Login to your account

Username *
Password *

Nauja era: „Bitė“ 5G tinklą diegs kartu su „Ericsson“, atnaujins ir dabartinį tinklą

By Bitė Gegužė 17, 2022 108

Šiandien „Bitė“ Švedijoje pasirašo 5G įrangos tiekimo sutartį su „Ericsson“. Tai didžiausia investicija į ryšių tinklus per visą telekomunikacijų grupės istoriją. Kartu su švedų bendrove vystomas „Bitės“ 5G klientus Lietuvoje pasieks jau šiemet.

„5G yra viso šio dešimtmečio technologija. 5G sulauks daugiausiai investicijų iš visų iki šiol pristatytų ryšio kartų. Ji taps pilnaverte alternatyva fiksuotos televizijos bei namų, taip pat ir biuro interneto paslaugoms. 5G internetas taps tvirta alternatyva visoms interneto technologijoms, teikiamoms kabeliais, taip pat ir šviesolaidiniam internetui. Naujos kartos internetas taip pat taps pagrindu proveržiui ir daiktų interneto (angl. IoT) paslaugoms bei sprendimams“, – pranešime žiniasklaidai pasakoja Pranas Kuisys, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.

„Ericsson“ Šiaurės ir Vidurio Europos padalinio vadovė Jenny Lindqvist pasakoja, kad: „Kartu su „Bite“ siūlysime didelės spartos ir mažos delsos 5G ryšį Lietuvos ir Latvijos gyventojams bei įmonėms. Tikėtina, kad 5G ryšys čia, kaip ir kitose šalyse, bus diegiamas greičiau nei bet kuri ankstesnė mobiliojo ryšio technologijų karta. 5G atveria naują inovatyvių galimybių pasaulį, kuris sklandžiai integruosis į pramonės šakas ir suteiks galimybę teikti visiškai atnaujintas paslaugas bei suteikti vartotojams naujų patirčių.“

5G paspartins ir išmaniųjų miestų sprendimų plėtrą. „Bitė“ jau šiandien yra daiktų interneto sprendimų verslui pionierė ir lyderė ne tik Lietuvoje, bet ir regione. „Bitė“, kartu su partneriais, jau sėkmingai kuria pirmąjį išmanų vandentiekį Baltijos šalyse ir visame regione, taip pat vykdo didžiausią regione išmaniųjų elektros skaitiklių projektą. 

  1. Kuisys akcentuoja 5G svarbą ir IT paslaugų verslui sričiai: „5G leis „Bitės“ klientams pasiūlyti dar daugiau IT paslaugų – nuo biuro interneto iki debesijos (angl. cloud) ir duomenų centrų sprendimų. Šiam verslo segmentui skiriame reikšmingai daug dėmesio.“

Nauja paslaugų namams era

„Naujos kartos ryšio technologijos startas atveria „Bitei“ galimybes pasiūlyti dar greitesnį ir patikimesnį namų internetą bei dar pažangesnes namų televizijos paslaugas. Klientams siūlysime dar platesnį paslaugų spektrą didelį dėmesį skiriant ir sparčiausiai rinkoje augančiai naujos kartos „Go3 | BITĖ“ televizijai. Ši paslauga bus maksimaliai pritaikyta žiūrėti namuose daugybėje įrenginių, didžiausiuose ekranuose“, – sako Pranas Kuisys.

Vadovas priduria, kad: „5G taip pat leis dar lengviau ir patogiau naudotis išmaniaisiais įrenginiais: žaisti žaidimus internete, žiūrėti tiesiogines koncertų ir sporto transliacijas, atsisiųsti didelius dokumentus.“

„Bitės“ ir „Ericsson“ bendradarbiavimas bus naudingas ir dabartiniams Lietuvos bendrovės klientams: naujos kartos technologija užtikrins dar aukštesnę jau teikiamų paslaugų kokybę.

Istorinės investicijos į „Bitės“ tinklus gerins kokybę

„Bitė“ ne tik investuoja į visiškai naujo 5G tinklo statybą Lietuvoje, bet modernizuoja ir jau turimus tinklus, pasitelkusi naujausius „Ericsson“ sprendimus.

„Bitė“ siekia, kad jos turima įranga visais naudojamais dažniais būtų visiškai paruošta naujos kartos technologijos diegimui: norint pereiti prie 5G, tereikėtų aktyvuoti licenciją.

„Siekdama užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę, „Bitė“ per ateinančius penkerius metus esamą bazinių ryšio stočių tinklą tankins dar 35 proc. Visoje Lietuvos teritorijoje bus pastatyta šimtai naujų bazinių stočių, bokštų, o tai klientams užtikrins dar didesnį interneto greitį, ryšio stabilumą ir veikimą dar platesnėje teritorijoje“, – sako Gintas Butėnas, „Bitės“ technologijų direktorius.

  1. Butėnas paaiškina, kad: „5G yra pažangiausia ir svarbiausia mobiliojo ryšio technologija. Pasirinkę pirmaujantį 5G ryšio įrangos tiekėją pasaulyje – „Ericsson“ – galėsime sklandžiai pradėti masinį technologijos diegimą ir pritaikymą Lietuvoje. Naujoji technologija leis „Bitei“ prisidėti prie skirtinguose sektoriuose veikiančių įmonių efektyvumo didinimo. Tai su laiku turės ir teigiamą makroekonominį efektą, nes augs šalies ekonomikos našumas.“

„Dažnai neįvertinama, tačiau 5G svarbus ir aplinkosaugos aspektu. Jau nuo kitų metų būtent 5G leis sumažinti „Bitės“ daromą poveikį aplinkai, taupyti išteklius“, – teigia G. Butėnas.

Rate this item
(0 votes)
„iPhone“ atšventė 15 metų gimtadienį: pasisavintas pavadinimas, apgaulė anonso metu ir kiti negirdėti faktai

Švęskime Mindaugo karūnavimo dieną: 3 išmanūs būdai pažinti Lietuvą

6G internetas taps kaip oras, kuriuo kvėpuojame

„Sony“ pristato naują žaidėjams skirtų priedų seriją „INZONE“

Pamirškite „.jpg“ formatą: nepriekaištingus atostogų kadrus padės užfiksuoti šios mažos gudrybės

Didieji duomenys rodo, kur Joninių vainikus pynė lietuviai: viena kryptis buvo itin populiari

Tobulo garso paieškos: jei renkatės naujas ausines, atkreipkite dėmesį į šiuos parametrus

Programėlės ramesniam miegui: nuo ekrano šviesos valdymo iki knarkimo įrašymo

Į žvejybą pasiimkite ir telefoną: kokie išmanūs įrankiai padės pagauti rekordinį laimikį?

Atnaujinta bilietų pardavimo sistema palengvina vasaros keliones: prie sprendimo sukūrimo prisidėjo ir lietuviai

Nerandate ne tik paparčio žiedo, bet ir telefono? Ekspertas pasakoja, kaip jį surasti

Dirbtinis intelektas informaciniame kare: mirtinas priešas ar sidabrinė kulka?

„Huawei“ Stambule pristatė net 7 naujus išmanius įrenginius

Vasariški orai – iššūkis produktyvumui: 5 programėlės, kurios padės išlaikyti koncentraciją

„Apple“ ir „Google“ žengė dar vieną žingsnį: jūsų piniginė gali tapti muziejine relikvija

3 situacijos, kuriose planšetinis kompiuteris palengvins jūsų kasdienybę