Login to your account

Username *
Password *

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

5 naujausios programėlės, kurias turite išmėginti šį vasarį

By Integrity Vasario 06, 2020 11

Vasario mėnesį „Bitės Profai“ pradeda su pasiūlymais mums būti produktyvesniems. Tai nestebina, kai pasibaigus sausio mėnesiui interneto erdvė buvo pilna juokelių, kad pirmasis metų mėnuo buvo toks ilgas, jog atrodė lyg praėjo visi 12 mėnesių. Todėl „Bitės Profai“ rekomenduoja išbandyti programėles, kurios mums leis paprasčiau rašyti telefonu, gudriau pasižymėti idėjas ir lengviau pasiekti savo draugus.

„Tarp šio mėnesio programėlių turime išmaniąją telefono klaviatūrą, virtualų asmeninį asistentą ir itin intuityvią piešimo programėlę idėjoms. Panašu, kad tendencija paprasta – programėlių kūrėjų esame budinami iš žiemos bei kviečiami veikti greičiau ir paprasčiau“ – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas, dirbantis Vilniaus „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone ir dalinasi penkiomis programėlėmis, kurias verta išbandyti šį mėnesį.

1. Mėnesio programėlė

Programėlė: „Typewise keyboard“

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS”) ir čia („Android”)

Puikiai pažįstame tą jausmą, kai menka rašybos klaidelė visiškai pakeičia žodžio reikšmę ir prieš žinutės gavėją turime raudonuoti iš gėdos. Programėlės „Typewise keyboard“ kūrėjai vartotojus žada nuo tokių situacijų apsaugoti, pasiūlydami naujos kartos išmaniojo telefono klaviatūrą. 

„Dabartinės klaviatūros yra sukurtos pagal senovinės spausdinimo mašinėlės modelį, todėl nėra tokios patogios, kokios galėtų būti, teigia programėlės kūrėjai. Rašyti su „Typerwise keyboard“ galime greičiau ir taisyklingiau – žadama, kad rašybos klaidų kiekis gali sumažėti net iki 80 procentų. Skiriasi ne tik klaviatūros struktūra, bet ir kai kurios funkcijos. Pavyzdžiui, norint nutrinti parašytą žodį, pakanka pirštu klaviatūrą perbraukti į kairę, o norint mažąją raidę pakeisti didžiąja, pakaks brūkštelėti iš apačios į viršų“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

2. Mėnesio palengvinimas

Programėlė: „Vani“

Platforma: „Android“

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia

„Nuo šiol nepraleisite svarbių skambučių, net jei esate itin užsiėmę kita veikla. Programėlė „Vani“ veikia kaip mūsų skambučių asistentas – leidžia į juos atsiliepti ar atmesti vien balsu. Tai itin naudinga, kai abi rankos užimtos, ant rankos neturime išmaniojo laikrodžio, tačiau atsiliepti į skambutį – privalome. Balsu taip pat galime perskambinti pasirinktiems kontaktams“, – teigia M.Vrubliauskas.

Programėlė taip pat leidžia aktyvuoti garsiakalbį ar išsiųsti automatinį atsakymą žinute. Norint aktyvuoti pastarąją funkciją, užteks pasakyti vienintelį žodį – SMS.

3. Mėnesio įkvėpimas

Programėlė: „Charcoal“

Platforma: „iOS“

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia

Ką daryti, kai po ranka neturime popieriaus ir rašiklio, o ką tik gimusios idėjos telefone raidėmis išreikšti negalime? Kūrybinį įkvėpimą užfiksuoti padės programėlė „Charcoal“. 

„Iš pirmo žvilgsnio tai – paprasta piešimo programėlė, tačiau kartu tai ir intuityvi užrašinė mūsų idėjoms ir svajonėms. Ji suteikia visus įrankius, reikalingus mintims ne užsirašyti, bet vizualizuoti. Suprantamas ir patogus programos dizainas leis visą tai padaryti lengvai ir greitai, kol mintis dar nespėjo išgaruoti. Žinoma, programėlę galima naudoti ir kaip atsipalaidavimo priemonę, padedančią atitrūkti nuo įtemptų darbų. Tam, kad pradėtumėte piešti, užtenka tik įsijungti programėlę bei atsiversti naują popieriaus lapą – išmaniojo rašiklio ar kitokių papildomų įrenginių jums neprireiks“, – teigia M. Vrubliauskas.

