Login to your account

Username *
Password *

Turizmo kerštas pandemijai: duomenų vartojimas užsienyje 2022 metais augo dukart

By Telia Sausio 05, 2023 185

Galutinai atlaisvėję karantino suvaržymai praėjusiais metais vėl atsuko keliaujančių lietuvių interneto kranelius. 2022 m. mobiliųjų duomenų suvartojimas užsienyje didėjo 94 proc. ir smarkiai aplenkė 2021 m. fiksuotą augimą, rodo „Telia“ klientų statistika. Tačiau nors tautiečiai pernai aplankė net 165 kryptis, kelionių įspūdžiais jie vis rečiau dalinosi skambučiais ir SMS žinutėmis – skambučių užsienyje trukmė tendencingai stipriai mažėja.

„Keršto turizmas“

„Telia“ mobilaus ir fiksuoto ryšio vadovė Eglė Sonata Padagaitė sako, kad pernykštis mobiliųjų duomenų vartojimo užsienyje pakilimas nebuvo netikėtas, kadangi traukiantis pandemijai buvo prognozuojamas kelionių bumas.

Vis dėlto jis buvo kur kas didesnis, nei manyta. 2022 m. keliaujančių turistų skaičius išaugo 60 proc., ką įtakingas britų dienraštis „The Economist“ įvardina „keršto turizmo“ fenomenu. Prognozuojama, kad keliaujančių turistų skaičius 2023 m. padidės dar 30 procentų.

„Beveik dvejus metus su neilgomis pertraukomis namuose dienas leidę žmonės, atlaisvėjus suvaržymams, ne tiesiog sugrįžo prie savo įprasto kelionių tvarkaraščio, o nusprendė per 2022 m. atsigriebti už visą izoliacijoje praleistą laiką.

Visame pasaulyje turizmo apimtys kilo apie 60 proc. Stebint beveik du kartus išaugusį tarptinklinių duomenų suvartojimą, panašu, kad lietuviai į užsienį pernai išsiruošdavo ne tik vasarą vykdami prie jūros ar per slidinėjimo sezoną, bet ir keliaudami darbo reikalais, į koncertus ar tiesiog praleisti savaitgalio“, – svarstė pašnekovė E. S. Padagaitė. 

Ji pastebi, kad tokius rezultatus galėjo lemti ne tik dažnesnės kelionės, bet ir pastaraisiais metais stabiliai kylanti tarptinklinio mobiliojo interneto paklausa. Net karantino ribojimų įkarščiu paženklintais 2021 m. fiksuotas 40 proc. augimas rodo, kad būdami svečiose šalyse tautiečiai kasmet vis mažiau baiminasi paspausti mobiliųjų duomenų aktyvavimo mygtuką.

„Keršto turizmo“ fenomenas suveikė ir priešinga kryptimi – remiantis „Telia“ statistika, Lietuvą pernai aplankė keliautojai iš 137 šalių, kurie internetu naudotis taip pat nevengė. Prie dviem trečdaliais išaugusio suvartoto duomenų kiekio labiausiai prisidėjo asmenys, atvykę iš Jungtinės Karalystės, Norvegijos, Latvijos, Lenkijos ir Vokietijos.

Skambučiai ir SMS toliau grimzta į užmarštį

Deja, tautiečiams vis laisviau naršant internete už šalies ribų, atliktų balso skambučių ir išsiųstų SMS skaičiai toliau mušė antirekordus. Pavyzdžiui, pernai „Telia“ abonentų pokalbiai užsienyje truko 15 proc. trumpiau lyginant su 2021 metais.

„2022 m. stebėtas balso skambučių ir SMS žinučių populiarumo sumažėjimas keliaujant tik dar kartą patvirtina kelių paskutinių metų tendencijas. Gerėjant tarptinklinio mobiliojo interneto sąlygoms ir išmaniesiems telefonams iš rinkos praktiškai išstūmus mygtukinius, kelionėse vis dažniau bendravimui pasitelkiamos įvairios interneto ryšiu paremtos komunikacijos programėlės.

Lyginant su minėtomis senosiomis bendravimo formomis, jos turi daugybę pranašumų – leidžia skambinti su vaizdu, persiųsti aukštos kokybės nuotraukas ir patogiau dalintis savo kelionių akimirkomis“, – statistinius duomenis aiškina E. S. Padagaitė.

Be to, „Telia“ atstovė prideda, kad lyginant su į Lietuvą atvykstančiais keliautojais, tautiečiai šiuo aspektu yra labai išmanūs ir pažengę. Atvykėlių grupėje balso skambučių trukmės sumažėjimas 2022 m. buvo ne itin žymus ir siekė tik 4 proc., o praėjusiais metais netgi fiksuotas paradoksalus 2 proc. augimas.

 

Rate this item
(0 votes)
DI burbulas ir su tikrove besimaišanti virtuali realybė: 5 svarbiausios 2023 m. technologijų tendencijos

Lietuviai optimistiški dėl dirbtinio intelekto poveikio paslaugų kokybei, bet baiminasi dėl saviraiškos ir kūrybiškumo suvaržymų

„Logitech Sight“ kamera su dirbtiniu intelektu užtikrina, kad mišrūs darbo susitikimai būtų tokie pat produktyvūs nuotoliniams dalyviams

Skaitmenizuota logistika: lyderiaujančios bendrovės bendradarbiaudamos kuria ateities krovinių pervežimo standartus

Keitimąsi dovanomis palengvina skaitmeninės platformos: kaip šiemet vardus traukti išmaniai?

Kad duomenys būtų saugūs: 5 kibernetinio saugumo rekomendacijos

Lietuvoje populiarėja nauja savarankiško apsipirkimo galimybė: leidžia atsiskaityti 4 kartus greičiau

„iPhone“ žinutės netrukus atrodys kitaip: pokyčius paskatino nepatenkinti konkurentai

„Estoty Vilnius“ ir „Kilo Health“ ėmėsi bendro projekto: sukūrė žaidimą vaikams, mokysiantį sveikos gyvensenos įpročių

Išmani kalėdinė dovana vaikui: kaip išsirinkti ir į kokias funkcijas atkreipti dėmesį?

Dirbtinis intelektas mokykloje: kam su juo kovoti, jei galime išnaudoti?

Pasaulinė 5G ryšio plėtra viršijo lūkesčius: abonentai jau skaičiuojami milijardais, o Lietuva toliau lenkia kaimynus

RRT ataskaita: „Tele2“ ir toliau turi daugiausiai klientų Lietuvoje, auga duomenų vartojimas

„AGON by AOC“ pristato du itin plačius žaidimų monitorius su 144 Hz/180 Hz ir HDR: CU34G2XE/BK ir CU34G2XP/BK

„Sony Electronics“ kartu su naujienų agentūra „Associated Press“ baigė testuoti pažangią nuotraukų autentifikavimo technologiją, kuri padės kovoti su vaizdo klastotėmis  

Paprastai ir aiškiai: kas yra „VoLTE“ ir „VoWiFi“ technologijos bei kokį iššūkį jos sprendžia?