Login to your account

Username *
Password *

Internetas pernai: soc. tinklų ir pažinčių programėles keitė „LinkedIn“

By Bitė Sausio 20, 2022 252

Pernai žmonės keliones keitė nuotolinio bendravimo platformomis, o pasibaigus vasarai iš soc. tinklų ir pažinčių programėlių daugiau persikėlė į profesionalus vienijantį soc. tinklą „LinkedIn“, internetinių kursų platformas ir susirašinėjimo programėles iš kurių didžiausio populiarumo sulaukė „Viber“. Tokias tendencijas atskleidžia agreguoti anoniminiai „Bitės“ tinklo duomenys. Kokios dar tendencijos išryškėjo?

„Pandemijos metu žmonės taip gerai prisitaikė dirbti bei mokytis nuotoliniu būdu, kad net ir jai pasibaigus, tą toliau sėkmingai įgyvendina. Pernai praėjus vasarai daug žmonių dėmesio sulaukė ir socialinis tinklas „Linkedin“, kuris tampa vis populiaresniu Lietuvoje“, – pranešime žiniasklaidai sako Gintas Butėnas, „Bitė Lietuva“ technologijų direktorius.

Pasibaigus vasarai – daugiau tobulėjimo, mažiau soc. tinklų

Prasidėjus darbingiausiam metų laikui programėlėje „Instagram“ duomenų kiekis spalį, lyginant su rugpjūčiu, sumažėjo daugiau nei 11 proc, pažinčių programėlės „Tinder“ – apie 5 proc. Tuo metu profesionalus vienijantis soc. tinklas „Linkedin“ pasibaigus vasarai kaip tik sulaukė didesnio populiarumo – spalį, lyginant su rugpjūčiu, žmonės jame išnaršė 11 proc. daugiau duomenų.

Naršymas augo ir nuotolinio bendravimo programėlėse: „Zoom“ lapkritį, lyginant su paprastai atostogų mėnesiu rugpjūčiu, augo net 118 proc., „Microsoft Teams“ – 91 proc. Ryški mokymosi, žinių siekimo tendencija – žmonės buvo aktyvūs ir internetinėse kursų platformose: gruodį lyginant su rugpjūčiu duomenų srautas „Coursera“ augo 53 proc., „Udemy“ – 51 proc.

„Pasibaigus vasarai socialinių tinklų vietą užima darbų paieškos ir kasdienes užduotis lengvinantys įrankiai. Įdomu, kad nuo pat pandemijos pradžios didžiulius augimo šuolius demonstravusios platformos „Zoom“ ir „Microsoft Teams“ vis dar išlieka duomenų augimo lyderėmis. Akivaizdu, kad daugybė susitikimų vis dar vyksta virtualiai“, – sako „Bitės“ technologijų direktorius.

Sumažėjęs navigacijos programėlių populiarumas

Pasibaigusi vasara ir nauja koronaviruso banga gerokai pakoregavo ir lietuvių keliavimo įpročius. Gruodį, lyginant su rugpjūčiu, ypač krito navigacijos programėlės „Google Maps“ (56 proc.) ir apgyvendinimo paslaugas siūlančios platformos „Booking“ (47 proc.) duomenų srautas.

„Pasibaigus vasarai žmonės mažiau laiko skyrė kelionėms juos pasivijus mokslo metų ir naujų darbų sezono rūpesčiams. Navigacijos programėlės „Google Maps“ populiarumo kritimas dar kartą patvirtina, kad daugelis vis dar dirba nuotoliniu būdu, rečiau keliauja į susitikimus. O atvėsus orams net ir laisvalaikiu renkasi pramogas arčiau namų“, – teigia G. Butėnas.

„Whatsapp“ praradęs lyderio pozicijas

Pernai metais antrąjį pusmetį sunaudotų mobiliųjų duomenų kiekį „Viber“ yra populiariausia susirašinėjo programėlė. Antroje vietoje liko „Telegram“, trečioje – „Skype“. Įdomu tai, kad programėlėje „Viber“ žmonės išnaršė dukart daugiau duomenų nei „Facebook Messenger“ ir triskart daugiau nei „WhatsApp“.

„Pernai „WhatsApp“ pranešus, kad bus atnaujinta programėlės naudotojų duomenų politika, kilo nerimas dėl žmonių susirašinėjimo privatumo. Nemažai ištikimų „WhatsApp“ naudotojų šią programėlę pakeitė konkurentų produktais. Didžiausio populiarumo tuo metu susilaukė „Signal“, tačiau aprimus situacijai, nemaža dalis žmonių vis tik pasiliko prie kitų alternatyvų – „Viber“ „Telegram“ ir kitų“, – sako „Bitės“ technologijų direktorius.

