Login to your account

Username *
Password *

7 eksperto patarimai: kaip apsaugoti mobiliuosius duomenis nuo kibernetinių atakų?

By Samsung Gegužė 28, 2024 61

 

Išmanieji telefonai saugo labai didelius informacijos kiekius, todėl jie yra itin patraukli platforma kibernetiniams sukčiams, kurie įvairiais būdais siekia gauti jautrius vartotojų duomenis. Tyrimai rodo, kad per pastaruosius dvejus metus nerimą keliančiu greičiu išaugo būtent tokių atakų skaičius, todėl atkreipti dėmesį į savo išmaniojo telefono saugumą šiuo metu yra itin svarbu. 

 „Samsung Electronics Baltics“ produktų treneris Andrius Mateika dalijasi patarimais, kuriais vadovaujantis  kiekvienas gali sustiprinti išmaniųjų telefonų saugumą.

1. Susikurkite stiprų slaptažodį

Prieigai prie elektroninio pašto ir socialinių tinklų platformų rekomenduojama naudoti unikalius ir sunkiai „nulaužiamus“ slaptažodžius. A. Mateika tvirtina, kad kuriant slaptažodžius geriausia naudoti ir didžiąsias, ir mažąsias raides, skaičius ir įvairius simbolius. Be to, kiekvienai platformai turėtų būti naudojami skirtingi slaptažodžiai. 

„Yra keletas slaptažodžių valdymo ir saugos programų, kurios greitai ir automatiškai generuoja unikalius slaptažodžius. Slaptažodžių valdymo programos, tokios kaip „Samsung Pass“, „NordPass“ ar „Roboform“ yra labai naudingos norint apsaugoti visus slaptažodžius Jei nenorite ilgai galvoti, kokį slaptažodį pasirinkti, galite pasinaudoti viena iš internete prieinamų platformų: „LastPass“, „1Password“, „Dashlane“ ar „Bitwarden“, – sako produktų treneris. 

2. Įjunkite dviejų veiksnių autentifikavimą 

Anot eksperto, dar vienas greitas būdas pagerinti privačių paskyrų saugumą –  kur tik įmanoma, įjungti dviejų veiksnių autentifikavimą. Papildomas patikrinimas, prašant į telefoną išsiųsto arba autentifikavimo programėlėje sugeneruoto kodo, užtikrins dvigubą apsaugą ir apsunkins nusikaltėlių prieigą prie vartotojų paskyrų.  

3. Dviguba apsauga apsaugokite konfidencialią informaciją 

Dviguba apsauga galima ne tik naudojant dviejų faktorių autentifikavimą, bet ir papildomus įrankius, kurie yra naudingi konfidencialios informacijos saugojimui. Pasak A. Mateikos, „Samsung“ telefonuose galima sukurti „saugų aplanką“, kuriame su vartotojo sukurtu slaptažodžiu gali būti saugomi konfidencialūs failai, programėlės ir kiti svarbūs ištekliai, užtikrinant jų apsaugą nuo neteisėtos prieigos. Be to, „Private Share“ funkcija leidžia telefono savininkui siųsti nuotraukas ar vaizdo įrašus, užtikrinant, kad gavėjas negalės išsaugoti failų ar daryti ekrano kopijų. Tai dar viena veiksminga saugumo priemonė, padedanti apsaugoti informaciją nuo nutekėjimo ir tolesnio jos platinimo. 

4. Reguliariai kurkite atsargines svarbių failų kopijas

Telefonas išsaugo mūsų prisiminimus nuotraukų ir vaizdo įrašų pavidalu. Norint užtikrinti, kad brangios akimirkos niekur nedingtų, ekspertas rekomenduoja reguliariai kurti atsargines nuotraukų, svarbių dokumentų ir kitų reikalingų failų atsargines kopijas. Visus šiuo dalykus išsisaugoti galima tiek specialioje saugykloje, tiek lokaliai įrenginyje, tiek juos išsaugant „debesyje“. Kibernetinių atakų, virusų ar kitu duomenų praradimo atveju tai užtikrins, kad reikiamus duomenis ar prisiminimus visada turėsite po ranka. 

