų, to nebūtinai pakanka, kad jūsų įrenginiai būtų apsaugoti nuo kibernetinių grėsmių. Anot eksperto, viena svarbiausių tinklo saugumą padidinančių priemonių yra ugniasienė (Angl. „firewall“), kuri padeda filtruoti ir blokuoti potencialių įsilaužimų prieigą prie jautrios informacijos.

Kas yra ugniasienė?

Ugniasienė – tai apsaugos įranga, kuri gali padėti apsaugoti interneto tinklą filtruodama nežinomą srautą ir neleisdama pašaliniams asmenims pasiekti privačių duomenų. Trumpai tariant, ugniasienė padeda apsisaugoti nuo kibernetinių grėsmių, kurios gali nusitaikyti į jūsų asmeninę informaciją.

Ją galima įsivaizduoti kaip eismo reguliatorių ar barjerą. Ugniasienė realiu laiku tikrina kiekvieną tinklu siunčiamą duomenų paketą ir apsaugo tinklo išteklius nuo nepageidaujamų ir potencialiai kenksmingų srautų: užkerta kelią galimiems įsilaužimams, duomenų vagystei, leidžia aptikti ir blokuoti kenksmingą netinkamą turinį, kuris gali būti siunčiamas tinklu.

Kitaip nei dažnai naudojamas VPN (virtualus privatus tinklas), ugniasienė gali apsaugoti ir nuo kenksmingos programinės įrangos (Angl. „malware“). Tai yra viena dažniausiai pasitaikančių kibernetinių grėsmių, kuri atakuoja ją atsisiuntusį įrenginį arba serverį. Kenkėjiškomis programomis bandoma apgauti naudotoją, kad šis spustelėtų arba atsisiųstų programą. Tada įsilaužėlis gali sekti klavišų paspaudimus, gauti slaptažodžius, užgrobti sistemą ar net blokuoti prieigą. Kenkėjiškos programinės įrangos atakos gali sugadinti duomenis ar net išvesti iš rikiuotės visą sistemą.

Ypač svarbu verslui

Pasak Raimondo Mikalajūno, „Tele2“ verslo produktų vadovo, ugniasienė turėtų būti pirmoji tinklo ir duomenų apsaugos linija. „Kibernetinių atakų skaičius nuolatos auga, o pačios atakos tampa vis labiau įtikinamos ir įžūlesnės, todėl būtina pasirūpinti savo įrenginių saugumu. Ugniasienė šiuo metu yra vienas geriausių įrankių, apsaugančių nuo populiariausių grėsmių internete“, – sako R. Mikalajūnas.

Jis tikina, kad ši priemonė ypač svarbi ir reikalinga verslui, nes visos be išimties įmonės jau yra atsidūrusios arba ateityje atsidurs įsilaužėlių akiratyje, o labiausiai pažeidžiami yra darbuotojai, kuriems ne visuomet pavyksta atpažinti sukčių atakas. Tad tam, kad tokios situacijos nebepasikartotų arba jų būtų galima išvengti, svarbu imtis papildomų kibernetinį saugumą užtikrinančių priemonių.

„Kiekvienas kompiuteris jau turi pagrindines ugniasienės apsaugas, tačiau vis tiek gali būti pažeidžiamas tam tikrų kenkėjiškų programų. Įsitikinkite, kad be jau esamos standartinės ugniasienės, savo įrenginiuose turite ir išplėstinį ugniasienės skydą. Verslams pravartu naudotis ir papildoma tinklo apsauga, kuri apjungtų kelias skirtingas saugumą tinkle užtikrinančias dalis: ugniasienės, įsilaužimo aptikimo ir įsilaužimo užkardymo sistemų, interneto adresų filtravimo, programėlių naudojimo filtravimo ir statinio IP adreso. Viena iš paslaugų, apjungiančių visas šias dalis, yra „Interneto apsauga PRO“, kuri užtikrina, kad įmonės duomenys bei tinklas būtų pilnai apsaugoti nuo įvairiausių išorinių grėsmių, – pataria R. Mikalajūnas.

Rate this item
(0 votes)
„Accept all cookies“: su kuo sutinkate priimdami visus slapukus?

„Password“ keičia „passphrase“: atnaujintos slaptažodžių kūrimo rekomendacijos

„Xiaomi“ pristatė lauktąją „Xiaomi 13T“ seriją: „Leica“ kamera, įkraunamas vos per keliolika minučių

Nuotykių ir emocijų užtaisas – geriausi nemokami mobilieji žaidimai 2023 metų rudenį

Dėl „iPhone 15“ pamišę gerbėjai muša susidomėjimo rekordus: populiarios kelios spalvos

„TikTok“ įpareigojo turinio kūrėjus žymėti su DI sukurtą turinį: kodėl tai reikalinga?

Įskilo telefono apsauginis stikliukas? Ekspertė atsakė, ar būtina keisti iš karto

Išnaudokite visas „Samsung Galaxy“ telefono galimybes: paslėptos funkcijos, apie kurias nežinojote

„Apple iPhone 12“ istorijos kulminacija – telefonas jau atitinka reikalavimus

Naujausias Vilniaus universiteto mokslininkų tyrimas atskleidė verslo požiūrį į kriptovaliutų panaudojimo tendencijas turizmo rinkoje

Tarptautinė diena be automobilio: kaip suplanuoti geriausią maršrutą alternatyviomis keliavimo priemonėmis?

Eterinė televizija – ir nemokama, ir tvari

Netikėta: dauguma naujųjų „iPhone“ modelių kainuos pigiau nei pernai

Neapsigaukite – šalyje plito el. paštą imituojanti kibernetinė ataka

„iOS 17“ lietuviams atnešė gerų žinių: „Telia“ klientų „iPhone“ telefonuose pradėjo veikti nauja funkcija – Wi-Fi skambučiai.

Aukštosios mados prekės ženklas „Marc Cain“ pasirinko lietuvių kurtą žaidimą jubiliejinės kolekcijos pristatymui