Login to your account

Username *
Password *

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Populiariausios pašto dėžutės pasaulyje gimtadienis: 5 negirdėti faktai apie „Gmail“

By CO Agency Kovas 29, 2021 19

„Google“ kiekvienais metais balandžio pirmąją pateikia staigmenų. Vis tik prieš 17 metų, 2004 m. balandžio 1 d., paleista el. pašto platforma „Gmail“ toli gražu nebuvo pokštas. Pasiūliusi inovatyvių sprendimų, tokių, kaip patogi vartotojo sąsaja, paieška tarp laiškų ir 500 kartų už konkurenčių didesnė talpa, „Gmail“ pavertė pasauliniu hitu. Gimtadienio proga „Bitės Profai“ kviečia iš arčiau susipažinti su „Gmail“.

„Vienas iš „Gmail“ sėkmę lemiančių veiksnių yra jos nuoseklumas. Nors metams bėgant pašto dėžutės dizainas keitėsi net kelis kartus, pagrindinė platformos funkcija liko ta pati. Šiandien, kaip ir prieš 17 metų, „Gmail“ yra nemokamas ir patogus el. paštas, kurio naudotojų skaičius jau perkopė 1,8 mlrd. naudotojų visame pasaulyje“, – pranešime žiniasklaidai pasakoja „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

  1. Patekti tik su kvietimu

2004 m. balandžio 1 d. pristatyta „Gmail“ beta versija galėjo naudotis tik kvietimus turintys žmonės – jų buvo vos 1000.

„Platformos auditorija ėmė augti, kai žmonėms buvo leista pakviesti prie jos prisijungti tik ribotą draugų skaičių. Nors „Gmail“ teigė, kad šis sprendimas priimtas vien dėl techninių galimybių, daugelis tai laikė sėkmingu reklaminiu sprendimu – deficito efektas sukūrė milžinišką paklausą. Vėliau pakvietimai buvo netgi imti pardavinėti „Ebay“ – po 127 Eur už vienetą. O tai sukėlė dar didesnį norą prisijungti“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

  1. Įdarbintas dirbtinis intelektas

Kiekvieną dieną „Gmail“ automatizuotas mašininis mokymasis blokuoja daugiau nei 100 milijonų kenksmingų el. laiškų. Tokį patį kiekį laiškų jis nukreipia į „Šlamšto“ katalogą ir įdomiausia tai, kad vos 0,05 proc. atvejų suklysta.

„Tai įmanoma pasitelkus dirbtinį intelektą, kuris be to, kad prižiūri, kad jūsų el. pašto dėžutė nevirstų šiukšliadėže, atlieka ir daugiau naudingų funkcijų. Pavyzdžiui, leidžia naudotis nuspėjamojo rašymo ir klaidų taisymo, automatinio atsakymo į laiškus ir gautųjų laiškų filtravimo pagal svarbą funkcijomis“, – sako M. Vrubliauskas.

  1. Susiplanuoti pranešimus iš anksto

Svarbu išsiųsti laišką klientui būtent tuo metu, kai esate kelyje? Arba bijote pamiršti draugo gimtadienį? „Gmail“ leidžia susiplanuoti pranešimus iš anksto. Ši funkcija patiks laisvai samdomiems darbuotojams, reklaminius pranešimus siunčiančioms įmonėms ar tiems, kurie linkę dažai kažką pamiršti.

„Jei naudojatės „Gmail“ kompiuteryje, parašykite laišką ir spustelėkite rodyklę prie mygtuko „Siųsti“. Tuomet nustatykite, kurią dieną ir valandą norėsite išsiųsti laišką. Jei naudojatės mobiliąją pašto versija, parašę pranešimą spustelėkite ekrano viršuje, dešinėje esančius tris taškelius ir pasirinkite siuntimo datą ir laiką“, – sako „Bitės Profas“.

  1. Leidžia siųsti nykstančius pranešimus

Nors „Gmail“ toli gražu nėra panašus į socialinį tinklą „Snapchat“, ji siūlo labai panašią funkciją – siųsti nykstančius pranešimus. Tai reiškia, kad jūs galėsite pasirinkti el. laiško „galiojimo laiką“, po kurio jis pradings iš gavėjo el. pašto dėžutės.

„Atvėrę „Gmail“, spustelėkite „Sukurti“, po to lango apačioje, dešinėje, „Įjungti konfidencialumo režimą“ ir nustatykite laiško galiojimo pabaigos datą. Jei pasirinksite „Be SMS slaptažodžio“, „Gmail“ naudojantys gavėjai galės atidaryti jį tiesiogiai, o  nenaudojantys – gaus slaptažodį el. paštu. Jei pasirinksite „SMS slaptažodis“, gavėjai slaptažodį gaus SMS žinute“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

  1. Naudingos klavišų kombinacijos

„Gmail“ siūlo daugybę laiką taupančių klavišų kombinacijų, kurie leis efektyviau išnaudoti pašto dėžutę. Norėdami pradėti jomis naudotis, keliaukite į nustatymus (angl. settings), pasirinkite „Išplėstiniai“ (angl. advanced) ir įgalinkite sparčiuosius klaviatūros klavišus (angl. custom keyboard shortcuts). Tuomet eikite į bendruosius nustatymus (angl. general) ir juos aktyvuokite.

Naudingų kombinacijų pavyzdžiai:

C: ši kombinacija atidaro pranešimo langą.

R: įjungia atsakymo į gautą el. laišką langą.

F: ši kombinacija atidaro laiško persiuntimo kitam žmogui langą.

Visas sparčiųjų klavišų kombinacijas pamatysite spustelėję Shift + ?.

 

Daugiau įdomių faktų apie el. pašto dėžutes galite sužinoti iš didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje.

Rate this item
(0 votes)
Švenčiame „Xiaomi“ gimtadienį: 5 įdomūs faktai, kurių nežinojote

Minime Pasaulinę sveikatos dieną: kokie išmanūs nemokami sprendimai padės jaustis geriau?

Paaiškėjo, kiek lietuviai yra linkę išleisti vaiko telefonui

Trys technologinės baimės: kodėl žmonės vis dar tiki netikėčiausiais mitais

Naujas telefonas: 10 žingsnių iki teisingo pasirinkimo

5G ir vartotojo duomenų apsauga: kodėl tai pats saugiausias ryšys?

45-asis „Apple“ gimtadienis: kodėl „iPhone“ gamintoja susirūpino žmonių laisvalaikiu?

Naujovė Lietuvoje – „Telia“ pradeda prekybą atnaujintais telefonais

Kokie paukščiai jau sugrįžo? Paklauskite savo išmaniojo!

Garsas, keliaujantis paskui jus: renkamės belaidę garso kolonėlę

„Samsung“ tęsia inovacijas: pristatė naujos kartos išmaniuosius monitorius darbui, mokslams ir laisvalaikiui

Kaip pašalinti savo skaitmeninius „pėdsakus“ iš „Facebook” ir kitų paskyrų?

Ruošiamės vasaros sezonui: kaip išsirinkti kokybišką veiksmo kamerą?

„eKlevas“ telefone – išmanusis jauno vairuotojo asistentas ir pagalbininkas

LG stiprina dominavimą Lietuvos rinkoje pristatydama naują technologiją „OLED EVO“