Login to your account

Username *
Password *

Saugokite gamtą ir piniginę: vos keliais paspaudimais jūsų išmanusis telefonas gali padėti sutaupyti išlaidas degalams

Vairuotojai žino, kad tam tikri jų vairavimo įpročiai padeda sutaupyti degalų: tie, kurie pasirenka ekonomišką greitį, maršrutą, vengia įkalnių, šviesoforų ir spūsčių, gali ne tik sumažinti poveikį aplinkai, bet ir išleisti mažiau pinigų. Arnoldas Lukošius, „Tele2“ inovacijų ekspertas, sako, kad tam pasitarnauti gali ir išmaniosios programėlės.

„Sutaupyti ypač padės degalų taupymo programėlės, nes jos gali apskaičiuoti itin tikslias degalų sąnaudas pagal vairavimo duomenis esamuoju laiku. Taip yra todėl, kad beveik visuose mobiliuosiuose telefonuose įmontuotos mikroschemos, kurios, naudodamos palydovinius duomenis, kartą per sekundę apskaičiuoja jūsų buvimo vietą. Programėlė apskaičiuoja esamas kuro sąnaudas pagal automobilio svorį, variklio efektyvumą, degalų energijos kiekį, vėjo ir pasipriešinimo riedėjimui faktorius, taip pat pagal jūsų lokaciją“,  – sako A. Lukošius.

Įdarbinkite savo išmanųjį telefoną

Anot A. Lukošiaus, tam tikros išmaniosios programėlės leis ne tik sutaupyti išlaidas degalams, bet ir sumažins jūsų paliekamą anglies dvideginio pėdsaką bei poveikį gamtai. „Tele2“ ekspertas dalijasi programėlėmis, kurios padės kurą naudoti efektyviau bei išleisti mažiau.

„Google Maps“. Viena dažniausiai vairuotojų naudojamų programėlių „Google Maps“ suteikia prieigą prie populiarių maršrutų, kuriuose, atsižvelgiant į jūsų transporto priemonės variklio tipą, rodomi degalų arba energijos vartojimo efektyvumo apskaičiavimai. Kuo degalų ar energijos naudojimo efektyvumas maršrute didesnis, tuo mažesnės jūsų automobilio degalų ir energijos sąnaudos ir išmetamo CO2 kiekis. Jums tereiks atlikti kelis veiksmus – įvesti kelionės tikslą, o ekrano apačioje esančioje parinkčių juostoje pasirinkti variklio tipą.

Jei ši funkcija įjungta, žemėlapiai parinkdami geriausią maršrutą apskaičiuoja tokius veiksnius, kaip eismo ir kelio sąlygos realiuoju laiku, degalų ar energijos naudojimo efektyvumas. Tad „Google“ žemėlapis parodys ne tik greičiausią, bet ir efektyviausią maršrutą, net jei jie nėra tie patys. Programėlę „Android“ naudotojai gali atsisiųsti čia, o „iOS“ – čia.

„Waze“. Ne ką mažiau populiari programėlė „Waze“, pamėgta dėl funkcijos pranešti apie įvairius kelyje pasitaikančius įvykius ar nesklandumus, taip pat gali padėti sutaupyti. Ši navigacijos programėlė taip pat vairuotojams gali parodyti artimiausias degalines ir degalų kainas jose realiuoju laiku, nes naujausia informacija dalijasi patys vairuotojai. Programėlė jums taip pat nurodys, kaip pasiekti pasirinktą degalinę. Programėlę „Android“ naudotojai gali atsisiųsti čia, o „iOS“ – čia.

Pilu.lt. Itin tikslius duomenis keliaujantiems Lietuvos keliais suteiks programėlė „Pilu.lt“. Nemokama programėlė leidžia stebėti kuro kainas visoje šalyje realiuoju laiku. Joje skelbiamos visų pagrindinių tinklų ir keleto pavienių degalinių kainos – viso apie 600 Lietuvos degalinių.

Programėlė leidžia pasirinkti reikiamų degalų rūšį, kad matytumėte tik jums aktualius pasiūlymus. Naudodamiesi „Pilu.lt“ taip pat galite ieškoti degalinių šalia ar kitame mieste, pamatyti arčiausiai esančias degalines ir kainas jose, o paspaudę ant kainų matysite ir kitą naudingą informaciją apie degalines – paslaugas, mokėjimo būdus, lojalumo programas ir kt. Programėlę „Android“ naudotojai gali atsisiųsti čia, o „iOS“ – čia.

Kurohudas.lt. Panašią funkciją atlieka ir kita lietuviška programėlė „Kurohudas.lt“, kurioje informaciją atnaujina patys vairuotojai. Jos naudotojai gali matyti artimiausiai esančių degalinių žemėlapį su kainomis bei laiką, kada kainos buvo atnaujintos paskutinį kartą. Šioje programėlėje taip pat galima pasirinkti reikalingų degalų rūšį, įrašyti savo automobilio sąnaudas bei kuro talpos tūrį – taip jums teikiami pasiūlymai bus dar tikslesni. Programėlę „Android“ naudotojai gali atsisiųsti čia, o „iOS“ – čia.

Degalinių programėlės. Jei dažnai pilatės degalus viename pamėgtame degalinių tinkle, verta pasidomėti jo lojalumo programa. Neretai degalinių programėlės savo ištikimiems klientams suteikia nuolaidas degalams, kitiems parduodamiems produktams, suteikia galimybę laimėti vertingų prizų, siunčia naujienlaiškius.

Rate this item
(0 votes)
„Accept all cookies“: su kuo sutinkate priimdami visus slapukus?

„Password“ keičia „passphrase“: atnaujintos slaptažodžių kūrimo rekomendacijos

„Xiaomi“ pristatė lauktąją „Xiaomi 13T“ seriją: „Leica“ kamera, įkraunamas vos per keliolika minučių

Nuotykių ir emocijų užtaisas – geriausi nemokami mobilieji žaidimai 2023 metų rudenį

Dėl „iPhone 15“ pamišę gerbėjai muša susidomėjimo rekordus: populiarios kelios spalvos

„TikTok“ įpareigojo turinio kūrėjus žymėti su DI sukurtą turinį: kodėl tai reikalinga?

Įskilo telefono apsauginis stikliukas? Ekspertė atsakė, ar būtina keisti iš karto

Išnaudokite visas „Samsung Galaxy“ telefono galimybes: paslėptos funkcijos, apie kurias nežinojote

„Apple iPhone 12“ istorijos kulminacija – telefonas jau atitinka reikalavimus

Naujausias Vilniaus universiteto mokslininkų tyrimas atskleidė verslo požiūrį į kriptovaliutų panaudojimo tendencijas turizmo rinkoje

Tarptautinė diena be automobilio: kaip suplanuoti geriausią maršrutą alternatyviomis keliavimo priemonėmis?

Eterinė televizija – ir nemokama, ir tvari

Netikėta: dauguma naujųjų „iPhone“ modelių kainuos pigiau nei pernai

Neapsigaukite – šalyje plito el. paštą imituojanti kibernetinė ataka

„iOS 17“ lietuviams atnešė gerų žinių: „Telia“ klientų „iPhone“ telefonuose pradėjo veikti nauja funkcija – Wi-Fi skambučiai.

Aukštosios mados prekės ženklas „Marc Cain“ pasirinko lietuvių kurtą žaidimą jubiliejinės kolekcijos pristatymui