Login to your account

Username *
Password *

Slidinėjant kalnuose neapsieisite be vieno išmanaus įrankio: leis rasti geriausią trasą ir fiksuoti rekordus

By Tele2 Sausio 20, 2023 247

Įsibėgėjęs slidinėjimo sezonas į užsienio kurortus pritraukia vis daugiau ekstremalaus sporto mėgėjų. Vykstantiems atostogauti į kalnus svarbu nepamiršti ne tik slidinėjimo įrangos, bet ir išmaniojo telefono, kuriame telpa visos reikalingiausios slidinėjimo programėlės. Šių išmanių įrankių funkcijos palengvins ne tik kelionės planavimą, bet ir pasiektų rezultatų fiksavimą.

„Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius teigia, kad slidinėjimo programėlės tinka tiek pradedantiesiems, tiek ir profesionalams, kadangi leidžia lengviau orientuotis, stebėti oro sąlygas ir dienos statistiką.

Slidinėjimo stebėjimui – „Slopes: Ski & Snowboard“. Ši slidinėjimo ir snieglenčių sporto sekimo programėlė turi daugybę naudingų funkcijų, kaip trasų sudėtingumas ir būklė bei interaktyvūs žemėlapiai. Čia veikiančios išmaniosios funkcijos gali nustatyti, kada esate trasoje ar keltuve, tad nereikės kaskart spustelėti pauzės mygtuko. Čia taip pat turėsite galimybę dalintis savo buvimo vieta ir bendrauti su draugais. Aplikacija leidžia stebėti savo rezultatus išmaniajame laikrodyje ir telefone, čia matysite informaciją apie pasiektą greitį, laiką ar atstumą, taip pat galėsite varžytis bei lyginti rezultatus su draugais. Be to, programėlė palaiko „Siri“ funkciją, tad „iPhone“ savininkai gali naudotis įrankiu net nenusiimdami pirštinių.

Žemėlapiams – „FatMap: Ski, Hike, Bike“. Aplikacijoje esančiuose 3D žemėlapiuose susiplanuosite slidinėjimo maršrutą itin paprastai. Naudodami programėlę ne tik tiksliai matysite, kur esate, bet galėsite stebėti išsamią informaciją apie viršūnių pavadinimus, upes ar pėsčiųjų takus. Aplikacija suteikia pasirinkimą iš daugiau nei 10 tūkst. maršrutų, kuriuos sudarė kiti slidininkai ar vietiniai kalnų gidai. Atsisiuntę žemėlapius į telefoną, galėsite jais naudotis net ir tada, kai neturite prieigos prie interneto. Programėlę galima naudoti ne tik slidinėjant, bet ir užsiimant kitu kalnų sportu, pavyzdžiui, važiuojant dviračiu ar žygiuojant pėsčiomis.

Lenktynėms su kitais – „iSKI – Ski & Snow“. „Google Play“ ir „App Store“ galite rinktis iš skirtingų aplikacijos versijų, priklausomai nuo šalies, į kurią vykstate slidinėti. Programėlėje rasite kiekvienai šaliai pritaikytus slidinėjimo žemėlapius, orų prognozę, tiesioginius kamerų vaizdus iš kalnų bei geriausias rekomendacijas. GPS įrankis leidžia įrašyti savo veiklą trasose, analizuoti savo pasiekimus ir varžytis su savo draugais. Aplikacijoje rasite ir virtualių lenktynių skiltį, kurioje slidininkai iš viso pasaulio rungiasi dėl realių prizų.

Sniego kiekio stebėjimui – „OnTheSnow Ski & Snow Report“. Aplikacija kasdien pateikia išsamią informaciją apie sniego kiekį ir slidinėjimo sąlygas iš daugiau nei 2 tūkst. vietovių visame pasaulyje. Naudodamiesi šiuo įrankiu galite peržiūrėti ir įkelti pranešimus bei nuotraukas apie trasų būklę, stebėti interneto kameras ar sniego prognozę. Aplikacijoje veikia ir įspėjimo pranešimai apie šviežiai iškritusį sniegą, kad nepraleistumėte geriausių sąlygų slidinėjimui. Čia galėsite išsisaugoti kurortus, kuriuose lankėtės, taip viską patogiai matysite viename lange ir pasirinksite geriausią variantą.

Oro sąlygoms – „OpenSnow: Snow Forecast“. Išmanus įrankis leidžia per kelias sekundes rasti labiausiai apsnigtą kalną ir peržiūrėti mėgstamų slidinėjimo kurortų kameras. Aplikacija gali parodyti ne tik 10 dienų sniego prognozę, bet ir debesuotumo žemėlapį bei informaciją apie slidinėjimo sąlygas bet kurioje pasaulio vietoje. Čia turėsite galimybę išsisaugoti 5 mėgstamas vietoves, kad greitai ir patogiai stebėtumėte tikslias orų prognozes.

Rate this item
(0 votes)
 „Samsung“ užmezgė partnerystę su jauniausia šių metų Lietuvos olimpiete – pasaulio čempione Dominika Banevič

Prie ekranų vaikai praleidžia ilgiau, nei manote: įveikti tėvų kontrolės nustatymus jiems – juokų darbas

Masyvūs žemi dažniai. „Sony“ pristato naują garsiakalbių ir ausinių seriją ULT POWER SOUND

Įvardijo, kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: nepasitikrinę ryšio nustatymų, galite būti nepasiekiami

Paprastai ir aiškiai: kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?

Geros žinios „Facebook“ senbuviams: sugrąžinta naudotojų itin mėgta sena funkcija

Paaiškino, ką daryti, jei stringa mėgstamiausias kompiuterinis žaidimas 

Logitech G pristato PRO X 60 žaidimų klaviatūrą su Keycontrol technologija – kompaktiška ir sukurta laimėti

Kibernetiniai išpuoliai: „fintech“ ekspertai pataria, kaip apsisaugoti ne tik jums, bet ir kokių priemonių imtis versle

Ar muzikos per ausines klausotės saugiu garsu? Kelios klaidos gali lemti suprastėjusią klausą

„Samsung“ pristatė naujus populiariosios „Galaxy A“ serijos telefonus: ryškesnė naktinė fotografija ir flagmanų lygio duomenų sauga

Mobilų telefoną naudojo net kelis dešimtmečius: kaip padidinti įrenginio ilgaamžiškumą?

Išlaisvinkite žaidimų galią su epiniu AOC 44,5 colių OLED monitoriumi

„404“ klaida: nuo konspiracijos teorijų iki interaktyvių žaidimų pasiklydusiems internete

Pasitikrinkite dar kartą: primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus

Naujausias tyrimas: nutekinti 77 mln. slapukų iš Lietuvos