Login to your account

Username *
Password *

„Telia“: verslas nuo kibernetinių atakų vis labiau slepiasi debesijoje

By Telia Vasario 15, 2023 220

Remiantis JAV saugumo ekspertais, pernai net 600 proc., lyginant su priešpandeminiu laikotarpiu, išaugę kibernetinių atakų mastai lėmė IT paslaugų verslui paklausos augimą. Telekomunikacijų bendrovės „Telia“ duomenimis, pernai labiausiai augo įmonių investicijos į darbuotojų produktyvumą didinančius įrankius (31 proc.), IT sistemų priežiūros paslaugas (22 proc.) ir debesijos sprendimus (17 proc.). Bendrai įmonės IT paslaugų verslui segmento pajamos, lyginant su praėjusiais metais, didėjo 15 proc.

„Telia“ verslo klientų vadovas Daniel Karpovič sako, kad tokius rezultatus lemia įmonių siekis optimizuoti savo veiklos procesus ir augančių kibernetinių grėsmių kontekste užtikrinti sistemų patikimumą bei saugumą. Šiandien tai yra svarbu ne tik stambioms įmonėms bei viešojo sektoriaus įstaigoms, bet ir smulkiam bei vidutiniam verslui.

Pasak D. Karpovičiaus, pasaulinėje kibernetinio saugumo grėsmių duomenų bazėje Cvedetails.com šiuo metu yra registruota beveik keli šimtai tūkstančių pažeidžiamumų. Jų skenavimas leidžia geriau nuo šių grėsmių apsisaugoti ir vykdyti efektyvesnę kibernetinių atakų prevenciją.

„Matome, kad vidinių išteklių, procesų ir aplikacijų perkėlimui į debesų kompiuteriją, kibernetinio saugumo stiprinimui bei efektyvaus sistemų palaikymo užtikrinimui Lietuvos įmonės skiria vis daugiau dėmesio. Tai patvirtina ir didelis susidomėjimas pažeidžiamumų skenavimu, CaaS debesijos technologijomis ir viešosios debesijos sprendimais“, – sako D. Karpovič. 

Lietuvoje į saugumą investuoja nepakankamai 

Pernai metų pabaigoje „Telia“niciatyva bendrovės „Kantar“ atliktos apklausos duomenys rodo, kad savo IT infrastruktūros saugumu rūpinasi didesnė dalis Lietuvos įmonių – tam reikiamas paslaugas iš išorinių tiekėjų perka 36 proc., o nuosavais ištekliais remiasi 28 proc. apklausoje dalyvavusių didžiųjų Lietuvos privataus ir viešojo sektoriaus bendrovių. Tačiau pasak D. Karpovičiaus, šie skaičiai taip pat atskleidžia, kad vis dar yra nemenka dalis didelių įmonių neinvestuoja į paslaugas, kurios padėtų apsisaugoti nuo įsilaužimo ar masinių atakų. Tad tikėtina, kad dar daugiau tokių yra tarp vidutinių ir smulkių bendrovių. 

Savo ruožtu debesų kompiuterija vaidina vis svarbesnį vaidmenį daugelio įmonių IT infrastruktūroje ir sistemų architektūroje. Dėl to bendrovėms reikalingi lankstūs debesijos sprendimai, leidžiantys apjungti nuosavas debesijos infrastruktūras su didžiausių debesų kompiuterijos teikėjų, tokių kaip „Amazon“, „Microsoft“ ir „Google“ paslaugomis.

„Įmonės siekia užsitikrinti jų poreikius atitinkančią IT infrastruktūrą, tačiau tuo pačiu nori išvengti su jos palaikymu susijusių rūpesčių. Dėl to vis dažniau renkamasi sistemų priežiūrą patikėti išoriniams specialistams ir įmonės vis dažniau įrangą bei tinklo resursus nuomojasi, o ne įsigyja. Pavyzdžiui, šiemet nuomos sprendimai buvo naudoti net 74 proc. visų mūsų vykdytų verslo klientų projektų. Pernai ši dalis siekė 64 proc.“, – sako pašnekovas.

Rate this item
(0 votes)
Pasidžiaukite rudenėjančia gamta: kokius parkus verta aplankyti savaitgalį ir kaip pasitikrinti jų užimtumą?

Paaiškino, kaip greitai atkurti užblokuotą „Google“ paskyrą

Su naująja internetine kamera „Logitech Brio 100 Full HD“ atrodysite, skambėsite ir bendrausite kokybiškiau

„Samsung“ pristatė naujos kartos atminties korteles: stebins sparta ir užtikrins duomenų saugumą

Ekspertas pataria, į ką atkreipti dėmesį perkant monitorių studijoms

„Kinfirm“ tapo Medicinos banko IT partneriu

„iPhone“ naudotojai slaptarakčius jau gali saugoti „NordPass“

„Nortal“ plečiasi: įsigijo programinės įrangos kūrimo įmonę „Questers“

„Blockchain“ pagrindu Lietuvoje veikianti finansų institucija „Benker“ pradėjo paslaugų teikimą 

Dirbtinį intelektą pasitelkia ir finansiniai sukčiai – apsisaugoti galima, bet reikia neprarasti budrumo 

Vaikams sugrįžus į klases – dėmesys kibernetinėms patyčioms: psichologas patarė, ką svarbu žinoti

Žaiskite garsiai: „Logitech G“ pristato transliacijų įrangą, padedančią turinio kūrėjams transliuoti aiškiai ir užtikrintai

Samsung naujienos: sąmoningas pasirinkimas ar (ir) ištaiginga kokybė?

„Google Maps“ nuo šiol padės gyventi tvariau ir net lengviau kvėpuoti: leis įvertinti saulės energiją, užterštumą ir alergenus

Apklausa apie ateinantį įpročių keitimą: rinkti 0 vietoje 8 skambinant Lietuvoje prasčiausiai pasiruošęs jaunimas