Login to your account

Username *
Password *

Jei nespėjote atsidaryti „Shazam“, paniūniuokite patys: nauja funkcija padės lengviau atrasti patinkančią dainą

By Tele2 Birželio 20, 2024 81

Turbūt esate susidūrę su situacija, kai išgirstate patinkančią naują dainą, tačiau niekaip nepavyksta jos rasti muzikos platformose. Kai kurie būtent tam išmaniajame telefone turi įsidiegę dainas identifikuojančią programėlę „Shazam“, tačiau ir jos kartais atsidaryti laiku gali nepavykti.

Tačiau savo telefonui jau galite paniūniuoti ir patys. Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, sako, kad šią naujovę gali išbandyti dalis muzikos platformos „YouTube Music“ naudotojų – tam tereiks kelių paprastų žingsnių.

Jau galima paniūniuoti

Visi „Android“ išmaniųjų telefonų savininkai jau gali išbandyti džiugią staigmeną – muzikos platforma „YouTube Music“ neseniai pranešė, kad patinkančią dainą nuo šiol galima surasti kur kas paprasčiau. Naudotojams tereikia patiems padainuoti ar paniūniuoti dainos melodiją savo telefonui.

„Naujoji funkcija bus ypač naudinga tuo atveju, kai iš galvos niekaip negalite išmesti kažkur išgirstos dainos, tačiau nežinote, kas ją atlieka. Platformos kūrėjai žada, kad įrankis veiks net ir tokiu atveju, jei dainuoti nemokate.

Užteks pašvilpauti ar paniūniuoti melodiją. Bet to, kaip ir populiariausias įrankis „Shazam“, ši funkcija gali atpažinti kūrinius jiems grojant“, – sako A. Lukošius.

Padainavus norimą melodiją, „YouTube Music“ pateiks visą svarbiausią informaciją apie kūrinį – jo pavadinimą, atlikėją, albumą ir dainos viršelį, išleidimo metus, kitą svarbią informaciją apie dainą. 

Nuo šių metų kovo mėnesio bandoma programinė įranga sukurta remiantis „Google“ išmaniojo telefono „Pixel“ funkcija „Now Playing“. Pastaroji naudoja dirbtinį intelektą, suderinantį muziką su išgirstu garsu.

Kaip naudotis?

Pasak „Tele2“ Inovacijų eksperto, naudotis šia funkcija labai paprasta. Tereikia atverti „YouTube Music“ programėlę ir pagrindiniame puslapyje bakstelėti viršutiniame dešiniajame kampe esantį paieškos mygtuką su padidinamojo stiklo piktograma, o tada paspausti garso bangos piktogramą. Programa paprašys jūsų pagroti, padainuoti arba paniūniuoti bet kurią dainą, kurios bandote ieškoti.

„Tiesa, bent kol kas atsiliepimai apie šią šviežutėlę funkciją dar yra dvejopi. Nors ji puikiai atpažįsta populiarias ir gana paprastas melodijas, kur kas sunkiau suranda, pavyzdžiui, įmantrius džiazo kūrinius ar kitų sudėtingų žanrų dainas. Tikėtina, kad laikui bėgant ši technologija dar patobulės“, – teigia A. Lukošius.

Ekspertas priduria, kad ši funkcija prieinama tiems naudotojams, kurie savo „Android“ įrenginyje turi programėlės „YouTube Music 7.02“ versiją. Atnaujinti savo programėlę galima tiesiogiai per „Android“ įrenginyje esančią „Play Store“ parduotuvę. Kol kas nepranešama, kada identiška funkcija bus prieinama „iOS“ išmanių įrenginių savininkams.

Rate this item
(0 votes)
Arnoldas Lukošius išbandė naujus „Samsung“ įrenginius: pasakė, kas pribloškė labiausiai

Atsakė į keliautojams dažnai kylantį klausimą: kodėl negalima naudoti viešų „Wi-Fi“ tinklų?

„Telia“ – tarp pirmųjų išbandžiusiųjų „Microsoft 365 Copilot“: pirminį susižavėjimą DI asistentu keitė praktiškos išvados

„airBaltic“ pristato naują mobiliąją programėlę

Gediminas Jankauskas. Nemirtingumo paieškos: šimtas tablečių, kraujo vartojimas ir bandymas persikelti į kompiuterį 

Išmanūs namai – ne tik patogesni, bet ir kur kas saugesni 

Lietuvoje siautėjant karščio bangai saugokite ne tik save, bet ir telefoną: svarbu vengti kelių dažnų klaidų

„QR“ kodai pakeičia net ir kavinių meniu: ekspertas įvardijo, kodėl ne viską reikėtų skenuoti

Išmani apsauga nuo uodų, kurios nereikia nei tepti, nei purkšti

Ekspertas ragina apsaugoti save ir savo turtą: ar saugu naudotis išmaniuoju telefonu žaibuojant?

Planuojantiems vasaros keliones automobiliu „Google Maps“ siūlys sutaupyti 

Televizorius – išmanių namų valdymo centras: kontroliuokite įrenginius, taupykite energiją

Pristatytos belaidės ausinės „Huawei FreeBuds 6i“: nauji triukšmo slopinimo standartai ir išskirtinė garso kokybė

Beveik pusė europiečių rizikuoja savo sveikata: kaip išmaniosios technologijos gali pakeisti šią tendenciją? 

„Google“ stiprina partnerystę su Lietuvos žiniasklaida: pristatomas „Google News Showcase“

Televizorių evoliucija: nuo pirmųjų judančių vaizdų iki šiuolaikinių išmaniųjų ekranų