Login to your account

Username *
Password *

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Poilsiautojams užplūdus pakrantes atnaujinamas „Tele2“ paplūdimių užimtumo žemėlapis

By Publicum Birželio 18, 2021 41

Poilsiautojų pamėgtas išmanus paplūdimių žemėlapis grįžta. Pernai vasarą mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ sukūrė pirmąjį Lietuvoje išmanų paplūdimių žemėlapį, kuriame realiu laiku buvo galima stebėti net 154-ių Lietuvos pakrančių užimtumą. Šią vasarą žemėlapis vėl prieinamas poilsiautojams ir netrukus bus papildytas dar 39-iomis pakrantėmis.

„Įrankį sukūrėme kaip papildomą priemonę pandemijos akivaizdoje efektyviai išskirstyti žmonių srautus. Džiaugiamės, kad žemėlapį poilsiautojai itin pamėgo ir aktyviai juo naudojosi. Net ir atslūgus karantinui privatumo poreikis išliko, todėl dedame visas pastangas, kad žmonės galėtų dar efektyviau planuoti savo poilsį“, – sako Gediminas Jankauskas, „Tele2“ duomenų mokslininkas ir projektų vadovas.

Padės išsirinkti, kur poilsiauti

Virtualiame žemėlapyje galima iš anksto įsivertinti, kur tikėtis didesnio privatumo ilsintis bei ar išsirinktoje vietoje įmanoma laikytis saugaus atstumo pagal Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas. Jeigu jūsų pasirinktas paplūdimys yra maksimaliai užimtas, įrankis pasiūlo artimiausiai esančias pakrančių alternatyvas.

Praėjusią vasarą žemėlapis internete buvo pasiekiamas nuo liepos 15 d. iki rugsėjo pabaigos. Sulaukus didelio įrankio populiarumo, šiais metais žemėlapis aktyvuotas mėnesiu anksčiau.

Per porą pernykštės vasaros mėnesių žemėlapį išbandė beveik 100 tūkst. žmonių. Tradiciškai, populiariausi praėjusios vasaros paplūdimiai – Palangos ir Nidos bendrasis bei pagrindiniai didžiųjų miestų paplūdimiai.

Kaip įvertinamas paplūdimių užimtumas?

Mobiliojo ryšio telefonai nuolatos keičiasi informacija su arčiausiai esančiais ryšio bokštais. Susiejus nuasmenintą įrenginių buvimo vietos informaciją su paplūdimių žemėlapiais galima įvertinti telefonų koncentraciją konkrečioje pakrantėje.

„Duomenys visuomet be išlygų yra tik nuasmeninti ir patikimai užkoduoti – individualių vartotojų ar jų įpročių iš duomenų išskirti neįmanoma“, – patikina G. Jankauskas.

Išmaniame žemėlapyje pakrantes galima išsirūšiuoti pagal užimtumo indeksą – paplūdimiai reitinguojami nuo 1 iki 10, atitinkamai nuo mažiausio užimtumo iki didžiausio. Čia taip pat galite įvertinti pakrantę pagal tai, kaip labai ji patiko balais nuo 1 iki 5, kai 5 skiriamas labiausiai patikusiam paplūdimiui.

Nuo maršruto sudarymo iki paplūdimio infrastruktūros aprašymo

Sistemoje galimas ir pakrantės pasirinkimas pagal tipą: ežeras, pajūris, upė arba kita. Taip pat yra rūšiavimas pagal apskritį: Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Telšių, Utenos ir Vilniaus.

Žemėlapis turi integruotą „Google Maps“ paiešką, tad kiekvieno paplūdimio polapyje, paspaudus mygtuką „Kaip nuvykti“, atsiras kelionės maršrutas pėstiesiems, viešojo transporto ar nuosavo automobilio keleiviams. Čia taip pat rasite daugiau informacijos apie paplūdimio infrastruktūrą – artimiausias automobilių stovėjimo aikšteles, lankytinus objektus ir pan.

Žemėlapio kūrėjai atsižvelgė ir į tai, jog vartotojai informaciją įpratę matyti realiuoju laiku, todėl duomenys išmaniajame paplūdimių užimtumo žemėlapyje yra atnaujinami kas valandą.

„Tele2“ paslaugomis naudojasi beveik pusė Lietuvos mobiliojo ryšio rinkos klientų, todėl galima atlikti išsamias ir reprezentatyvias vartotojų judėjimo analizes. Svarbu atsižvelgti į tai, kad nustatytas paplūdimių reitingavimas pagal užimtumą yra teorinis ir dėl galimų paklaidų gali būti smulkių neatitikimų realybėje.

Išbandyti „Tele2“ išmanųjį paplūdimių žemėlapį galite adresu: https://papludimiai.tele2.lt/

 

Daugiau informacijos:

Asta Buitkutė

„Tele2“ atstovė ryšiams su visuomene

M +370 668 00467

@ Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

 

Rate this item
(0 votes)
Vargina kiekvieną vasarą užklumpanti alergija? Technologijos gali pagelbėti

Kuriais išmaniaisiais laikrodžiais muzikos klausytis patogiausia?

Kaip išmanusis laikrodis gali padėti nubėgti 5 ir 10 kilometrų ar net pirmąjį maratoną

Vykstantiems atostogauti: kaip keliaujant greitai įkrauti telefono bateriją?

Naujausius „LG QNED Mini LED“ Lietuvoje bus galima įsigyti jau nuo rugpjūčio

3 patarimai, kaip sukurti nepamirštamą vasaros atostogų filmuką

„Samsung“ pristatė prieinamą ir visas vartotojų pamėgtas funkcijas turintį „Galaxy Tab S7 FE“ planšetinį kompiuterį

Nauja „Ratchet & Clank” žaidimo versija: pritaikymas neįgaliesiems ir išskirtinis garso takelis

„NordPass” tyrimas atskleidžia dešimt populiariausių slaptažodžių tipų Lietuvoje

Smėlis – klastingas telefono priešas. Kaip nuo jo apsisaugoti?

5 dažniausiai paauglius įtraukiančios apgavystės ir kaip jų išvengti

TOP 5 mobiliosios programėlės prasmingoms mokinių vasaros atostogoms

Minint Pasaulinę emociukų dieną: kaip japono išradimas pasiekė kiekvieno mūsų telefonus?

Planuojate kelionę užsienyje: kaip paruošti išmanųjį kelionei be rūpesčių?

Laiko istorija: nuo valandų atsiradimo iki išmanių sprendimų ant mūsų riešo

Alinantys karščiai „kankina“ ir telefonus: 5 būdai apsaugoti nuo perkaitimo