Login to your account

Username *
Password *

Tarptautinės sėkmės sulaukusį kompiuterinį žaidimą sukūręs lietuvis: jį žaisti su „Playstation 5“ – nuostabus jausmas

By Code academy Gegužė 21, 2024 63

Koks jausmas žaisti savo kurtą žaidimą su žaidimų konsole „Playstation 5“ patogiai įsitaisius namuose ant sofos? „Nuostabus“, – sako lietuvis Martynas Cibulis, „CodeAcademy Kids“ dėstytojas, sukūręs žaidimą „Ready, Steady Ship!“, išleistą visose didžiosiose žaidimų platformose. 

Kaip pasakoja pats dėstytojas, prie rizikingo projekto tekdavo dirbti po darbo, kartais ir naktimis, nesitikint, kad iš to kažkas išaugs. Vis dėlto užsispyrimas ir užsidegimas vedė į priekį, kol pats save sugebėjo įtikint, kad tai, prie ko dirba naktimis, gali virsti sėkmingu žaidimu. Galiausiai, programuotoju dirbęs kūrėjas metė darbą ir dabar gali pasigirti išpildęs savo svajonę. Jo kurtas žaidimas „Ready, Steady, Ship!“ yra prieinamas didžiausiose kompiuterinių žaidimų platformose: „Steam“, „PlayStation Store“, „Microsoft Store“ ir „Nintendo eShop“.

„Dabar juokinga net pagalvojus, kai galiausiai vieną dieną atėjau į darbą ir pranešiau, kad aš išeinu kurti žaidimą…“ – sako jis.

Tiesa, kiek M. Cibulis prisimena, kurti žaidimus ir vadinti save žaidimų kūrėju svajojo dar nuo mokyklos. Tačiau, pasak jo, sukurti kompiuterinį žaidimą tikrai nėra paprasta, juolab būti pastebėtam didelių pasaulinių leidėjų. 

„Dar vaikas labai domėjausi žaidimais bei jų kūrimu, tačiau tokių būrelių, stovyklų ir po mokyklinių veiklų tuomet nebūdavo. Visko teko mokytis bei atrasti savarankiškai, kas iš tiesų nėra labai efektyvu, norint išmokti programuoti. Šiais laikais, ypač Lietuvoje, žaidimai bei jų kūrimas užima vis didesnę dalį IT sektoriuje, tačiau norint patekti į šią sferą reikia turėti nemažai sugebėjimų, praktikos, žinių bei motyvacijos. Norint užsitvirtinti darbo vietą šioje rinkoje, reikia pradėti domėtis bei rinkti žinių bagažą nuo kuo jaunesnio amžiaus. Manau, kad moksleiviams vasaros būreliai – puiki pradžia“, – įsitikinęs žaidimų kūrėjas.

„CodeAcademy Kids“ vasaros būreliai vaikams gali tapti būtent viena iš tokių vietų, kur vaikai gali mokytis programuoti, ateityje patekti į IT ar žaidimų kūrimo sferą ar kūrybiškai praleisti laiką. Akademija siūlo net tris, pagal skirtingo amžiaus vaikų ir moksleivių poreikius suformuotas, stovyklas. 

Pirmoji stovykla yra skirta jauniausiems akademijos moksleiviams – vaikams nuo 9 iki 11 metų. Šis būrelis skirtas moksleiviams, norintiems išmokti sukurti trečiojo asmens žaidimą, kuriame pačių sukurtoje aplinkoje kovos su priešais. Būrelio metu mokiniai žaidimus kurs naudodami žaidimų kūrimo platformą „Unity“ ir naudotis „Assets Store“, kur ras papildomų komponentų savo žaidimų aplinkai. 

Antrieji kursai yra skirti 11-13 metų moksleiviams, norintiems išmokti kurti 2D žaidimą. Sudėtingus uždavinius vaikai mokysis spręsti naudodami „Chat GPT 3.5“ dirbtinio intelekto įrankį. 

