Login to your account

Username *
Password *

Programišiai atostogauti nevyksta: 5 „PayPal“ patarimai, kaip sumažinti riziką ir apsaugoti save bei klientus nuo sukčiavimo

By Adverum Birželio 17, 2024 107
Programišiai atostogauti nevyksta: 5 „PayPal“ patarimai, kaip sumažinti riziką ir apsaugoti save bei klientus nuo sukčiavimo iStock

Kibernetinio saugumo bendrovės „Barracuda“ duomenimis, kibernetinės atakos dažniau tampa efektyvesnės vasarą, kuomet įmonėse trūksta darbuotojų. Sausio mėn. tik maždaug 1 iš 80 (1,25 proc.) pranešimų apie grėsmes buvo pakankamai rimti, jog būtų siunčiamas saugos perspėjimas, o birželio-rugsėjo mėn. šis skaičius išaugo iki 1 iš 5 (20 proc.)[2].

Naujausi Lietuvos policijos duomenys rodo, kad 2022 m. Lietuvoje užregistruotų nusikalstamų veikų augimą daugiausia lėmė kibernetinių nusikaltėlių veiklos augimas. Lietuvos bankų asociacija (LBA) pranešė, jog 2022 m. finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių išviliojo beveik 12 mln. eurų.

Artėjant vasaros atostogų sezonui, verslai skatinami išlikti budrūs ir saugotis nuo kibernetinių nusikaltėlių veiklos suaktyvėjimo. Šiuo laikotarpiu daugelis įmonių dirba mažesniu darbuotojų skaičiumi, todėl jos tampa pagrindiniu programišių taikiniu.

Susirūpinimą didina ir tai, jog daugelis vartotojų visame pasaulyje vis daugiau pinigų išleidžia internetu. Naujausias „PayPal“ e. prekybos indeksas[3] atskleidė, kad vidutinės mėnesio išlaidos, skirtos apsipirkimui internetu, per metus padidėjo 17 proc. Jungtinėje Karalystėje ir Ispanijoje, 12 proc. Italijoje ir 11 proc. Vokietijoje. Daugiau pinigų, išleidžiamų internetu, kartu su padidėjusiu sukčiavimo atvejų skaičiumi skatina įvairaus dydžio įmones taikyti duomenų ir mokėjimų saugumo priemones, papildomai apsaugančias klientų duomenis ir vientisumą.

„Skaitmeniniame amžiuje visos interneto erdvėje veikiančios įmonės turi išlikti budrios, nes vienas pažeidimas gali sugriauti ilgus metus kurtą klientų pasitikėjimą. Tai liečia ne tik didžiausius rinkos dalyvius, turinčių ne vieną darbuotoją saugumo valdymo klausimais, bet ir startupus ir kitas mažas įmonės, kurių patirtis šioje srityje dažnai būna riboti. Jų atveju bendradarbiavimas su patikimu mokėjimų partneriu gali padėti jiems apsaugoti save ir savo klientus nuo įvairių sukčiavimo atvejų. Saugaus apsipirkimo užtikrinimas ne tik padeda apsaugoti verslą, bet ir skatina klientų lojalumą bei pasitikėjimą, o tai galiausiai stiprina įmonės reputaciją ir užtikrina didesnes pajamas“, – sako „PayPal“ viceprezidentas, Centrinės ir Rytų Europos bei Izraelio generalinis direktorius Efi Dahan.

Artėjant vasaros atostogų sezonui „PayPal“ parengė trumpą atmintinę, kuri padės prekybininkams apsaugoti save ir savo klientus nuo sukčių ir kitų kibernetinio saugumo grėsmių.

