Login to your account

Username *
Password *

Konspektavimas kamera ir virtuvės šedevrai: 5 programėlės, kurios pravers studentui

By Telia Spalio 28, 2022 332

„Jei mokslas – šviesa, kodėl studentui nuo knygų akyse tamsu?“, – retoriškai klausia studentiška išmintis. Įsibėgėjus mokslo metams daugelis studentų jau spėjo pamatyti ir tamsiąją šio gyvenimo etapo pusę – konspektavimą iki rankos išsekimo, baimę praleisti atsiskaitymus ar pamiršti namų darbus bei savarankiško gyvenimo malonumus kartinančias rizikas ir namų ruošą. Tačiau ekspertai teigia, kad šiais laikais studentai savo vargų vargti nėra palikti vieni – jiems stebėtinai įvairiais būdais gali padėti įvairios programėlės.

„Nors daugelis buvusių studentų su malonia nostalgija prisimena studijų laikų pasisėdėjimus iki ryto, akivaizdu, jog ne visi šio gyvenimo tarpsnio epizodai tokie romantiški.

Šiuolaikiniam studentui tenka sunki užduotis susigaudyti tarp nuotoliniu ir tradiciniu būdu organizuojamų paskaitų, nepamiršti laiku pabaigti įvairių rašto darbų bei surasti laiko miegui ir įvairiems malonumams.

Tokios aplikacijos, kaip „Office Lens“, gali vienu paspaudimu užfiksuoti, kas rašoma lentoje, „Any.do“ – net ir sunkiausią darbą paversti įveikiamu, o „BigOven“ – iš maisto produktų likučių pagaminti tikrą šedevrą“, – teigia „Telia Global Services Lithuania“ IT paslaugų tiekimo specialistas Tomas Niparavičius.

„Google Calendar“ – modernūs tvarkaraščiai

Nepaisant to, kad mūsų gyvenimas persikėlė į virtualų pasaulį, tvarkaraščiai kai kuriose aukštosiose mokyklose – nesuspėjo paskui. Dar ir šiandien jie pateikiami atspausdinti ant popieriaus lapo ar atsiunčiami PDF formatu, tad studentams tenka juos nusifotografuoti ir kaskart vaikščioti į nuotraukų galeriją, norint pasitikrinti, kokie užsiėmimai jų laukia šiandien, kiek laiko jie truks ir pan.

„Google Calendar“ šioje vietoje studentui gali labai padėti. Nepatingėjus senoviško tvarkaraščio kurią nors dieną susivesti į šią programėlę, nuotolines paskaitas nuo fizinių galima atskirti skirtingomis kalendoriaus įrašų spalvomis, sukurti priminimus rašto darbų atlikimo ir atsiskaitymų datoms, automatizuoti pasikartojančių įvykių, pavyzdžiui, treniruočių sporto klube, pridėjimą į kalendorių.

Be to, „Google Calendar“ leidžia sukurtus kalendorius importuoti ir eksportuoti „ics“ formatu, tad tvarkaraščio skaitmeninimo darbą galima pasiskirstyti su grupės ar kurso draugais. Patogiai kalendoriuje matant savo užimtumą, taps daug lengviau planuoti laiką ir daugiau jo skirti poilsiui“, – pataria specialistas.

„Microsoft Lens“ – konspektai vienu paspaudimu

Pasak T. Niparavičiaus, pažvelgę į daugelio aukštųjų mokyklų auditorijose vykstančias paskaitas ar seminarus, išvystume daug įsitempusių studentų, kurie stengiasi kompiuteriuose ar sąsiuviniuose pasižymėti kiekvieną dėstytojo sakomą ir ant lentos aiškinamą faktą. Tai ne tik vargina fiziškai, tačiau ir trukdo suprasti dėstomą dalyką, kadangi visas dėmesys sutelkiamas tik į mechaninį konspektavimą.

„Microsoft Lens“ aplikacija gali smarkiai palengvinti šį darbą ir leisti susikoncentruoti į aiškinamą informaciją. Nukreipus išmaniojo telefono kamerą į lentą ar vadovėlį beveik bet kokiu kampu, programėlė iškirps nereikalingą aplinkinį vaizdą ir paveikslėlį išsaugos taip, tarsi būtumėte fotografavę idealiai tiesiai.

Be to, „Microsoft Lens“ geba atpažinti tekstą šiose nuotraukose ir jį išsisaugoti „Microsoft Word“, „PowerPoint“ bei kitoms panašioms programoms suprantamais formatais. Programėlė taip pat leidžia išsaugotais konspektais lengvai pasidalinti su kitais ar juos saugiai patalpinti „OneDrive“ debesijos saugykloje.

