Login to your account

Username *
Password *

Per šventes grįžtate į gimtinę? Išmanūs įrankiai padės išvengti kamščių ir pavojingų situacijų kelyje

By Tele2 Gruodis 21, 2022 283

Šventinio savaitgalio metu norisi aplankyti visus giminaičius įvairiuose Lietuvos kampeliuose, tačiau sudėtinga situacija keliuose ir smarkiai išaugęs automobilių srautas gali apsunkinti kelionę. Išvengti spūsčių ar kitų kliūčių kelyje gali padėti išmanios aplikacijos telefone – jos ne tik įspėja apie pavojus kelyje, bet ir leidžia pasirinkti geriausią maršrutą, kad reikiamą vietą pasiektumėte greičiau.

A. Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas dalijasi populiaromis aplikacijomis, skirtomis patogesnei kelionei automobiliu. Anot specialisto, visos išvardytos programėlės yra plačiai naudojamos, tačiau išsirinkti geriausiai jums tinkančią galėsite geriau susipažinę su jų funkcijomis, išmaniais įrankiais ir net trūkumais.

Kelio situacijai stebėti – „Waze“. Sutelktinių duomenų (angl. „crowd-sourcing“) principu veikianti programėlė realiu laiko rodo eismo ir kelių būklę. Naudotojai vos keliais paspaudimais gali pranešti apie kliūtis kelyje, kaip plikledis, spūstys ar didžiulės avarijos, o aplikacija automatiškai nukreipia važiuoti kitu maršrutu arba įspėja apie pavojingas sąlygas. „Waze“ nemokamai veikia visuose išmaniuosiuose įrenginiuose – čia matysite, kada pasieksite kelionės tikslą, atsižvelgiant į realias eismo sąlygas, taip pat galėsite stebėti, kurioje degalinėje degalai kainuoja mažiausiai. „Waze“ išsiskiria ilgu sąrašu privalumų, tačiau kai kuriems vartotojams įvairūs pranešimai apie kliūtis kelyje užstoja patį žemėlapio vaizdą, o garsiniai pranešimai blaško dėmesį. Kadangi programėlė naudoja nuolat atnaujinamą informaciją, telefono baterija gali išsikrauti daug greičiau.

Kelionėms ne tik automobiliu – „Google Maps“. Bene populiariausia navigacijos aplikacija sklandžiai integruota su kitomis „Google“ programomis ir leidžia išsaugoti mėgstamas vietas ar maršrutus. Įrankis skirtas ne tik automobiliams, bet ir pėstiesiems, dviratininkams ar vykstantiems viešuoju transportu. Čia taip pat galite gauti išsamią informaciją apie eismo situaciją realiuoju laiku ir automatinį maršruto keitimą, kad reikiamą vietą pasiektumėte be trikdžių. „Google Maps“ galite naudoti ir neprisijungę prie interneto, tai ypač patogu, jeigu taupote telefono bateriją ar mobiliuosius duomenis. Tačiau ir ši išmani navigacijos programėlė turi trūkumų – žemėlapiuose kartais nepažymėti naujausi keliai, įvažiavimai ar eismo pakeitimai. Taip pat pasukus ne ten, kur reikia, aplikacija dažnai nukreipia atgal į pradinį maršrutą, net jei naujas būtų trumpesnis.

Kai neturite interneto – „Maps.me“. Aplikacija veikia kiek kitaip nei įprastos navigacijos programėlės – čia galite lengvai rasti parduotuves ir važiavimo maršrutus, tačiau į telefoną turėsite atsisiųsti žemėlapį, kuriame pažymėta norima vieta. Jam nereikia mobiliųjų duomenų, tad taupysite bateriją ir galėsite naudotis navigacija net ir įjungę lėktuvo režimą. Aplikacijoje įvairios lokacijos sužymėtos skirtingais smeigtukais, žyminčiais maisto, nakvynės ar pramogų vietas. Nors itin patogu žemėlapiu pasirūpinti iš anksto, jo atsisiuntimas gali užimti nemažai vietos telefone. Vartotojai taip pat praneša apie tai, kad žemėlapiuose pažymėtos įmonės nėra dažnai atnaujinamos.

