Login to your account

Username *
Password *

„Apple“ pagaliau išgirdo vartotojus: kaip naujausia „MacOS 13 Ventura“ operacinė sistema padidino slaptažodžių apsaugą?

Neseniai pasirodžiusi „MacOS 13 Ventura“ vartotojams siūlo daugybę naujų galimybių: nuo žinučių redagavimo iki alternatyvos slaptažodžiams. Specialistas pasakoja, kurios iš šių funkcijų gali užtikrinti dar geresnį „MacBook“ kompiuterio valdymą bei greitesnį kasdienių užduočių atlikimą.

Anot Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto, naujausią operacinę sistemą „MacOS 13 Ventura“ palaiko 2017 m. ir naujesni „MacBook“ kompiuteriai. Specialistas tikina, kad šis atnaujinimas gerokai praplėtė kompiuterio funkcionalumą.

Įdiekite „MacOS 13 Ventura“. Prieš diegdami naujausią operacinę sistemą, turėtumėte sukurti atsarginę savo failų kopiją „Mac“ kompiuteryje – tai padaryti galite naudodami „Time Machine“ funkciją arba „iCloud“ debesiją. Norėdami atsisiųsti „Ventura“, spustelėkite „Apple“ meniu viršutiniame kairiajame ekrano kampe, tada pasirinkite „System preferences“ > „System Update“ > „Update Now“ arba „Upgrade Now“. Tai atlikus, jūsų kompiuteris automatiškai atsisiųs ir įdiegs naujausią operacinę sistemą.

Pasirūpinkite paskyrų saugumu. „Apple“ kartu su nauja operacine sistema pristatė naujovę – „Passkeys“, kuri bendrovės nuomone, turėtų išspręsti visas su slaptažodžiais susijusias problemas. Prisijungimo ir slaptažodžių sistema yra skirta konkrečiai kiekvienai svetainei ir programėlei – „Passkeys“ yra saugomi tik jūsų prietaise, o ne interneto serveryje, todėl jie itin atsparūs įvairioms atakoms. Užuot įvedę slaptažodį prisijungimo puslapyje, „Mac“ ekrane būsite paraginti tapatybę patvirtinti savo „iPhone“ arba „iPad“ įrenginyje su „Touch ID“ arba „Face ID“.

Užduotis atlikite greičiau. Viena iš svarbiausių naujų „macOS“ funkcijų yra „Stage Manager“, kuri padeda supaprastinti daugybės užduočių atlikimą vienu metu. Naudojant šį įrankį, pagrindinis langas vis dar bus rodomas priekyje ir centre, bet kiti atidaryti programų langai dabar bus rodomi kaip miniatiūros kairėje ekrano pusėje. Naujoji funkcija automatiškai sutvarko visas atidarytas programėles, taip suteikiama galimybė iš karto peržiūrėti visus langus, su kuriais dirbate. Šoninėje juostoje taip pat galėsite grupuoti langus konkretiems projektams ir keisti jų dydžius bei pozicijas – tai palengvins jūsų darbą, jeigu norite akimirksniu perjungti kelių programų užduotis.

Paverskite savo „iPhone“ internetine kamera. Dar viena svarbi funkcija – „Continuity Camera“, kuri „iPhone“ išmanųjį paverčia „Mac“ interneto kamera, taip jūsų vaizdo įrašai bus itin geros kokybės. Kad ši nauja technologija veiktų, turėsite padėti „iPhone“ su „iOS 16“ versija šalia kompiuterio ir įrenginiai automatiškai prisijungs. Tuomet galėsite kompiuteryje naudoti „iPhone“ kameras su įvairiomis funkcijomis, kaip portreto režimas, „Center Stage“, „Studio Light“ ar „Desk View“, kuri vienu metu leis filmuoti jus ir jūsų darbo vietą itin plačia telefono kamera.