„Any.do“ – lengviau atliekami sudėtingi darbai

Karantino pamokos studijų rutiną papildė įvairiais grupiniais bei kompleksiškais tiriamaisiais darbais, kurie daugeliui studentų toli gražu nėra mėgstamiausias užsiėmimas. Šių darbų patirtį ypač apkartina sudėtingas užduočių pasiskirstymas tarp grupės narių ir panika, nežinant, nuo ko pradėti tokį didelės apimties projektą.

„Į pagalbą ateinanti „Any.do“ programėlė siūlo šiuos darbus išskirstyti į daug nedidelių užduočių ir pajusti malonumą, žymint varneles prie jų atlikimo. Ši modernaus dizaino aplikacija studentų visame pasaulyje pamėgta ir dėl to, jog sukurtais užduočių sąrašais leidžia pasidalinti su kitais, kiekvienai užduočiai priskirti konkretų asmenį ir sekti darbo progresą.

Tikėtina, kad įpratus naudotis „Any.do“ studijų projektuose, ją pritaikyti pavyks ir skirstant namų ruošos darbus kartu gyvenantiems ar butą nuomojantiems žmonėms“, – mano T. Niparavičius.

„UrSafe“ – saugūs vakarėliai ir pramogos

Studijos nėra tik mokslai ir savarankiški darbai – nemažiau svarbu šiame gyvenimo etape surasti laiko išeiti pasilinksminti ir užmegzti įvairių pažinčių. Tačiau išsiruošus į vėlai vakare vykstantį vakarėlį vertėtų nepamiršti ir šiame pasaulyje tykančių pavojų.

„UrSafe“ siekia padėti jaustis saugesniems vaikštant naktinėmis miesto gatvėmis, leisdama draugams sekti jūsų buvimo vietą ir vienu paspaudimu ar tam tikra fraze pranešti apie kylantį pavojų iš anksto parinktiems kontaktams arba pagalbos telefonu. Ši programėlė netgi suteikia galimybę realiu laiku transliuoti vaizdą ir garsą šeimos nariams ar kitiems asmenims, padėdama stebėti pavojingą aplinką.

„BigOven“ – studentiškos virtuvės šedevrai

Makaronai su pomidorų padažu, greitai paruošiamos sriubos ir kita studentiškos virtuvės klasika yra verta atskiro pasakojimo, tačiau kai kada virtuvėje norisi pasigaminti ir kažką nauja.

„BigOven“ programėlė net ir pagal „tuščiame“ šaldytuve randamus produktus leidžia surasti naujų bei lengvai paruošiamų receptų, taip pat susiplanuoti visos savaitės valgius, parengti maisto produktų sąrašus bei jais pasidalinti su kitais. Kitaip tariant, ši aplikacija padeda kovoti su maisto švaistymu,  į maisto ruošimo procesą įtraukti kartu gyvenančius asmenis ir atrasti naujų skonių, naudojant paprastus ir nebrangius produktus“, – reziumuoja „Telia Global Services Lithuania“ IT paslaugų tiekimo specialistas.

Rate this item
(0 votes)
Arnoldas Lukošius išbandė naujus „Samsung“ įrenginius: pasakė, kas pribloškė labiausiai

Atsakė į keliautojams dažnai kylantį klausimą: kodėl negalima naudoti viešų „Wi-Fi“ tinklų?

„Telia“ – tarp pirmųjų išbandžiusiųjų „Microsoft 365 Copilot“: pirminį susižavėjimą DI asistentu keitė praktiškos išvados

„airBaltic“ pristato naują mobiliąją programėlę

Gediminas Jankauskas. Nemirtingumo paieškos: šimtas tablečių, kraujo vartojimas ir bandymas persikelti į kompiuterį 

Išmanūs namai – ne tik patogesni, bet ir kur kas saugesni 

Lietuvoje siautėjant karščio bangai saugokite ne tik save, bet ir telefoną: svarbu vengti kelių dažnų klaidų

„QR“ kodai pakeičia net ir kavinių meniu: ekspertas įvardijo, kodėl ne viską reikėtų skenuoti

Išmani apsauga nuo uodų, kurios nereikia nei tepti, nei purkšti

Ekspertas ragina apsaugoti save ir savo turtą: ar saugu naudotis išmaniuoju telefonu žaibuojant?

Planuojantiems vasaros keliones automobiliu „Google Maps“ siūlys sutaupyti 

Televizorius – išmanių namų valdymo centras: kontroliuokite įrenginius, taupykite energiją

Pristatytos belaidės ausinės „Huawei FreeBuds 6i“: nauji triukšmo slopinimo standartai ir išskirtinė garso kokybė

Beveik pusė europiečių rizikuoja savo sveikata: kaip išmaniosios technologijos gali pakeisti šią tendenciją? 

„Google“ stiprina partnerystę su Lietuvos žiniasklaida: pristatomas „Google News Showcase“

Televizorių evoliucija: nuo pirmųjų judančių vaizdų iki šiuolaikinių išmaniųjų ekranų