Login to your account

Username *
Password *

Kamuoja stresas? Išbandykite meditacinius pratimus savo išmaniajame telefone

By Huawei Kovas 21, 2023 506

 

Judrus gyvenimo ritmas suteikia ne tik privalumus, bet ir nemenkus iššūkius: sparčiai besikeičiančiame pasaulyje vis sunkiau atrasti ramybės ar tylos akimirkų. Kasdien esame apkraunami nenutrūkstančio dirgiklių srauto: nuo soc. tinklų pranešimų iki streso darbe, dėl kurių jaučiamės prislėgti bei įsitempę. Vienas iš efektyviausių būdų kovoti su šiomis problemomis – tai dėmesingumo (angl. „mindfulness“) ir meditacijos užsiėmimai, kurie yra ne tik naudingi, bet ir visiems prieinami.  

Tyrimai parodė, kad meditacijos ir dėmesingumo pratimai padeda sumažinti stresą, nerimą bei depresiją, stiprina mūsų kognityvines funkcijas, gebėjimą susikaupti. Meditacija taip pat naudinga ir kūnui – mažina kraujospūdį, gerina miego kokybę.

Svarbiausia, jog ši veikla yra pasiekiama visiems: nereikia pirkti brangios įrangos, mokėti už užsiėmimus, kadangi visus pratimus galite atlikti savo namuose ar lauke.

Be to, meditacijos ir dėmesingumo prieinamumą užtikrina mūsų išmanieji telefonai: šiandien yra sukurta daugybė išmaniųjų programėlių, kurios vartotojams pateikia naudingų patarimų, sukuria atpalaiduojančią nuotaiką bei leidžia tobulėti. Dalinamės aktualiausiomis iš jų: 

Įvadas į meditaciją

Jei jau susipažinote su sąmoningo gyvenimo privalumais ir norėtumėte išbandyti meditacijos pratimus pirmą kartą – rekomenduojame išmėginti visame pasaulyje populiarią išmaniąją programėlę „Headspace 

„Programėlė „Headspace“ išsiskiria savo intuityviu dizainu ir naudingais meditacijos patarimais. Atsisiuntę šią programėlę į savo išmanųjį telefoną, galėsite rinktis iš šimtų meditacijos užsiėmimų: nuo streso ir nerimo valdymo iki asmeninio augimo darbe ar laimės pratimų.

Programėlėje taip pat yra sporto režimas, kuriame rasite vaizdo instrukcijų, kaip mankštinantis atsikratyti streso ar įtampos. Taigi, „Headspace“ yra universalus sprendimas, kuris pravers tiek pradedantiesiems, tiek jau pažengusiems vartotojams“, – teigia Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje. 

Viskas prasideda nuo ramaus miego

„Venkite streso ir ramiai miegokite“ – šis patarimas skamba labai paprastai, tačiau jį išpildyti sekasi tikrai ne kiekvienam. Tad kaip galime pagerinti savo miego įpročius, kad dienos metu jaustumėmės žvalesni ir labiau atsipalaidavę?

„Jei norite sužinoti daugiau apie tai, kaip tinkamai išsimiegoti, rekomenduojame išbandyti „Huawei AppGallery“ prieinamą programėlė „Sleep Cycle“. Ši aplikacija suteikia ne tik ramaus miego pratimus, bet ir stebi jūsų poilsį bei pateikia patarimų, kaip optimizuoti miego laiką. Be to, joje rasite žadintuvo funkciją, kuri pažadina jus tuo metu, kai esate tinkamoje miego fazėje, todėl pabusite žvalūs ir pailsėję“, – dalinasi U. Eidžiūnaitė.

Profesionalūs patarimai turimų gebėjimų tobulinimui

Išmaniųjų programėlių parduotuvėje semtis žinių apie meditacijos subtilybes gali ir jau pažengę vartotojai. 

„Nėra vieno meditacijos stiliaus, kuris būtų tinkamas visiems žmonėms. Programėlė „Now“ yra unikali tuo, jog siūlo skirtingiems pažangumo lygiams pritaikytus ir nuolat atnaujinamus kursus, kuriuos kuruoja geriausi pasaulio meditacijos mokytojai. Atsisiuntę programėlę galėsite pasiklausyti meditacijos ekspertų pokalbių, sekti savo atliekamą progresą ir mėgautis meditacijos užsiėmimams pritaikytais garso takeliais“, – pažymi U. Eidžiūnaitė.

Antistresiniai žaidimai

Nei vienas nesame apsaugoti nuo stresinių situacijų, tačiau dalį vartotojų nerimas kamuoja dažniau nei kitus. 

„Tam, kad išvengtumėte psichologinei sveikatai žalingo streso, galite išbandyti ir išmaniąją programėlę „Antistress: Relaxation toys“. Joje rasite platų antistresinių žaidimų pasirinkimą: piešimą ant smėlio, burbulų spaudimą, smėlio figūrų pjaustymą ar virtualius relaksacinių žaislų atitikmenis. Po ranka turėti daugiau nei 100 įvairių žaidimų, kurie padeda susidoroti su nerimu – tikrai vertinga. Įvairi veikla ne tik padeda nusiraminti, bet ir leidžia smagiai praleisti laiką“, – sako U. Eidžiūnaitė.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Trečiadienis, 22 Kovas 2023 09:50
„Logitech“ pirmoji bendradarbiavimui skirtų vaizdo sprendimų asortimente perėjo prie perdirbto plastiko ir antrosios gyvybės medžiagų

Fotografas D. Ščiuka pataria, kaip pasidaryti profesionalių nuotraukų su telefonu: padės dirbtinis intelektas

Naujas DI vaizdo įrašų kūrimo įrankis pribloškė: tuoj galėsime namuose „gaminti“ net Holivudo filmus?

Interneto sukčiai nemiega: per mėnesį sustabdyta 7 mln. sukčiavimo atvejų 

„Tele2“ kartu su „Interpol“ saugo vaikus nuo išnaudojimo internete: skaičiai šokiruoja

„Fintech Day“ konferencija: dirbtinis intelektas, tvarus investavimas ir pokyčiai finansų srityje

„Samsung“ pristatė naująją „Galaxy Fit3” išmaniąją apyrankę, skirtą stebėti sveikatingumo rodiklius

Netikrus profilius dirbtinis intelektas „kepa“ milijardais: 5 žingsniai, kaip juos atpažinti socialiniuose tinkluose

„Luminor Phone POS“ Lietuvoje jau išbandė daugiau nei 200 prekybininkų

Naujas terminas psichologijoje – nomofobija. Kodėl taip bijome rankose neturėti išmaniojo telefono?

Socialiniai tinklai – ne tik susirašinėjimui: prekes juose įsigyja daugiau nei pusė lietuvių

Laukiamiausi 2024 m. vaizdo žaidimai: nuo atgimusios „Final Fantasy VII“ klasikos iki „S.T.A.L.K.E.R. 2“ siaubo Černobylyje

„Philips Monitors“ E1 linijoje – keturi nauji monitoriai šių laikų profesionalams, dirbantiems hibridinėje darbo aplinkoje

Mobiliųjų žaidimų tendencijos 2024: kas lydės šiais metais?

Lietuvoje pradėjo veikti naujieji telefono numeriai: galima skambinti vietoje aštuoneto naudojant nulį

2G ir 3G įranga paveiks jūsų daiktų interneto (M2M/IoT) sprendimus ateityje – 5 būdai, kaip elgtis, kad tai nenutiktų