Login to your account

Username *
Password *

„She Goes Tech“ vėl kviečia žengti į IT sritį: šią žiemą – nemokami mokymai dar 160 moterų

By Women go tech Lapkritis 24, 2022 22

 

Siekdama paskatinti moteris įgyti žinių informacinių technologijų (IT) srityje ir vėliau joje pradėti karjerą, organizacija „Women Go Tech“ kartu su tarptautine IT kompanija „Accenture“ atidaro „She Goes Tech“ programos žiemos sezoną. Šįkart galimybę nemokamai iš pagrindų pakeisti savo gyvenimą turės 160 moterų Lietuvoje ir Latvijoje. Organizatoriai akcentuoja, kad dėl programos struktūros ji gali tapti puikia proga ir vaikus auginančioms mamoms.

Motyvuoja sėkmės pavyzdžiai

Nuo 2019 metų Latvijoje, o nuo šių metų pradžios – ir Lietuvoje, rengiama „She Goes Tech“ programa skirta bazinių informatikos žinių neturinčioms, bet motyvacijos pradėti karjerą IT srityje nestokojančioms moteriškos lyties atstovėms. Tereikia noro, analitinio mąstymo ir gerų anglų kalbos žinių, mat visos paskaitos vyksta būtent šia kalba. Įvykus atrankai, net 160 moterų galės mokytis tokių rinkoje itin paklausių programavimo kalbų kaip „Java“, „JavaScript“, „.NET“ ir „Python“ subtilybių, o papildomame kurse – apie „DevOps“ principus.

„She Goes Tech“ programą Lietuvoje įgyvendinančios, paspartinti ar pradėti karjerą IT bei inžinerijos srityse padedančios mentorystės programos „Women Go Tech“ vykdančioji direktorė Eglė Kliukevičienė pastebi, kad IT įgūdžių paprastai lengviau įgyti išsilavinimą vienoje iš gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEM) krypčių turinčioms moterims. Visgi, kita patirtis ar pasirinkti mokslai jokiu būdu neapriboja galimybių sudalyvauti programoje – tai puiki galimybė visiškai pakeisti savo karjerą ir gyvenimą kiekvienai to norinčiai moteriai, ką įrodo ir sėkmės istorijos.

„Per du programos sezonus pamatėme nemažai itin sėkmingų pavyzdžių – dalis programos dalyvių ne tik įgijo IT srityje reikalingų žinių bei įgūdžių, bet ir jau įsidarbino vietinėse ar tarptautinėse IT įmonėse. Tai rodo, kad darbdaviai vertina šią programą, jos metu įgytas žinias ir moterų parodytą motyvaciją. Tikiuosi, kad tokios pokyčio istorijos įkvėps ir kitas savo gyvenimą norinčias keisti, bet taip pasielgti nedrįstančias moteris“, – teigia E. Kliukevičienė.

Atsiranda ir daugiau galimybių

Vieno iš „She Goes Tech“ programos organizatorių „Accenture“ vadovas Baltijos šalyse Maksims Jegorovs priduria, kad ši ir kitos mokymo iniciatyvos ne tik padidino susidomėjimą karjeros galimybėmis IT srityje, bet ir leido palaipsniui didinti moterų dalį šiame sektoriuje. Tai galima paaiškinti ne tik pačios industrijos demonstruojamu stabilumu ir augimu, bet ir sudaromomis darbo sąlygomis – dažnai IT įmonėse pritaikomas hibridinio darbo modelis, kai dalį darbo savaitės galima dirbti iš namų. Geriau planuotis savo laiką gali ir „She Goes Tech“ programos dalyvės – tris mėnesius truksiančios paskaitos vyks nuotoliniu būdu darbo dienų vakarais, tad jas galima derinti su darbu, vaikų priežiūra ar kitais mokslais.

„Technologijos labai sparčiai vystosi, todėl noras tobulėti, gebėjimas mokytis ir įgyti naujų žinių IT sektoriuje turi būti išsaugotas visą gyvenimą. „Accenture“ pasisakome už tai, kad vienodos galimybės būtų suteiktos kiekvienam darbuotojui, būtų atsižvelgiama į jo kompetenciją, žinias, norą ir motyvaciją mokytis, todėl po šios programos dalyvės kviečiamos ir toliau gilinti žinias jau „Accenture bootcamp“ programoje“, – apie atsiveriančias galimybes kalba M. Jegorovs.

