Login to your account

Username *
Password *

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Baltijos šalyse „Microsoft“ pradeda nemokamą skaitmeninių įgūdžių lavinimo programą

By Integrity Lapkritis 25, 2020 35

Bendradarbiaudama su Baltijos šalių universitetais, „Microsoft“ šiame regione pradeda pasaulinę skaitmeninių įgūdžių lavinimo programą. Jos dalyviai įgis kompiuterinių įgūdžių, kurių ypač reikia šiandieninėje darbo rinkoje – duomenų ir verslo analizės, programų kūrimo, projektavimo ir testavimo. Mokymų programa nemokama, tad ja galės naudotis visi be išimties Baltijos šalių gyventojai. Planuojama, kad iniciatyvos metu daugiau nei 10 000 žmonių kiekvienoje iš trijų Baltijos šalių įgis reikalingų skaitmeninių įgūdžių. Lietuvoje „Microsoft“ programos partneriais tapo ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas.

Skaitmeninių įgūdžių lavinimo programa (angl. Digital Skills Development Program) yra individuali savarankiško mokymosi platforma, leidžianti jos dalyviams įgyti darbo rinkoje reikalingų žinių jiems patogiu tempu. Programa vyks anglų kalba, tačiau yra visiškai nemokama ir atvira aukštųjų mokyklų studentams bei įvairių profesijų atstovams, neatsižvelgiant į dalyvių amžių ir sritį, kurioje jie dirba.

Programą sudaro du moduliai: pirmasis apima duomenų ir verslo analizę, o antrasis leidžia programos dalyviams įgyti žinių kuriant programinę įrangą bei projektuojant ir testuojant kompiuterines sistemas. Per aštuonias studijų savaites kurso medžiaga bus papildyta praktiniais užsiėmimais (internetiniais seminarais), kurių metu programos vadovai su atitinkamos srities ekspertais suteiks dalyviams naudingų įžvalgų, kaip įgytas žinias galima iš karto panaudoti praktiškai.

„Viso pasaulio darbo rinkoje vyksta greiti ir visapusiški pokyčiai: nuotolinis darbas, procesų skaitmenizavimas ir automatizavimas keičia sėkmingai konkurencijai užtikrinti reikalingų žinių ir įgūdžių poreikį. Naujausios Pasaulio ekonomikos forumo apklausos rezultatai rodo, kad per ateinančius penkerius metus maždaug 50 procentų darbuotojų reikės perkvalifikuoti. Svarbu nelaukti, kol praeis šie penkeri metai, o jau dabar galvoti apie naujas žinias ir įgūdžius, kurie padės mums sėkmingai naudoti naujas technologijas ir būti paklausiems darbo rinkoje tiek dabar, tiek ateityje“, – sako Anke den Ouden, „Microsoft“ vadova Centrinės ir Rytų Europos šalių regione.

Aukštųjų mokyklų studentams, kurie dar tik įžengs į darbo rinką, taip pat ypač reikalingi skaitmeniniai įgūdžiai, nes jie taps naująja darbo rinkos reikalavimu norma. Todėl „Microsoft“ pasirinko tris pirmaujančius verslo universitetus Baltijos šalyse, kad šie padėtų programai įgyti pagreitį. Lietuvoje „Microsoft“ programos partneriais tapo ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, Latvijoje – Latvijos universiteto inovacijų centras „LUMIC“, Estijoje – Estijos verslo mokykla.

„Buvimas arti verslo yra užkoduotas mūsų universiteto DNR. Būtent dėl to mūsų studentai ir yra taip gerai vertinami – studijas jie baigia jau turėdami verslo mąstymą ir gebėdami greitai pritaikyti savo žinias ir įgūdžius rinkos poreikiams. Šios programos metu jie įgis naujų svarbių kompetencijų, tokių kaip programinės įrangos kūrimo patirtis. Tai duos jiems naujų įrankių priimti duomenimis grįstus verslo sprendimus ir valdyti didelio masto projektus;  be to – suteiks stiprų karjeros postūmį”, – pažymi dr. Dalius Misiūnas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius.

Dalyvaujant „Baltijos šalių skaitmeninių įgūdžių ugdymo programoje“ bus galima įgyti žinių vienoje iš programos siūlomų mokymo sričių – verslo ir duomenų analizės, „low code“ ir „no code“ programų ir programėlių kūrimo.

Programos pabaigoje studentai turės išlaikyti testą, kad gautų šio kurso baigimo pažymėjimą. Norėdami gauti „Microsoft“ sertifikatą,  dalyviai galės tęsti studijas toliau ir ruoštis sertifikavimo egzaminui. Labiausiai motyvuoti programos dalyviai turės galimybę užsiregistruoti į virtualią praktiką, kurios metu galės pasitikrinti savo žinias ir pabandyti jas realiai pritaikyti.

Daugiau apie programą – ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto puslapyje https://www.ism.lt/baltijos-saliu-skaitmeniniu-igudziu-ugdymo-programa/, kuriame jau galima prisijungti prie mokymų ir pasirinkti dominančią sritį.

Rate this item
(0 votes)
Gera žinia užmirštuoliams – kažkur paliktą išmanųjį įrenginį galima rasti itin greitai

Bandome išsimiegoti: programėlės ir išmanieji įrenginiai miego kokybei gerinti

IT rinka metų sandūroje: ko iš technologijų galime tikėtis 2021 m.?

2021-ųjų išmaniųjų įrenginių rinkos pokyčiai: kaip pasikeis mūsų telefonai, kompiuteriai ir laikrodžiai?

Darbas „iš namų“ tęsiasi: produktyvumą išlaikyti padės programos ir speciali erdvė namuose

Ką turi padaryti tėvai, kad vaikai, naudodamiesi internetu, būtų saugesni?

Kaip nufotografuoti snaigę su telefonu? Štai ką turite žinoti

Telefonai, pakeitę istoriją: ar visus juos žinote?

Naujųjų rezoliucijos: 6 programėlės, padėsiančios laikytis žodžio

4 Lietuvoje sukurti technologiniai sprendimai, nustebinę visą pasaulį

Pandeminės Kalėdos – programišių darbymetis: kaip saugiai apsipirkti išmaniuoju?

Padidėjus vaikų prie ekranų praleidžiamam laikui, ekspertai pataria, kaip rasti balansą

Žaidimų telefone revoliucija: 5 žaidimai, kuriuos turite išmėginti

Karantino skaitiniai – nuo elektroninių iki audioknygų

Tyrimas: net 4 iš 10 lietuvių karantino metu pradėjo tvarkytis dažniau

Kuo įdomus „iPhone 12 mini“?