Trečiasis būrelis skirtas vyresnių – 13-16 metų –  klasių moksleiviams. Mokymų metu vaikai mokysis kurti el. parduotuvę. Svetainės kūrimo metu mokiniai išmoks išsirinkti geriausią domeną, dirbti su „Wordpress“. Taip pat būrelio metu vaikai susipažins su svetainės optimizavimo paieškos variklių (SEO) bei „Facebook“ ir „Instagram“ marketingo subtilybėmis.

Elita Kolpakaitė, „CodeAcademy Kids“ direktorė, pataria renkantis programą savo vaikui, atsižvelgti į kelis veiksnius: „Pirmiausia, pasitikrinkite, ar programa yra pritaikyta jūsų vaiko amžiui. Taip pat verta pasidomėti, kokios programavimo kalbos ar įrankiai bus naudojami programoje ir ar jie atitinka jūsų vaiko ir jūsų lūkesčius arba ateities siekius.“

Tiesa, nebūtina eiti tokiu pačiu keliu kaip M. Cibulis ir siekti tapti žaidimų kūrėju. Pasak akademijos direktorės, šie būreliai yra pritaikyti vaikų poreikiams ir gebėjimams, todėl užtikrina efektyvų ir įdomų mokymosi procesą, galimybę susirasti draugų. Be to, tai puiki galimybė įgyti naujų žinių arba jas praplėsti, pavyzdžiui, matematikos. 

„Programavimas skatina loginį mąstymą ir problemų sprendimo įgūdžius, kurie yra būtini ir matematikoje. Be to, daugelis programavimo užduočių reikalauja matematinių sąvokų taikymo, todėl programavimo mokymasis gali padėti stiprinti ir plėtoti matematinius gebėjimus“, – sako E. Kolpokaitė.

Mokymai vyks nuotoliniu būdu – nustatytą valandą į virtualią pamoką vaikai prisijungs tiesiog internetu. Kiekviena programa sudaryta iš 10 pamokų, kurios vyksta kartą per savaitę po 1.30 val. Taigi, iš viso programa užtrunka 15 valandų. Numatoma būrelių pradžia – birželio pabaigoje. 

Registruotis galima ČIA.

Rate this item
(0 votes)
Nebereiks gaišti laiko ieškant, kur pastatyti automobilį: pasiūlė sprendimą, kuris parodys artimiausią laisvą vietą

„Tele2“ pristato eSIM paslaugą „Apple“ išmaniuosiuose laikrodžiuose

Visame pasaulyje pastebėta sutrikusi „YouTube“ veikla: paaiškino, kodėl daliai žmonių platforma nebeveiks

Televizorių evoliucija: nuo pirmųjų judančių vaizdų iki šiuolaikinių išmaniųjų ekranų

Pataria, kaip apsaugoti duomenis telefone: sukčiai informaciją gali pasiekti net per įkroviklį

Kaip apsaugoti vaikus nuo pavojų internete? Svarbiausios kibernetinio saugumo taisyklės

Akys – ne tik sielos, bet ir apsipirkimo veidrodis: „Iki“ pirkėjai parduotuvėse išbandė specialius žvilgsnį sekančius akinius

„Logitech“ plečia kompiuteriams „Mac“ skirtų gaminių seriją, jų integracijai į „Apple“ ekosistemą

Planuojantiems vasaros keliones automobiliu „Google Maps“ siūlys sutaupyti 

Pristatytas išmanusis laikrodis „Huawei Watch 4 Pro Space Edition“: ilgaamžis dizainas ir daugiau galimybių stebėti sveikatą

Startuolis „Joiner App“ pritraukė per pusę milijono naujoms rinkoms atverti

„Google“ paieškos rezultatus apibendrinantis dirbtinis intelektas juokina internautus: ar tai tikrai gera idėja?

Sukčiai nusitaikė į keliautojus: atsakė, kodėl oro uostuose gali būti nesaugu krauti telefoną

El. parašas dar negarantuoja sutarties tvirtumo: saugumo ekspertas atskleidė skaitmeninių dokumentų spragą

Ekspertas įvardijo išmaniojo televizoriaus funkcijas, apie kurias, galbūt, nežinojote

Vis dažniau kankinantis FOMO jausmas: kodėl taip bijome kažką praleisti ir kuo čia dėti socialiniai tinklai?