Login to your account

Username *
Password *

Menininkė Jolita Vaitkutė unikaliai pavaizdavo internetą: naudojo daugelio namuose randamus daiktus

By Bitė Lapkritis 17, 2022 29

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą.

Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam pasitelkiau visiems puikiai atpažįstamus gyvūnus“, ‒ pranešime žiniasklaidai sako menininkė Jolita Vaitkutė.

Menininkė sukūrė tris kompozicijas. Pirmojoje kompozicijoje naudojant įvairius biure, ant darbo stalo randamus daiktus, pavyzdžiui, klaviatūrą, žirkles, puodelį, pavaizduotas dramblys. Tokia forma J. Vaitkutė įkūnijo interneto stabilumą.

Antrojoje kompozicijoje naudojant įvairius laisvalaikį atspindinčius daiktus, pavyzdžiui, knygos lapus, tušinuką, ausines, pavaizduotas sakalas – greičiausias pasaulio gyvūnas. Šia forma Jolita įkūnijo interneto greitį.

Trečiojoje naudojant įvairius namuose naudojamus daiktus, pavyzdžiui, virtuvinę pirštinę, svarelį sportui, dantų šepetėlį, pavaizduotas katinas. Šis namuose geriausiai besijaučiantis gyvūnas įkūnija namų internetą.

Apie naujos kartos ryšio technologijos galimybes ir tai, ką jos atneša žmogui, norėjome papasakoti neįprastai. Dėl to į pagalbą ir pasitelkėme talentingą menininkę, kuri savo išskirtiniais kūriniais geba pasakoti sudėtingiausias istorijas bei atrasti ryšį su auditorija“, ‒ sako Gintas Butėnas, „Bitės“ generalinis direktorius.

Jis priduria, kad: „pokalbiai su mūsų klientais atskleidžia, jog renkantis internetą žmonėms svarbiausia jo greitis ir stabilumas. J. Vaitkutės sukurta unikali kompozicija ir leidžia perteikti šias svarbiausias interneto savybes bei primena – technologijos tarnauja žmogui. Per dažnai šiuolaikiniame pasaulyje susidaro įspūdis, kad technologija yra svarbiausia, nors iš tikrųjų ji tėra priemonė palengvinti žmonių gyvenimą, darbą, laisvalaikį, išlaikyti ir stiprinti ryšį su kitais žmonėmis“.

Jau pačioje kitų metų pradžioje „Bitės“ 5G ryšys atkeliaus į klientų išmaniuosius telefonus, o ilgainiui taps vyraujančia interneto technologija visoje Lietuvoje.

Rate this item
(0 votes)
Atėjusi žiema kviečia kurti: kaip užfiksuoti įsimintinas nuotraukas?

Keliose „Android“ programėlėse aptikta kenkėjiška veikla: perspėja vartotojus kuo greičiau jas ištrinti

„Accenture“ Vilniuje persikelia į naują biurą ir toliau planuoja augimą 

Išmaniojo laikrodžio nebūtina įkrauti kas naktį: kokie nustatymai leis juo naudotis ilgiau?

„Botų“ rinkose parduodami 12-os tūkstančių Lietuvos gyventojų duomenys

„Telia“ viešbučiams pradeda kurti vaizdo žaidimų kambarius

Ko Lietuvos gyventojai ieškojo „Google“ 2022 metais: krepšinis, karas Ukrainoje ir besitraukianti pandemija

Navigacijos sistemos automobiliuose: atgyveno ar tebėra reikalingos?

Ekspertai patarė, į ką atkreipti dėmesį renkantis monitorių

Kriptovaliutų era: kada investavimas į šią turto klasę bus apmokestintas

Slaptųjų pirkėjų verdiktas: iš ryšio operatorių geriausiai klientus aptarnauja „Telia“

Atskleidė, kas šiemet pateko į populiariausių socialinių tinklų TOP10 Lietuvoje

Žymios Lietuvos grupės žengia į dar neišbandytą sferą: pristatytos jų vardinės ausinės

Didžiųjų technologijų kompanijų laukia sunkūs laikai – kokie interneto pokyčiai bręsta?

Išmanūs sprendimai, kurie palengvins pasiruošimą Kalėdoms