Login to your account

Username *
Password *

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

„Telia“ pradeda mobiliojo tinklo atnaujinimą su „Ericsson“ įranga

By Telia Balandis 12, 2021 41

Šiandien „Telia“ visoje Lietuvoje pradeda diegti naujos kartos „Ericsson“ bazines mobiliojo ryšio stotis. Per artimiausius trejus metus bus įdiegta apie 2000 bazinių stočių – taip „Telia“ tinklas taps tvaresnis, saugesnis ir visiškai paruoštas komerciniam 5G diegimui ateityje. 

„Dabartinė mobiliojo ryšio tinklo įranga atitinka šiandienos poreikius ir leidžia užtikrinti „Telia“ lyderystę mobiliojo ryšio srityje. Tačiau skaitmeninei visuomenei jau artimoje ateityje reikės dar daugiau duomenų ir greičio. Esame pirmieji Lietuvoje įdiegę 2G, 3G, 4G, o dabar ir 5G ryšį. Su „Ericsson“ įranga iš esmės atnaujiname visų technologijų mobiliojo ryšio tinklą Lietuvoje. Tam skiriame dideles investicijas, kad mūsų paslaugos būtų ne tik kokybiškos ir inovatyvios, bet ir tvarios“, – sako „Telia“ vadovas Danas Strömbergas.

Visame „Telia“ radijo prieigos tinkle (angl. radio access network, RAN) bus naudojama „Ericsson“ įranga. Su šia Švedijos bendrove dar pernai metų pabaigoje pasirašytas strateginės partnerystės susitarimas, o dabar prasidėjo realūs darbai – greta Vilniaus jau iškilo pirmosios „Ericsson“ bazinės stotys.

„Ericsson“ įranga ne tik pagerins dabartinio 4G ryšio kokybę, bet ir užtikrins galimybę reikalingose vietose įjungti naujos kartos 5G ryšį, kai tik bus prieinami tam būtini radijo dažniai. Be to, naujasis „Telia“ 5G ryšys iki penkių kartų efektyviau naudos elektros energiją, vertinant pagal perduodamų duomenų kiekį, o tai ypač svarbu atsižvelgiant į nuolat augančias duomenų apimtis ir „Telia“ tikslą jau 2030 metais savo veikloje pasiekti nulinę CO2 emisiją.

Pirmuosius „Ericsson“ įrangos bandymus „Telia“ atliko kovo pabaigoje, o dabar Vilniaus šiaurinėje dalyje diegiamas pilotinis bazinių stočių klasteris, skirtas įrangos testavimui ir derinimui realiomis sąlygomis. Nuo gegužės bus pradėtas įrangos atnaujinimas viso tinklo mastu, truksiantis trejus metus. Darbus „Telia“ specialistai atliks drauge su bendrovėmis „Eltel Networks“, „Telteka“ ir „Empower-Fidelitas“.

Bazinių stočių atnaujinimo metu, „Telia“ dės visas pastangas, kad užtikrintų kritinių mobiliojo ryšio paslaugų pasiekiamumą. Vis dėlto pavieniais atvejais galimi trumpalaikiai, iki kelių valandų trunkantys mobiliojo ryšio paslaugų sutrikimai ar sulėtėjęs mobilusis internetas. Vartotojams dėl to nieko daryti nereikia, įjungus atnaujintą bazinę stotį paslaugos veiks kaip įprasta ar dar geriau.

Nuo pernai lapkričio „Telia“ klientai pirmieji Lietuvoje galėjo testuoti naujos kartos nekomercinį 5G mobilųjį ryšį Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centruose, o nuo gruodžio – ir Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje. Komercines 5G mobiliojo ryšio paslaugas Lietuvoje „Telia“ pradės teikti įsigijus reikiamus dažnius RRT organizuojamuose 5G dažnių aukcionuose, planuojamuose surengti iki 2021 metų pabaigos.

 Tuo tarpu remiantis RRT matavimų duomenimis, 2020 metais vidutinė mobiliojo interneto sparta „Telia“ 4G tinkle siekė 85,06 Mb/s ir buvo atitinkamai 30 proc. bei 87 proc. didesnė nei kitų dviejų operatorių.

Rate this item
(0 votes)
„Labas“ pristato atnaujintą prekės ženklą

Pasaulinės slaptažodžių dienos proga: pasitikrinkite, kaip greitai nulaužtų jūsų slaptažodį?

Kaip padangas ir tualetinį popierių gaminusi suomių „Nokia“ tapo viena 5G įrangos lyderių?

Kaip susigrąžinti dingusį šunį: į pagalbą ateis mobilioji programėlė

18-asis „LinkedIn“ gimtadienis: žada pakeisti CV, „šaltuosius“ skambučius ir įmonių svetaines

Vestuvės per pandemiją: ar įmanoma susikurti išskirtinę šventę?

„Vinted“ pritraukė 250 mln. eurų investiciją savo misijai paversti naudotas mados prekes pirmuoju vartotojo pasirinkimu

Švenčiame motinos dieną: 10 idėjų, kaip nustebinti mylimą mamą

Greitai išsikraunantis telefonas – kaip to išvengti?

Kodėl būtina turėti telefono dėklą ir kaip jį išsirinkti?

Išbandykite – geriausios žaidimų optimizacijos konsolei „Xbox Series X“

Kad vasaros kadrai būtų įspūdingi: 5 patarimai atostogų nuotraukoms

Elektriniai paspirtukai: kaip išsirinkti ir saugiai naudotis?

Greičiau perskaityti ar perklausyti? Audioknygos, kurioms pakaks nepilnos dienos

Brandos egzaminai: 6 išmanūs patarimai, kaip jiems pasiruošti

Televizorius – namų darbininkas: dirba 40 val. per savaitę