Išlikite budrūs: Kibernetinių grėsmių gali kilti bet kuriuo metu – nesvarbu, tai vasaros atostogos, „Juodojo“ penktadienio išpardavimai ar Kalėdų karštinė. Stebėkite, ar jūsų sistemoje nevyksta neįprastos veiklos ir būkite pasirengę greitai reaguoti į bet kokį incidentą. Keli tos pačios prekės užsakymai arba įvairūs užsakymai, siunčiami vienu adresu, gali būti pavojaus signalai. Neįprastas klientų elgesys, pavyzdžiui, bandymas kelis kartus atkurti slaptažodį arba prisijungimas iš kitų vietų, taip pat turėtų atkreipti dėmesį.
Įsitikinkite, kad jūsų programinė įranga yra saugi: reguliariai atnaujinkite savo programinę įrangą – taip ištaisysite pažeidžiamas vietas, kuriomis gali pasinaudoti kibernetiniai nusikaltėliai. Naudokite apsauginę programinę įrangą, kuri padės išvengti kenkėjiškų programų, ir užtikrinkite, jog jūsų sistemos atitiktų naujausius saugumo standartus.
Naudokite patikimus mokėjimo būdus: tiek vietiniai, tiek tarptautiniai klientai pirmiausia renkasi jiems žinomus ir patikimus mokėjimo būdus, vengia nepažįstamų atsiskaitymo metodų. Tai gali turėti įtakos jų sprendimams pirkti konkrečiose internetinėse parduotuvėse. Užsienio pirkėjams gali padėti plačiai pripažintų mokėjimo sprendimų, tokių kaip „PayPal“, įtraukimas. Tokios platformos suteikia saugumo ir patikimumo jausmą, nes pirkėjai gali būti ramūs, žinodami, kad iškilus problemoms mokėjimo paslauga galės sulaukti pagalbos. Prekybininkams nuo galimo sukčiavimo gali padėti apsisaugoti visame pasaulyje patikima ir patyrusi mokėjimų apdorojimo sistema.
Švieskite savo klientus: Informuokite pirkėjus apie saugią interneto praktiką, pavyzdžiui, kaip atpažinti bandymus sukčiauti ir naudoti stiprius, unikalius slaptažodžius. Informuoti klientai gali būti papildoma apsaugos nuo kibernetinių grėsmių linija.
Užkirsti kelią sukčiavimui, susijusiam su mokėjimo grąžinimu (angl. Chargeback): mokėjimo grąžinimas įvyksta, kai ginčijama operacija išsprendžiama kortelės turėtojo (kliento) naudai. Jei kortelės turėtojo finansų įstaiga sutinka su ginču, ji panaikina sandorį, susigrąžina pinigus iš prekybininko ir grąžina juos kortelės turėtojui. Tai įprastos verslo operacijų sąnaudos. Nors daugelis mokėjimo grąžinimų yra teisėti, kiti gali būti sukčiavimo rezultatas. Apsaugos sprendimai gali padėti prekybininkams automatiškai valdyti grįžtamąsias operacijas, taupant laiką ir pinigus. Įmonės turėtų įdiegti patikimus tikrinimo metodus, kuriais galima patikrinti, ar kliento įvesti atsiskaitymo duomenys sutampa su mokėjimų kortelės duomenimis.
Bet kokia pateikta informacija yra bendro pobūdžio ir joje neatsižvelgiama į jūsų tikslus, finansinę padėtį ar poreikius.

[1] World Economic Forum „The Global Risks Report 2023”, January 2023

[2] Data from Barracuda’s XDR platform, January-September 2022

[3] PayPal e-Commerce Index 2024 UK Edition, July-August 2023

Pranešimą paskelbė: Adelė Navickaitė, UAB ADVERUM
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijo
Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) 2023 m. pasaulinės rizikos ataskaitoje teigiama, jog kibernetinis saugumas patenka tarp 10 didžiausių pasaulinių rizikų tiek šiuo metu, tiek ateityje. Skaičiuojama, kad iki 2025 m. metiniai kibernetinių nusikaltimų nuostoliai sieks 10,5 trilijono JAV dolerių[1].

 
Rate this item
(0 votes)
Last modified on Trečiadienis, 19 Birželio 2024 15:47
Arnoldas Lukošius išbandė naujus „Samsung“ įrenginius: pasakė, kas pribloškė labiausiai

Atsakė į keliautojams dažnai kylantį klausimą: kodėl negalima naudoti viešų „Wi-Fi“ tinklų?

„Telia“ – tarp pirmųjų išbandžiusiųjų „Microsoft 365 Copilot“: pirminį susižavėjimą DI asistentu keitė praktiškos išvados

„airBaltic“ pristato naują mobiliąją programėlę

Gediminas Jankauskas. Nemirtingumo paieškos: šimtas tablečių, kraujo vartojimas ir bandymas persikelti į kompiuterį 

Išmanūs namai – ne tik patogesni, bet ir kur kas saugesni 

Lietuvoje siautėjant karščio bangai saugokite ne tik save, bet ir telefoną: svarbu vengti kelių dažnų klaidų

„QR“ kodai pakeičia net ir kavinių meniu: ekspertas įvardijo, kodėl ne viską reikėtų skenuoti

Išmani apsauga nuo uodų, kurios nereikia nei tepti, nei purkšti

Ekspertas ragina apsaugoti save ir savo turtą: ar saugu naudotis išmaniuoju telefonu žaibuojant?

Planuojantiems vasaros keliones automobiliu „Google Maps“ siūlys sutaupyti 

Televizorius – išmanių namų valdymo centras: kontroliuokite įrenginius, taupykite energiją

Pristatytos belaidės ausinės „Huawei FreeBuds 6i“: nauji triukšmo slopinimo standartai ir išskirtinė garso kokybė

Beveik pusė europiečių rizikuoja savo sveikata: kaip išmaniosios technologijos gali pakeisti šią tendenciją? 

„Google“ stiprina partnerystę su Lietuvos žiniasklaida: pristatomas „Google News Showcase“

Televizorių evoliucija: nuo pirmųjų judančių vaizdų iki šiuolaikinių išmaniųjų ekranų