Login to your account

Username *
Password *

Naujausias “Google” paieškos algoritmo atnaujinimas

Rugsėjo 24-ąją prasidėjo dar vienas plataus masto “Google” paieškos algoritmo atnaujinimas. Tai bus vienas iš algoritmo pokyčių, kuriais “Google” nesiekia paveikti kažkurios konkrečios paieškos ekosistemos dalies, bet koreguoja bendras algoritmo veikimo detales.

Tai taip pat yra ne smulkus atnaujinimas, kurie yra vykdomi kiekvieną dieną, bet vienas iš tų didesnių, platesnio masto atnaujinimų, kuriuos “Google” įgyvendina tik keletą kartų per metus. Sekant precedentu, “Google” apie šį atnaujinimą, kaip ir apie kitus didesnio masto atnaujinimus, visą SEO bendruomenę informavo iš anksto savo Twitter paskyroje. Tradiciškai, pilnas paieškos algoritmo atnaujinimas užtrinka iki kelių dienų ir dabar jau galime drąsiai teigti, kad jis buvo pilnai įgyvendintas. Tačiau kaip rodo įvairiausi „Google“ paieškos sistemos stebėtojai, rezultatų turbulencija nebuvo ypatingai žymi. Todėl nepaisant to, kad tai buvo traktuojamas, kaip vienas didesnių metų atnaujinimų, jo įtaka paieškos rezultatams buvo santykinai minimalūs.

Tačiau tai tikrai nereiškia, kad nebuvo svetainių, kurios buvo ženkliai paveiktos šio atnaujinimo. Todėl dabar galime klausti apie tai, ką reikės daryti svetainėms, kurios bus neigiamai paveiktos šio atnaujinimo. 

Kaip sako kalbinti Seolyga.lt SEO specialistai, kadangi tai nėra konkrečią paieškos ekosistemos dalį taikantis atnaujinimas, paprasto sprendimo prarastoms pozicijoms nėra: “tokie atnaujinimai tiesiog pakeičia, kaip “Google” traktuoja kažkuriuos vertinimo kriterijus, todėl geriausia praktika praradus pozicijas yra tiesiog sekti pačios “Google” rekomendacijas.”

Kokios yra minimos rekomendacijos SEO optimizacijos srityje? Pagrindinė jų: kokybiško turinio kūrimas. Kiekvienas svetainės administratorius turėtų atsakyti į šiuos klausimus:

  • Ar svetainės/puslapio turinys yra originalus bei naudingas skaitytojui?
  • Ar turinys pilnavertiškai apžvelgia temos objektą?
  • Ar turinys pateikia naudingos ir nepaviršutiniškos informacijos?
  • Ar turinys remiasi kitais šaltiniais? Ar jis yra geresnis nei viso labo kitų šaltinių turinio kopija?
  • Ir t.t.

Trumpai tariant, nepriklausomai nuo konkrečių atnaujinimo detalių, pagrindinė “Google” rekomendacija yra svetainės/puslapio/turinio kokybės gerinimas. Geriau suprasti, kaip “Google” vertina kokybę ir kaip turėtų būti vykdoma SEO optimizacija, galima skaitant “Google” dokumentus, kuriuose kalbama apie vadinamąjį E-A-T (Expertise-Authoritativeness-Trustworthiness). Juose yra detaliai išdėstoma, kaip “Google” suvokia šiuos esminius kriterijus, kurie didele dalimi apibrėžia svetainės kokybę.

Tačiau nepriklausomai nuo to, kad tai yra nespecifinis, o plataus masto atnaujinimas, SEO specialistų konsultacija gali padėti atsakyti į klausimą, kodėl jūsų svetainė prarado savo pozicijas. Specialistų atliekamo SEO audito metu galima surasti svetainės spragas ar taisytinas vietas, o SEO optimizacijos metu užkaišius šias spragas, geresnių rezultatų galima tikėtis labai greit, nelaukiant sekančio “Google” atnaujinimo (su sąlyga, kad jūsų svetainė nebuvo “nubausta”).

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Antradienis, 01 Spalio 2019 08:58
„Logitech“ pirmoji bendradarbiavimui skirtų vaizdo sprendimų asortimente perėjo prie perdirbto plastiko ir antrosios gyvybės medžiagų

„Fintech Day“ konferencija: dirbtinis intelektas, tvarus investavimas ir pokyčiai finansų srityje

Fotografas D. Ščiuka pataria, kaip pasidaryti profesionalių nuotraukų su telefonu: padės dirbtinis intelektas

Naujas DI vaizdo įrašų kūrimo įrankis pribloškė: tuoj galėsime namuose „gaminti“ net Holivudo filmus?

Interneto sukčiai nemiega: per mėnesį sustabdyta 7 mln. sukčiavimo atvejų 

Netikrus profilius dirbtinis intelektas „kepa“ milijardais: 5 žingsniai, kaip juos atpažinti socialiniuose tinkluose

„Tele2“ kartu su „Interpol“ saugo vaikus nuo išnaudojimo internete: skaičiai šokiruoja

„Samsung“ pristatė naująją „Galaxy Fit3” išmaniąją apyrankę, skirtą stebėti sveikatingumo rodiklius

„Luminor Phone POS“ Lietuvoje jau išbandė daugiau nei 200 prekybininkų

Naujas terminas psichologijoje – nomofobija. Kodėl taip bijome rankose neturėti išmaniojo telefono?

Socialiniai tinklai – ne tik susirašinėjimui: prekes juose įsigyja daugiau nei pusė lietuvių

Laukiamiausi 2024 m. vaizdo žaidimai: nuo atgimusios „Final Fantasy VII“ klasikos iki „S.T.A.L.K.E.R. 2“ siaubo Černobylyje

„Philips Monitors“ E1 linijoje – keturi nauji monitoriai šių laikų profesionalams, dirbantiems hibridinėje darbo aplinkoje

Mobiliųjų žaidimų tendencijos 2024: kas lydės šiais metais?

Lietuvoje pradėjo veikti naujieji telefono numeriai: galima skambinti vietoje aštuoneto naudojant nulį

2G ir 3G įranga paveiks jūsų daiktų interneto (M2M/IoT) sprendimus ateityje – 5 būdai, kaip elgtis, kad tai nenutiktų