5. Patikrinkite socialinių tinklų profilių nustatymus

Dažnai nekreipiame dėmesio ir nesusimąstome apie privatumo nustatymus socialinių tinklų platformose. Vis tik, A. Mateika rekomenduoja juos dar kartą peržiūrėti: nustatyti, kurie vartotojai gali matyti jūsų įrašus, nuotraukas ir kitą asmeninę informaciją. Apribojus viešai prieinamų asmens duomenų kiekį, galima sumažinti riziką, kad tam tikri duomenys bus nutekinti, taip pat galimybę, kad kažkas neteisėtai prisijungs prie jūsų paskyros.

6. Reguliariai atnaujinkite operacinę sistemą

A. Mateika sako, kad ne tik apsaugos sistemos, bet ir kibernetinės atakos darosi vis sudėtingesnės, todėl viena iš būtinų įrenginio saugumo priemonių – nuolatinis operacinės sistemos, taikomųjų ir antivirusinių programų atnaujinimas. Patogiausias būdas tai padaryti –  telefone nustatyti automatinius atnaujinimus, taip užtikrinant nuolatinę apsaugą nuo naujo tipo atakų. 

„Telefono saugumo laipsnį lemia ir pats išmanusis telefonas. Pavyzdžiui, naujausiuose „Galaxy S24“ serijos telefonuose yra specialiai įmontuotas apsaugos sprendimas „Knox Matrix“, užtikrinantis pilną apsaugą nuo duomenų nutekėjimo“, – teigia A. Mateika. 

7. Internetinėms operacijoms naudokite saugų ryšį

Pirkdami internetu arba atlikdami banko operacijas įsitikinkite, kad naudojate saugų, šifruotą ryšį, kurio adreso juosta prasideda: https://, o šalia yra užrakto piktograma. 

„Būkite atsargūs naudodami viešuosius „Wi-Fi“ tinklus. Be to, turėkite omenyje, kad kibernetiniai sukčiai gali jūsų informaciją pasiekti net tada, kai viešoje vietoje per USB lizdą kraunate savo telefoną. Pavyzdžiui, „Samsung“ telefonų naudotojai yra nuo to apsaugoti papildomai  – „Auto Block“ funkcija automatiškai užkerta kelią duomenų nutekėjimui ir kenkėjiškų programų įkėlimui iš nesaugių USB jungčių“, –  sako A. Mateika. 

Rate this item
(0 votes)
Nebereiks gaišti laiko ieškant, kur pastatyti automobilį: pasiūlė sprendimą, kuris parodys artimiausią laisvą vietą

„Tele2“ pristato eSIM paslaugą „Apple“ išmaniuosiuose laikrodžiuose

Visame pasaulyje pastebėta sutrikusi „YouTube“ veikla: paaiškino, kodėl daliai žmonių platforma nebeveiks

Televizorių evoliucija: nuo pirmųjų judančių vaizdų iki šiuolaikinių išmaniųjų ekranų

Kaip apsaugoti vaikus nuo pavojų internete? Svarbiausios kibernetinio saugumo taisyklės

Akys – ne tik sielos, bet ir apsipirkimo veidrodis: „Iki“ pirkėjai parduotuvėse išbandė specialius žvilgsnį sekančius akinius

„Logitech“ plečia kompiuteriams „Mac“ skirtų gaminių seriją, jų integracijai į „Apple“ ekosistemą

Pataria, kaip apsaugoti duomenis telefone: sukčiai informaciją gali pasiekti net per įkroviklį

Planuojantiems vasaros keliones automobiliu „Google Maps“ siūlys sutaupyti 

Pristatytas išmanusis laikrodis „Huawei Watch 4 Pro Space Edition“: ilgaamžis dizainas ir daugiau galimybių stebėti sveikatą

„Google“ paieškos rezultatus apibendrinantis dirbtinis intelektas juokina internautus: ar tai tikrai gera idėja?

Startuolis „Joiner App“ pritraukė per pusę milijono naujoms rinkoms atverti

Sukčiai nusitaikė į keliautojus: atsakė, kodėl oro uostuose gali būti nesaugu krauti telefoną

El. parašas dar negarantuoja sutarties tvirtumo: saugumo ekspertas atskleidė skaitmeninių dokumentų spragą

Ekspertas įvardijo išmaniojo televizoriaus funkcijas, apie kurias, galbūt, nežinojote

Vis dažniau kankinantis FOMO jausmas: kodėl taip bijome kažką praleisti ir kuo čia dėti socialiniai tinklai?