4. Mėnesio pramoga

Programėlė: „Swift Wall”

Platforma: „Android“

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia

Ekrano paveikslėlis yra tai, ką savo išmaniajame įrenginyje matome dažniausiai, todėl norisi, kad jis būtų kuo tobulesnis. Ką daryti, jei mėgstamą užsklandą jau turime, tačiau kelios jos detalės mūsų vis dėlto nedžiugina? Čia pagelbės programėlė „Swift Wall“.

„Ji leidžia turimus ekrano paveiksliukus personalizuoti savaip – paryškinti spalvas, uždėti efektus ar net animuoti. Atlikus pakeitimus, naująja užsklanda galima ne tik papuošti ekraną, bet ir pasidalinti su draugais. Programėlė taip pat leidžia nustatyti konkretų laiką, kada atitinkamas paveikslėlis automatiškai atsidurs ant mūsų ekrano, todėl mėgstamiausius vaizdus galėsite nieko nedarydami kaitalioti tarpusavyje“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

5. Mėnesio žaidimas

Programėlė: „Snow Bros“

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

„Šiemet žiema sniegu mūsų nelepina, todėl juo pasidžiaugti galime bent jau virtualiai. Tokią galimybę suteikia perkurtas (angl. remade) legendinis žaidimas „Snow Bros“.

„Tai žaidimas-legenda. Jis populiarumo viršūnę pasiekė dar 90-aisiais, tačiau dabar  pritaikytas išmaniesiems telefonams ir taip prikeltas naujam gyvenimui. Žaidimo esmė paprasta – turėsime stengtis sniego kamuoliais ir gniūžtėmis nugalėti priešus tam, kad išgelbėtume princesę. Skamba paprastai, tačiau žaidimas tikrai įtraukia  ir sukelia jaukius sentimentus, ypač tokiomis besniegėmis žiemomis“, – sako M. Vrubliauskas. 

Jei apie išmaniąsias programėles norėsite sužinoti daugiau, pagalbos visada galite kreiptis „Bitės“ tinklalapyje arba į didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusius „Bitės Profus“, kurie bet kada patars bei atsakys į jums rūpimus klausimus. Be to, „Bitės Profai“ nemokamai aptarnauja visus klientus, nepriklausomai nuo jų naudojamo tinklo.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Ketvirtadienis, 06 Vasario 2020 08:47
LG pristatė „V60 THINQ 5G“ su ekranu „LG DUAL SCREEN“, užtikrinantį tikrai mobilią ateitį

Vilnius kuria ateities mokyklas – kas trečioje veiks „FabLab“ dirbtuvės

Kokias galimybes kvantinės technologijos suteikia Lietuvai?

4 paskutinės minutės Valentino dienos dovanos technologijų fanams

5 ekologijos programėlės tvaresniam vartojimui: naršydami sodinsite medžius

Naują dešimtmetį „Samsung“ pradėjo pristatydama ilgai lauktą flagmaną „Galaxy S20“

„Blackberry“ eros pabaiga: kodėl išnyko B. Obamos ir K. Kardashian mėgstamiausias telefonas?

„Samsung“ pristatė naują sulenkiamą telefoną „Galaxy Z Flip“

Vilkas ėriuko kailyje: kaip apsisaugoti nuo apgaulingų programėlių

Startuoja „Saugesnio interneto savaitė-2020“: bankų ekspertai patars, kaip išvengti sukčių pinklių

5 naujausios programėlės, kurias turite išmėginti šį vasarį

Vilnius meta iššūkį programišiams – kviečia ieškoti spragų IT sistemose

5 išmanieji sprendimai augintiniui: duos patarimų ir išmokys pasinešti pavadėlį

„Samsung Galaxy“ flagmanams 2019-tieji – įvertinimų metai

„Huawei“ pristato naują išmaniųjų flagmaną: sukurtas mėgstantiems fotografuoti

Su gimtadieniu, „Facebook“! 4 stebinantys faktai apie šį tinklą