Login to your account

Username *
Password *

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

5 programėlės pavasariui: nuo skatinančios judėti iki padedančios susitvarkyti namus

By Intergrity Kovas 05, 2020 95

Atėjus pavasariui, beveik dešimtadaliu daugiau žmonių sportuoja aktyviau nei metų pradžioje, rodo tyrimų duomenys. Žiemą žmonių aktyvumas pasiekia žemiausią tašką, o atėjus pavasariui, sparčiai kyla iki pat vasaros vidurio. Kad išsibudinti iš žiemos miego būtų dar lengviau, „Bitės Profai“ dalinasi 5 programėlėmis, kurios padės lengvai susitvarkyti namus ar kiemą, skatins vaikščioti daugiau ir padės numesti papildomus kilogramus.

„Pavasarį atgyja gamta, daugiau energijos turime ir mes, tačiau kartais jos nepakanka sėkmingam išsijudinimui po žiemai būdingos ramybės. Išsibudinti lengviau padės išmaniosios programėlės, suteiksiančios daugiau motyvacijos veikti – už nueitus žingsnius programėlė skirs pinigų kilniam tikslui, už sutvarkytus namus galėsite skirti dovanų šeimai, o už saikingesnį valgymą – matyti ekrane mažėjančius svarstyklių skaičius“, – sako Vilniaus „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone dirbantis „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas ir dalinasi 5 programėlėmis, kurios padės pavasarį pasitikti lengviau.

  1. „Charity Miles“: parama kitiems už jūsų aktyvų judėjimą

Programėlė: „Charity Miles“

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

Atėjus pavasariui, natūraliai pajaučiame didesnį norą išsijudinti – turime daugiau jėgų, į lauką kviečia vis gražesnis oras, susiimti skatina artėjanti vasara. Kad judėti norėtume dar labiau, programėlė „Charity Miles“ prideda papildomos motyvacijos – už kiekvieną nueitą žingsnį skiria pinigų mūsų pasirinktai labdaros organizacijai.

„Programėlės veikimo principas paprastas – ji skaičiuoja mūsų nueitus žingsnius, nubėgtus ar dviračiu numintus kilometrus, už kuriuos gauname pinigų. Kuo daugiau judame, tuo didesnę sumą surenkame – ji skiriama mūsų pasirinktai labdaros organizacijai, kurių programėlėje yra virš 40. Tarp jų ir lietuviams puikiai pažįstamos „Unicef“, Pasaulio gamtos fondas „WWF“, „Saugokime vaikus“. Beje, programėlę galite susieti su Lietuvoje itin populiaria bėgimo programėle „Strava“ – joje fiksuojami duomenys bus automatiškai perkelti į „Charity Miles“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Be to, programėlė leidžia susikurti savo vardo iššūkį ir už jo įveikimą surinktus pinigus skirti pasirinktam fondui. Jums tereikės išsikelti tikslą – pasirinkti planuojamų nueiti kilometrų skaičių ir sumą, kurią už juos gausite. Tuomet, šiuo iššūkiu galėsite pasidalinti su draugais ir skatinti juos prisidėti prie tokios akcijos. Jums pasiekus išsikeltą tikslą surinkta pinigų suma atiteks pasirinktai organizacijai.

  1. „OurHome“: motyvacija pavasariniam tvarkymuisi

Programėlė: „OurHome“

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

Pavasaris – tvarkos ir švaros laikas, kai po žiemos norisi plačiai atverti langus, nuo nebenešiojamų rūbų išlaisvinti spintas ir stipriai įkvėpti gaivaus oro. Norai – sveikintini, tačiau atėjus metui juos paversti realybe, kartais pristingame motyvacijos. Jos suteikti galės programėlė „OurHome“.

„Dabar buities darbų nereikės rašyti ant lipnių lapelių ir klijuoti jų ant šaldytuvo – viską patogiai matysite savo išmaniajame telefone. Programėlėje galėsite susikurti šeimos paskyrą ir prie jos pridėti visus šeimos narius. Tokiu būdu darbų sąrašą matyti ir realiu laiku redaguoti galės visa šeima, o konkrečius darbus galėsite priskirti konkretiems žmonėms“, – sako M. Vrubliauskas.

Už atliktas užduotis vartotojai gaus sutartą taškų kiekį, o už tam tikrą jų sumą – sutartą atlygį: pinigus, vakarienę ar staigmeną. Tokiu būdu namų ruoša turės papildomą motyvaciją, todėl prisidėti skatins net ir mažiausius šeimos narius.

  1. „GardenTags“: „Instagram“ jūsų augalams

Programėlė: „GardenTags“

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

Šis metų laikas neatsiejamas nuo bundančios gamtos – ne tik pastebime gamtoje užsimezgančius žiedus bet ir patys pradedame galvoti apie savo kiemo ar sodo atgaivinimą. Idėjų pasisemti galėsite programėlėje „GardenTags“.

„Ši programėlė savo esme primena socialinį tinklą „Instagram“, tik čia, vietoje kelionių, sporto ar mados nuotraukų, matysite gėles. Galėsite dalintis savo augalų nuotraukomis, grožėtis kitų vartotojų gėlėmis ar net prašyti bendruomenės patarimų, bandant atpažinti ar atgaivinti mėgstamiausią savo gėlę“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Be socialinio tinklo funkcijų „GardenTags“ suteikia ir kitų galimybių. Joje rasite gėlių enciklopediją, leidžiančią atrasti naujų jų rūšių. Ten taip pat galėsite susikurti būtinųjų darbų sąrašą, kad prisimintumėte, kada palaistyti, persodinti ar kitaip pasirūpinti savo augalais

  1. „Closet+“: drabužių spintoje – pavasario gaiva

Programėlė: „Closet+“

Platforma: „iOS“

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia

Pavasaris neatsiejamas nuo noro susitvarkyti rūbų spintą – žieminius drabužius norime nustumti į gilesnį jos kampą, o pavasarinius – ištraukti į dienos šviesą. Patogiai susisteminti rūbų spintą padės programėlė „Closet+“.