Trimačiam vaizdui – „Apple Maps“. Aplikacija sukuria trimatį maršruto vaizdą su pastatais ir pateikia nuorodas įvairiems keliavimo būdams – automobiliu, pėsčiomis ar viešuoju transportu. Programėlė pateikia greičiausią kelią iki numatyto kelionės tikslo, atsižvelgiant į eismo sąlygas, vietą ar paros laiką. Čia veikiantys įrankiai leidžia išsaugoti mėgstamas vietas ir stebėti tokią aktualią informaciją, kaip lauko temperatūra ar oro kokybė toje vietoje, kur esate ar vykstate. Deja, „Apple Maps“ galima naudoti tik tada, kai esate prisijungę prie interneto ir ji veikia tik „iOS“ įrenginiuose, kaip „iPhone“, „iPad“ bei „Mac“.

Papildomoms funkcijoms – „Sygic GPS Navigation & Maps“. Programėlėje pateikiamos tipinės navigacijos įrankių funkcijos, tačiau joje taip pat gausu papildomų privalumų, kaip ženklų atpažinimas ir pagalba nenukrypti nuo reikiamos juostos. Aplikacija išsiskiria paprastu valdymu ir gražiu dizainu – čia žemėlapiai nuolat atnaujinami, o didžiulė bendruomenė realiuoju laiku pateikia informaciją apie eismo įvykius. Ši programa taip pat siūlo galimybe naudotis žemėlapiais neprisijungus prie interneto. Esminės aplikacijos funkcijos yra nemokamos, tačiau norėdami naudotis papildomais įrankiais, kaip ekrano projektavimas ar realus maršruto vaizdas, turėsite susimokėti.

Rate this item
(0 votes)
„Logitech“ pirmoji bendradarbiavimui skirtų vaizdo sprendimų asortimente perėjo prie perdirbto plastiko ir antrosios gyvybės medžiagų

„Fintech Day“ konferencija: dirbtinis intelektas, tvarus investavimas ir pokyčiai finansų srityje

Fotografas D. Ščiuka pataria, kaip pasidaryti profesionalių nuotraukų su telefonu: padės dirbtinis intelektas

Naujas DI vaizdo įrašų kūrimo įrankis pribloškė: tuoj galėsime namuose „gaminti“ net Holivudo filmus?

Interneto sukčiai nemiega: per mėnesį sustabdyta 7 mln. sukčiavimo atvejų 

Netikrus profilius dirbtinis intelektas „kepa“ milijardais: 5 žingsniai, kaip juos atpažinti socialiniuose tinkluose

„Tele2“ kartu su „Interpol“ saugo vaikus nuo išnaudojimo internete: skaičiai šokiruoja

„Samsung“ pristatė naująją „Galaxy Fit3” išmaniąją apyrankę, skirtą stebėti sveikatingumo rodiklius

„Luminor Phone POS“ Lietuvoje jau išbandė daugiau nei 200 prekybininkų

Naujas terminas psichologijoje – nomofobija. Kodėl taip bijome rankose neturėti išmaniojo telefono?

Socialiniai tinklai – ne tik susirašinėjimui: prekes juose įsigyja daugiau nei pusė lietuvių

Laukiamiausi 2024 m. vaizdo žaidimai: nuo atgimusios „Final Fantasy VII“ klasikos iki „S.T.A.L.K.E.R. 2“ siaubo Černobylyje

„Philips Monitors“ E1 linijoje – keturi nauji monitoriai šių laikų profesionalams, dirbantiems hibridinėje darbo aplinkoje

Mobiliųjų žaidimų tendencijos 2024: kas lydės šiais metais?

Lietuvoje pradėjo veikti naujieji telefono numeriai: galima skambinti vietoje aštuoneto naudojant nulį

2G ir 3G įranga paveiks jūsų daiktų interneto (M2M/IoT) sprendimus ateityje – 5 būdai, kaip elgtis, kad tai nenutiktų