Login to your account

Username *
Password *

Naujausias “Google” paieškos algoritmo atnaujinimas

Rugsėjo 24-ąją prasidėjo dar vienas plataus masto “Google” paieškos algoritmo atnaujinimas. Tai bus vienas iš algoritmo pokyčių, kuriais “Google” nesiekia paveikti kažkurios konkrečios paieškos ekosistemos dalies, bet koreguoja bendras algoritmo veikimo detales.

Tai taip pat yra ne smulkus atnaujinimas, kurie yra vykdomi kiekvieną dieną, bet vienas iš tų didesnių, platesnio masto atnaujinimų, kuriuos “Google” įgyvendina tik keletą kartų per metus. Sekant precedentu, “Google” apie šį atnaujinimą, kaip ir apie kitus didesnio masto atnaujinimus, visą SEO bendruomenę informavo iš anksto savo Twitter paskyroje. Tradiciškai, pilnas paieškos algoritmo atnaujinimas užtrinka iki kelių dienų ir dabar jau galime drąsiai teigti, kad jis buvo pilnai įgyvendintas. Tačiau kaip rodo įvairiausi „Google“ paieškos sistemos stebėtojai, rezultatų turbulencija nebuvo ypatingai žymi. Todėl nepaisant to, kad tai buvo traktuojamas, kaip vienas didesnių metų atnaujinimų, jo įtaka paieškos rezultatams buvo santykinai minimalūs.

Tačiau tai tikrai nereiškia, kad nebuvo svetainių, kurios buvo ženkliai paveiktos šio atnaujinimo. Todėl dabar galime klausti apie tai, ką reikės daryti svetainėms, kurios bus neigiamai paveiktos šio atnaujinimo. 

Kaip sako kalbinti Seolyga.lt SEO specialistai, kadangi tai nėra konkrečią paieškos ekosistemos dalį taikantis atnaujinimas, paprasto sprendimo prarastoms pozicijoms nėra: “tokie atnaujinimai tiesiog pakeičia, kaip “Google” traktuoja kažkuriuos vertinimo kriterijus, todėl geriausia praktika praradus pozicijas yra tiesiog sekti pačios “Google” rekomendacijas.”

Kokios yra minimos rekomendacijos SEO optimizacijos srityje? Pagrindinė jų: kokybiško turinio kūrimas. Kiekvienas svetainės administratorius turėtų atsakyti į šiuos klausimus:

  • Ar svetainės/puslapio turinys yra originalus bei naudingas skaitytojui?
  • Ar turinys pilnavertiškai apžvelgia temos objektą?
  • Ar turinys pateikia naudingos ir nepaviršutiniškos informacijos?
  • Ar turinys remiasi kitais šaltiniais? Ar jis yra geresnis nei viso labo kitų šaltinių turinio kopija?
  • Ir t.t.

Trumpai tariant, nepriklausomai nuo konkrečių atnaujinimo detalių, pagrindinė “Google” rekomendacija yra svetainės/puslapio/turinio kokybės gerinimas. Geriau suprasti, kaip “Google” vertina kokybę ir kaip turėtų būti vykdoma SEO optimizacija, galima skaitant “Google” dokumentus, kuriuose kalbama apie vadinamąjį E-A-T (Expertise-Authoritativeness-Trustworthiness). Juose yra detaliai išdėstoma, kaip “Google” suvokia šiuos esminius kriterijus, kurie didele dalimi apibrėžia svetainės kokybę.

Tačiau nepriklausomai nuo to, kad tai yra nespecifinis, o plataus masto atnaujinimas, SEO specialistų konsultacija gali padėti atsakyti į klausimą, kodėl jūsų svetainė prarado savo pozicijas. Specialistų atliekamo SEO audito metu galima surasti svetainės spragas ar taisytinas vietas, o SEO optimizacijos metu užkaišius šias spragas, geresnių rezultatų galima tikėtis labai greit, nelaukiant sekančio “Google” atnaujinimo (su sąlyga, kad jūsų svetainė nebuvo “nubausta”).

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Antradienis, 01 Spalio 2019 08:58
“Logitech G” paleidžia pirmąsias žaidimams pritaikytas į ausis įkišamas ausines: “Logitech G FITS”

„Tele2“ pristato naują kibernetinio saugumo produktą

Išmanusis ėmė veikti lėčiau: pirmoji pagalba jūsų telefonui

Kibernetinio saugumo ekspertai – apie rizikas, naudojantis darbo kompiuteriu namuose, ir rusiškos antivirusinės programos populiarumą

Kibernetinių išpuolių daugėja: ar kyla IT saugumo sektoriaus akcijų kainos?

Saule varomas mobilus ryšys: „Telia“ plečia saulės elektrinių skaičių

Garso turinio platforma „Podimo“ stiprina tarptautinę komandą, augins pajėgumus Lietuvoje

Norintiems praplėsti klausymosi patirtį: 3 garso turinio rekomendacijos

„Samsung Galaxy S23“ pasitinkant: kaip gimė visų laikų sėkmingiausia „Android“ telefonų serija?

Nauja paieškos svetainė yra tarsi „Google“ ir „ChatGPT“ mišinys: kuo ji išsiskiria iš konkurentų? 

Rūpinatės savo asmens duomenų apsauga – nepamirškite ir telefono numerio

„Bitė“ pasiekė Lietuvos 5G interneto greičio rekordą: net 16 kartų viršija vidutinį interneto greitį

Šiuolaikiniai duomenų centrai: kaip jie kuriami ir vystymo tendencijos

Tyrimas: pernai Lietuvoje nutekintų paskyrų skaičius sumažėjo 80 proc.

Estijos startuolis „Salv“ pritraukė 4 mln. eurų – finansuos kovos su nusikalstamumu platformos plėtrą Europoje

eSIM startavo išankstinio mokėjimo paslaugų segmente: ja jau gali naudotis „Pildyk“ klientai