Pasibaigus vasarai, pastebimas visų susirašinėjimo programėlių tendencingas populiarumo augimas. Didžiausias pokytis, rugpjūtį, lyginant su spaliu, užfiksuotas „Skype“ – net 83 proc.

Žmonės programoje rinkosi tiek vaizdo, tiek įprastus garso skambučius, atskleidžia duomenų srautas.

Šventes praleido namuose

Didžiąsias metų šventes lietuviai pasitiko šeimos rate, todėl per Kūčias skambučiais ir SMS žinutėmis artimuosius ir draugus sveikino rečiau. Lyginant su įprastu penktadieniu, skambučių srautas „Bitės“ tinkle sumažėjo daugiau nei 48 proc., o SMS žinučių – daugiau nei 36 proc.

Per Kalėdas lietuviai sveikinimus ne kartu švenčiantiems artimiesiems ir draugams perdavė ir telefonu. Lyginant su įprastu šeštadieniu, per Kalėdas SMS žinučių srautas išaugo daugiau nei trečdaliu, o didžiausią piką pasiekė rytą – 10–11 val. Šiomis valandomis beveik ketvirtadaliu, lyginant su įprastu šeštadieniu, išaugo ir skambučių srautas.

Naujuosius metus žmonės taip pat sutiko draugų ir artimųjų apsupty: gruodžio 31 d. trumpųjų žinučių srautas, lyginant su įprastu penktadieniu, sumažėjo daugiau nei penktadaliu, o skambučių – daugiau nei aštuntadaliu. Daugiausia SMS žinučių žmonės siuntė praėjus 30–45 min. po vidurnakčio. Jų srautas, lyginant su įprasta naktimi, padidėjo net keliolika kartų.

Įdomių pokyčių pastebėta ir mobiliųjų duomenų vartojime. Leisdami laiką vieni su kitais žmonės rečiau naršė socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Instagram“, „TikTok“. O Kalėdinius ir Naujametinius sveikinimus daugiausia perdavė per susirašinėjimo programėlę „Viber“ – užfiksuotas daugiau nei 100 proc. duomenų augimas.

Rate this item
(0 votes)
Nebereiks gaišti laiko ieškant, kur pastatyti automobilį: pasiūlė sprendimą, kuris parodys artimiausią laisvą vietą

„Tele2“ pristato eSIM paslaugą „Apple“ išmaniuosiuose laikrodžiuose

Visame pasaulyje pastebėta sutrikusi „YouTube“ veikla: paaiškino, kodėl daliai žmonių platforma nebeveiks

Pataria, kaip apsaugoti duomenis telefone: sukčiai informaciją gali pasiekti net per įkroviklį

Televizorių evoliucija: nuo pirmųjų judančių vaizdų iki šiuolaikinių išmaniųjų ekranų

Akys – ne tik sielos, bet ir apsipirkimo veidrodis: „Iki“ pirkėjai parduotuvėse išbandė specialius žvilgsnį sekančius akinius

„Logitech“ plečia kompiuteriams „Mac“ skirtų gaminių seriją, jų integracijai į „Apple“ ekosistemą

Sukčiai nusitaikė į keliautojus: atsakė, kodėl oro uostuose gali būti nesaugu krauti telefoną

Pristatytas išmanusis laikrodis „Huawei Watch 4 Pro Space Edition“: ilgaamžis dizainas ir daugiau galimybių stebėti sveikatą

Kaip apsaugoti vaikus nuo pavojų internete? Svarbiausios kibernetinio saugumo taisyklės

Startuolis „Joiner App“ pritraukė per pusę milijono naujoms rinkoms atverti

„Google“ paieškos rezultatus apibendrinantis dirbtinis intelektas juokina internautus: ar tai tikrai gera idėja?

Planuojantiems vasaros keliones automobiliu „Google Maps“ siūlys sutaupyti 

El. parašas dar negarantuoja sutarties tvirtumo: saugumo ekspertas atskleidė skaitmeninių dokumentų spragą

KTU mokslininkų kuriamas ultragarsinis detektorius parodys, iš kur mūšio lauke atskriejo šūvis

Vis dažniau kankinantis FOMO jausmas: kodėl taip bijome kažką praleisti ir kuo čia dėti socialiniai tinklai?