Redaguokite išsiųstas žinutes. Naujausia „iOS 16“ operacinė sistema užtikrino galimybę redaguoti ir atšaukti išsiųstas „iMessage“ žinutes telefone, nuo šiol tą patį galėsite daryti ir „Mac“ kompiuteryje. Jeigu žinutę ištrinsite netyčia, galėsite ją susigrąžinti per 30 dienų.

Taip pat atnaujinimas suteikia galimybę pažymėti pranešimus, kaip neperskaitytus, kad grįžtumėte prie jų, kai turėsite laiko. Be to „MacOS Ventura“ patobulino ir bendradarbiavimo galimybes – galite lengvai pakviesti žmones prisijungti į bendrą pokalbį ir pridėti juos prie reikiamo dokumento. Funkcija „SharePlay“ leis per „Messages“ aplikaciją organizuoti virtulius vakarėlius ir kartu žiūrėti filmus.

Lengvai dalinkitės nuotraukomis. Itin paprastam aukštos kokybės nuotraukų pasidalinimui kompiuteriu puikiai tiks „iCloud“. Čia turėsite visus įrankius, kuriais galėsite kurti nuotraukų albumus, pridėti į juos daugiau nei 5 žmones ir pasirinkti, kad į jį būtų automatiškai įtraukiamos akimirkos iš tam tikro laikotarpio.

Bet kuris bendrame albume esantis asmuo galės redaguoti, trinti ir pasirinkti mėgstamiausias nuotraukas, o visa tai bus sinchronizuojama su visų prietaisais. Naujausioje „MacOS“ įdiegta ir dublikatų aptikimo funkcija, kuri padeda rasti pasikartojančius vaizdus galerijoje ir juos ištrinti. Įdiegę atnaujinimą, kompiuteriu galėsite greičiau redaguoti nuotraukas – atliktus pakeitimus pakaks nukopijuoti ir įklijuoti.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Ketvirtadienis, 03 Lapkritis 2022 09:21
„Logitech“ pirmoji bendradarbiavimui skirtų vaizdo sprendimų asortimente perėjo prie perdirbto plastiko ir antrosios gyvybės medžiagų

„Fintech Day“ konferencija: dirbtinis intelektas, tvarus investavimas ir pokyčiai finansų srityje

Fotografas D. Ščiuka pataria, kaip pasidaryti profesionalių nuotraukų su telefonu: padės dirbtinis intelektas

Naujas DI vaizdo įrašų kūrimo įrankis pribloškė: tuoj galėsime namuose „gaminti“ net Holivudo filmus?

Interneto sukčiai nemiega: per mėnesį sustabdyta 7 mln. sukčiavimo atvejų 

Netikrus profilius dirbtinis intelektas „kepa“ milijardais: 5 žingsniai, kaip juos atpažinti socialiniuose tinkluose

„Tele2“ kartu su „Interpol“ saugo vaikus nuo išnaudojimo internete: skaičiai šokiruoja

„Samsung“ pristatė naująją „Galaxy Fit3” išmaniąją apyrankę, skirtą stebėti sveikatingumo rodiklius

„Luminor Phone POS“ Lietuvoje jau išbandė daugiau nei 200 prekybininkų

Naujas terminas psichologijoje – nomofobija. Kodėl taip bijome rankose neturėti išmaniojo telefono?

Socialiniai tinklai – ne tik susirašinėjimui: prekes juose įsigyja daugiau nei pusė lietuvių

Laukiamiausi 2024 m. vaizdo žaidimai: nuo atgimusios „Final Fantasy VII“ klasikos iki „S.T.A.L.K.E.R. 2“ siaubo Černobylyje

„Philips Monitors“ E1 linijoje – keturi nauji monitoriai šių laikų profesionalams, dirbantiems hibridinėje darbo aplinkoje

Mobiliųjų žaidimų tendencijos 2024: kas lydės šiais metais?

Lietuvoje pradėjo veikti naujieji telefono numeriai: galima skambinti vietoje aštuoneto naudojant nulį

2G ir 3G įranga paveiks jūsų daiktų interneto (M2M/IoT) sprendimus ateityje – 5 būdai, kaip elgtis, kad tai nenutiktų