Informacija – ir specialiuose renginiuose

Daugiau apie mokymus „She Goes Tech“ programos kandidatės galės sužinoti gruodžio 7 dieną „Women Go Tech“ „Facebook“ paskyroje vykstančiame internetiniame renginyje. Programos organizatoriai, suprasdami ir visuomenės norą daugiau sužinoti apie įvairias IT profesijas ir technologijas, kiekvienai iš penkių mokymų sričių surengs demonstracines sesijas, kurių metu patyrę specialistai dalinsis savo patirtimi ir įžvalgomis apie darbą šiose IT srityse, karjeros ir augimo galimybes.

„She Goes Tech“ programos organizatoriai primena, kad paraiškų laukiama iki kitų metų sausio 8 dienos. Atrankos metu kandidatės turės atlikti du testus, kurių metu bus tikrinami analitinio mąstymo gebėjimai ir anglų kalbos žinios, atkreiptas dėmesys į kandidačių gyvenimo patirtį ir norą mokytis. Daugiau informacijos apie programą ir paraiškų teikimo terminus rasite „Women Go Tech“ internetinėje svetainėje.

 

Women Go Tech“ yra pirmoji Lietuvoje tik moterims skirta mentorystės programa, kurioje patirtimi ir žiniomis su karjeros technologijų srityje siekiančiomis moterimis dalinasi savo srities profesionalai-mentoriai. Privačių susitikimų su šiais mentoriais metu programos dalyvės gali rasti atsakymus į jas dominančius klausimus apie karjeros perspektyvas ir išlaisvinti savo profesinį potencialą.

Tarptautinė valdymo konsultacijų, technologijų ir užsakomųjų paslaugų įmonė „Accenture“ yra viena iš pirmaujančių IT įmonių Baltijos šalyse ir pasaulyje. Įmonės apyvarta Latvijoje nuo 2020 metų rugsėjo 1 dienos iki 2021 metų rugpjūčio 31 dienos trukusiais finansiniais metais siekė 91,29 mln. eurų. Bendrovės pelnas šiuo laikotarpiu buvo 3,96 mln. eurų. „Accenture“ filialas Latvijoje atidarytas dar 2002 m., o pernai – ir Lietuvoje.

 

Rate this item
(0 votes)
Atėjusi žiema kviečia kurti: kaip užfiksuoti įsimintinas nuotraukas?

Keliose „Android“ programėlėse aptikta kenkėjiška veikla: perspėja vartotojus kuo greičiau jas ištrinti

„Accenture“ Vilniuje persikelia į naują biurą ir toliau planuoja augimą 

Išmaniojo laikrodžio nebūtina įkrauti kas naktį: kokie nustatymai leis juo naudotis ilgiau?

„Botų“ rinkose parduodami 12-os tūkstančių Lietuvos gyventojų duomenys

„Telia“ viešbučiams pradeda kurti vaizdo žaidimų kambarius

Ko Lietuvos gyventojai ieškojo „Google“ 2022 metais: krepšinis, karas Ukrainoje ir besitraukianti pandemija

Navigacijos sistemos automobiliuose: atgyveno ar tebėra reikalingos?

Ekspertai patarė, į ką atkreipti dėmesį renkantis monitorių

Kriptovaliutų era: kada investavimas į šią turto klasę bus apmokestintas

Slaptųjų pirkėjų verdiktas: iš ryšio operatorių geriausiai klientus aptarnauja „Telia“

Atskleidė, kas šiemet pateko į populiariausių socialinių tinklų TOP10 Lietuvoje

Žymios Lietuvos grupės žengia į dar neišbandytą sferą: pristatytos jų vardinės ausinės

Didžiųjų technologijų kompanijų laukia sunkūs laikai – kokie interneto pokyčiai bręsta?

Išmanūs sprendimai, kurie palengvins pasiruošimą Kalėdoms