Login to your account

Username *
Password *

Klestinčios e. parduotuvės ABC: kaip sukurti sėkmingą e. prekybos verslą?

By DPD Lapkritis 28, 2022 337

Šventiniam laikotarpiui artėjant vis sparčiau, e. prekybininkai turėtų prisiminti, kad net ir mažiausios detalės gali nulemti, kur apsipirks potencialūs jų klientai. Ekspertai pasakoja, kad e. parduotuvės sėkmei įtakos gali turėti ir tokie elementai kaip patogus puslapio dizainas, galimybė atsiskaityti keliais būdais ar patikimo siuntą pristatančio partnerio pasirinkimas. Kokie dar elementai gali padėti e. prekybos įmonėms suklestėti?

„DPD Lietuva“ pardavimų ir rinkodaros vadovo Baltijos šalims Gabrieliaus Bilevičiaus teigimu, e. parduotuvė savo veiklos optimizavimą turėtų pradėti nuo paties puslapio tobulinimo ir į klientą orientuotą svetainės dizaino kūrimą.

„Kiekvieno e. prekybos verslo puslapis yra pirmasis įspūdis, kurį potencialus pirkėjas susidaro apie patį pardavėją. Tai reiškia, kad sprendimą, ar apsipirkti atitinkamoje svetainėje, jis gali priimti per kelias sekundes. Kad klientas nepabėgtų pas konkurentus, jį turi pasitikti aiškus, patrauklus ir informatyvus puslapis“, – sako G. Bilevičius.

Jis pažymi, kad net 76 proc. reguliarių e. parduotuvių klientų Lietuvoje mano, kad apsipirkimas internetu padeda jiems taupyti laiką, parodė naujausia „DPDgroup“ užsakymu vykdyta apklausa. Pasak pašnekovo, todėl e. komercijos verslų svetainės turėtų veikti itin sklandžiai.

„Viena iš priežasčių, kodėl vartotojai renkasi e. prekybą – lūkestis sutaupyti keletą brangių valandų. To padaryti tikrai nepadės stringantis ir pernelyg komplikuotas parduotuvės puslapis. Todėl jo dizainas neturėtų būti apkrautas perteklinėmis detalėmis – didžiausią dėmesį parodykite produktams ir nesudėtingam jų pateikimui. Be to, aiškiai išskirkite visus mygtukus bei užtikrinkite, kad jūsų puslapyje naviguoti būtų paprasta“, – teigia G. Bilevičius.

Įvairūs ir patikimi atsiskaitymo būdai

Ekspertas pratęsia, kad pasirūpinus puslapio funkcionalumu, itin reikšmingas yra ir kitas žingsnis – mokėjimo etapas.

„Prekės apmokėjimas yra vienas jautriausių etapų pirkėjams, kurio metu su e. parduotuve jie pasidalina savo asmeniniais duomenimis. Šis žingsnis taip pat turėtų būti kuo sklandesnis ir paprastesnis, o jo metu klientas turėtų susidurti su kuo mažiau rūpesčių. Siūlydamas įvairius mokėjimo būdus pardavėjas atrodys patikimesnis ir profesionalesnis, tokiu būdu atsižvelgiama į kliento poreikius ir saugumą. Tai gali būti tokie variantai kaip galimybė atsiskaityti kreditine ar debetine kortelė, vis populiarėjantys „Apple Pay“ ir „Google Pay“, plačiai naudojamas „PayPal“ bei dar daugiau“, – teigia „DPD Lietuva“ pardavimų ir rinkodaros vadovo Baltijos šalims.

Pristatymą ragina patikėti profesionalams

G. Bilevičius toliau pasakoja, kad kokybiškas siuntos atvežimas iki pat kliento namų, jo pageidaujamo paštomato ar kitos vietos – dar viena iš esminių sėkmingo e. parduotuvės veikimo sudedamųjų dalių.

„Sklandžią pirkėjo patirtį e. parduotuvės privalo užtikrinti visos jo apsipirkimo „kelionės“ metu – tiek lankantis puslapyje, tiek gaunant įsigytą prekę. Jos pristatymas – itin atsakingas žingsnis, kurį yra patariama patikėti profesionalams, gebantiems nuo A iki Z pasirūpinti pirkėjo siuntos pristatymu. Tokiu būdu e. parduotuvė sutaupo laiko ir jėgų, visą savo dėmesį bei energiją galima sukoncentruoti į prekybą“, – pažymi ekspertas.