„Išvertę visą rūbų spintą, drabužių krūvą padalinkite į dvi dalis – vienoje pasilikite mėgstamiausius rūbus, kitoje – džiaugsmo neteikiančius. Pirmąją krūvelę peržvelkite ir vis dar patinkančius jos drabužius nufotografuokite telefonu. Vėliau nuotraukas galėsite sukelti į programėlę „Closet+“ ir vienoje vietoje patogiai matyti visus turimus rūbus. Mėgstamiausios suknelės ar marškinių dabar nereikės ieškoti verčiant visą drabužių spintą, pakaks žvilgtelėti į telefono ekraną. Tuo tarpu nebenešiojamus rūbus visada galėsite sudėti į puikiai pažįstamą drabužių mainų ir prekybos platformą „Vinted“, – pataria „Bitės Profas“ M. Vrubliauskas.

Programėlė padės išspręsti ir „neturiu, kuo apsirengti“ problemą – iš susistemintos savo rūbų spintos galėsite susidėlioti patinkančius drabužių derinius ir kalendoriuje susiplanuoti, kada kiekvieną jų dėvėsite. Mėgstamiausius galėsite išsaugoti, jais pasidalinti su draugais. Be to, matysite ir tai, kokių drabužių tikrai trūksta, todėl ir apsipirkdami žinosite, kad įsigyjate būtiniausius pirkinius.

  1. „MyFitnessPal“: būtinas įrankis, siekiantiems pavasarį pasitikti sveikiau

Programėlė: „MyFitnessPal“

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

Kalendorinė pavasario pradžia yra paskutinis signalas, primenantis, jog dar galime savo kūnus paruošti vasaros pramogoms, tereikia truputį susiimti jau dabar. Specialistų teigimu, daugiausiai naudos tokioje situacijoje duos ne aktyvumo didinimas, bet mitybos pokyčiai – juos atlikti lengviau su „MyFitnessPal“.

„Čia galėsite skaičiuoti savo suvartojamų kalorijų kiekį tiesiog įvesdami maisto produkto ar gaminio pavadinimą, nuskenuodami jo brūkšninį kodą ar suvesdami energetinės vertės duomenis patys. Taip pat galėsite žymėti ir sudegintas kalorijas. Kol dienos pabaigoje matysite, jog suvartotų kalorijų skaičius yra žemesnis nei nustatyta riba, galėsite būti tikri – jūsų papildomas svoris kris ir pavasarį tikrai pasitiksite sveikesni. Be to, programėlėje rasite naudingų patarimų, receptų, galėsite užsistatyti priminimus, kviečiančius užkąsti ar atkreipti dėmesį į jūsų mitybos tendencijas“, – sako M. Vrubliauskas.

Ši programėlė yra mitybos įpročiams skirtų įrankių legenda – 2019 metais su 19,1 mln. vartotojų per mėnesį ji tapo antra geriausia sporto ir sveikatos programėle Amerikoje, sporto profesionalų ji rekomenduojama kaip būtinas įrankis, siekiant numesti svorio ir pradėti maitintis sveikai.

Jei apie išmaniąsias programėles norite sužinoti daugiau, pagalbos galite kreiptis „Bitės“ tinklapyje arba į didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusius „Bitės Profus“, kurie galės suteikti išsamią konsultaciją. „Bitės Profai“ nemokamai aptarnauja visus klientus, nepriklausomai nuo jų naudojamo tinklo.

Rate this item
(0 votes)
Unikali proga Lietuvos programėlių kūrėjams: kviečia varžytis dėl 900 tūkst. eurų fondo

Pasitraukti iš socialinių tinklų – nelengva: kaip ištrinti „Facebook“, „TikTok“ ir kitas paskyras

Pasitikrinkite: ar žinote šias 7 „Spotify“ funkcijas?

Analitikai paskaičiavo, kokią ekonominę žalą kelią konkurencijos ribojimas 5G tinklo diegime

Internetas po karantino: „Zoom“ išlieka 10 kartų populiaresnis, „TikTok“ – nesustoja augti

Norite įsiamžinti, kaip tikras blogeris? Vadovaukitės šiais patarimais

Ruošiamės liepos 6-osios savaitgaliui: kaip lietuviškai papuošti išmaniuosius įrenginius?

„Samsung“ pristatė 8 terabaitų „SSD 870 QVO“ duomenų kaupiklį

Greitesnis internetas, aukščiausio lygio medicina regionuose ir dar trys revoliucijos, kurias atneš 5G

Išmaniųjų laikrodžių palyginimas: ką apie juos pasakytų olimpinis atletas?

Kitokia kelionių patirtis: programėlės, kurias būtina turėti telefone atostogaujant

Gimtadienį švenčiantis „Rockit“ išskiria 3 pagrindines fintech sektoriaus tendencijas

„Samsung“ pristatė televizorių interneto vaikams – Z kartai

Testas: legendiniai 90-ųjų žaidimai – pasitikrinkite, ar atpažinsite visus juos?

5 mitai apie programuotojus

Populiariausi socialiniai tinklai ir bendravimo programėlės: ilgamečiams lyderiams iššūkį meta tik vienas