Pasirinkimų gausa ir aukšta pristatymo kokybė

Pašnekovas pratęsia, kad norint užtikrinti sklandų siuntų pristatymą, kuris žengtų koja kojon su klestinčiu e. komercijos verslu, pardavėjai turėtų laikytis keleto svarbių taisyklių.

„Kaip ir mokėjimo būdų atveju, taip ir kalbant apie pristatymą, e. parduotuvės turėtų pasiūlyti kuo platesnį pasirinkimą. Todėl yra rekomenduojama bendradarbiauti ne su viena, o su keliomis siuntų pristatymo bendroveėmis. Tai leidžia užtikrinti, kad klientas galės gerokai lanksčiau rinktis jam tinkamiausią paštomatą ar norimos įmonės kurjerį.

Vis dėlto kiekybė nėra lygu kokybei, todėl rinkitės tik tuos partnerius, kurie galės laiku, greitai ir patogiai pristatyti jūsų suruoštas prekes. Pavyzdžiui, šios įmonės turėtų pasiūlyti ne tik išplėtotą paštomatų tinklą, bet ir galimybę klientams sekti siuntą realiu laiku bei, prireikus, kurjerio pristatomą produktą sparčiai nukreipti į arčiausiai pirkėjo esantį paštomatą“, – sako „DPD Lietuva“ atstovas.

Apsipirkimo patirtis su pristatymu nesibaigia

Kalbėdamas apie prekių pristatymo svarbą, G. Bilevičius akcentuoja ir kitą, su juo susijusį, aspektą – siuntų grąžinimą. Pasak jo, e. prekybos įmonės privalo suprasti, kad tai – itin reikšmingas jų verslo elementas.

„E. parduotuvių klientai jau yra įpratę prie geros apsipirkimo patirties, kuri dažnai nesibaigia net ir gavus prekę, o augant e. komercijos mastams, su produktų siuntimu atgal susidurs vis daugiau žmonių. Todėl internetinės prekybos verslai turėtų pasirūpinti, jog jų prekių grąžinimo sąlygos ir tvarka būtų aiški ir nurodyta pastebimoje puslapio vietoje, o pačios procedūros – nesudėtingos bei taupančios klientų laiką. Galiausiai itin svarbu pasiūlyti ir nemokamą grąžinimą, nes tai pirkėjams suteikia daugiau pasitikėjimo, skatina jų lojalumą“, – pabrėžia ekspertas.

Rate this item
(0 votes)
RRT: didelė gyventojų dalis neišnaudoja el. parašo teikiamų galimybių

Ir tauriųjų metalų lobis, ir gaisro pavojus: ką reikia žinoti apie stalčiuje laikomus senus išmaniuosius?

Populiarėjantis naujas socialinis tinklas sukėlė klausimų: imituoja jūsų draugus, renkami netikri „like“

Dažnas slaptažodžių keitimas ne visada padeda: kibernetinio saugumo ekspertas pateikė 7 patarimus, kaip apsaugoti savo duomenis

Nuo šiol „Tinder“ pasimatymai bus kitokie: pristatytas programėlės pokytis leis išvengti ir ypač pavojingų situacijų

Informacinių sistemų programavimas viešajam sektoriui: pagrindiniai privalumai

Naujausias sukčių įrankis – „FraudGPT“: kaip apsisaugoti

„TikTok“ soc. tinkle plintantys finansiniai patarimai – pasitikėti ar geriau neprasidėti?

Dubajuje „Huawei“ pristatė naujus inovatyvius produktus: dėmesys dizainui ir sveikatos stebėjimui

Dirbtinis intelektas, nuo kurio nepasislėpsime: į „Facebook“ ir „Instagram“ atkeliauja neišjungiamas „Meta AI“ asistentas

„Vinted“ po spartaus augimo metų fiksavo pelną ir toliau investuoja į ateitį

Viešasis sektorius ir technologijos – kaip „GovTech Lab“ surado nestandartinį inovacijų kūrimo modelį

5G, dirbtinis intelektas ir dronai – verslas su įvairių Lietuvos universitetų mokslininkais kurs įnovatyvų įrankį nuotoliniam transporto stebėjimui be žmogaus įsikišimo

Skandaluose skendintis „TikTok“ naudotojus nustebino dar vienu sprendimu: blokuos „problematiškus“ kūrėjus

Tyrimas: ko prireiks norintiems uždaryti mirusiojo paskyras internete?

Kriptovaliutų apmokestinimo aspektai. Kaip „prikasus“ pelno, nesulaukti VMI dėmesio