Login to your account

Username *
Password *

Pasaulinė psichikos sveikatos diena: būdai, kaip pagerinti šaltuoju sezonu subjurusią nuotaiką

By Tele2 Spalio 10, 2023 155

Pasaulinė psichikos sveikatos diena: būdai, kaip pagerinti šaltuoju sezonu subjurusią nuotaiką

Iki rugsėjo pabaigos Lietuvoje užsitęsusius vasariškus orus pakeitė dargana, lietus ir debesimis aptrauktas dangus. Ne paslaptis, kad oras gali turėti tiesioginės įtakos žmogaus emocinei savijautai – psichologai kasmet primena ir apie sezoninį nuotaikos sutrikimą. Daugiau laiko leidžiant namuose, nuotaiką pagerinti gali raminančios ar kūrybos reikalaujančios veiklos išmaniajame telefone – nuo spalvinimo suaugusiems iki kasdienių eksperimentų virtuvėje.

Spalio 10 dieną visame pasaulyje minima Psichikos sveikatos diena. Ji pirmą kartą Pasaulinės psichikos sveikatos federacijos pasiūlymu pradėta minėti dar 1992 m., o 2001 m. šventę patvirtino Generalinė asamblėja. Šią dieną organizuojamuose renginiuose skatinama dalyvauti ne tik pacientus ir gydytojus, bet ir visą plačiąją visuomenę bei mažinti psichikos ligas supančias stigmas, puoselėti emocinę sveikatą. 

„Žinomas faktas, kad rudenį ir žiemą saulės trūkumas daro įtaką mūsų nuotaikai. Kadangi anksti temstant daugiau laiko praleidžiame namuose, pravartu sugalvoti būdų, kaip prasmingai išnaudoti šį laiką. Čia gali praversti jūsų išmanusis – egzistuoja daugybė programėlių, kurios ne tik tiesiogiai skirtos emocinės sveikatos gerinimui, bet ir kitais būdais gali praskaidrinti nuotaiką ar paskatinti kūrybiškumą“, – sako Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas ir dalinasi keliais pavyzdžiais.

„Calm“. Tai populiariausia pasaulyje miego ir meditacijos programėlė. Joje galima rasti skirtingas meditacijos technikas, užmigti padedančias istorijas, muziką, trumpus vaizdo įrašus, raminančius garsus susikaupimui, tempimo pratimus ar sąmoningumo užsiėmimus. Programėlėje esančios meditacijos trunka nuo 3 iki 25 minučių, taip pat kasdien siūloma nauja 10 minučių trukmės „Daily Calm“ sesija, kurią įgarsina ir gerai žinomi žmonės, pavyzdžiui, Harry Styles ar Matthew McConaughey. Dalis programėlėje esančių paslaugų yra mokamos. Programėlę „iOS“ naudotojai gali parsisiųsti čia, o „Android“ – čia.

„KptnCook“. Geras maistas taip pat gali pakelti nuotaiką, o šaltasis sezonas – pats geriausias laikas praleisti daugiau laiko eksperimentuojant virtuvėje. Ši programėlė kiekvieną dieną jums pasiūlys pasigaminti tris vis naujus receptus – labiausiai patikusius galėsite išsisaugoti savo receptų bibliotekoje. Taip pat kas savaitę programėlėje keičiasi ir trys specialieji savaitės receptai. Programėlė leidžia pasirinkti valgytojų skaičių ir pagal tai paskaičiuoja reikiamus ingredientus, taip pat joje galima sudaryti savaitės patiekalų planą. Visi patiekalai yra paprastai pagaminami, o detalios ir iliustruotos maisto paruošimo instrukcijos pravers tiems, kurie virtuvėje sukasi rečiau. Programėlę „iOS“ naudotojai gali parsisiųsti čia, o „Android“ – čia.

„Simply Yoga“. Įrodyta, kad fizinė veikla prisideda ir prie emocinės savijautos gerinimo. Judesį bei meditaciją apjungianti jogos praktika – vienas iš būdų kasdien jaustis geriau bet kokiu oru. Ši programėlė bus naudinga tiems, kurie nori jogos pratimais užsiimti namuose. Programėlė pravers tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems jogos mėgėjams. Joje galima rasti skirtingų lygių treniruotes su pagrindinių jogos pozų aprašymais, taip pat stebėti nuotolines treniruotes. Programėlę „iOS“ naudotojai gali parsisiųsti čia, o „Android“ – čia.

„Goodreads“. Nuvyti niūrias mintis gali padėti ir gera literatūra bei atsiliepimais apie perskaitytas knygas besidalinanti bendruomenė. Šia programėle visame pasaulyje naudojasi apie 75 mln. žmonių, todėl čia galima rasti patikimus atsiliepimus apie daugybę skirtingų žanrų kūrinių. Programėlėje galima rasti ir įsigyti knygas, gauti knygų rekomendacijas pagal savo pomėgius, vesti perskaitytų knygų sąrašą, dalintis savo skaitymo rezultatais su kitais. Programėlę „iOS“ naudotojai gali parsisiųsti čia, o „Android“ – čia.

„Happy Color“. Ši programėlė – tarsi virtuali spalvinimo knyga suaugusiems. Joje galima rinktis spalvinti įvairius gamtos peizažus, mados pasaulio kadrus, taip pat mėgstamus komiksų, „Disney“ pasaulio personažus. Pasirinkus norimą paveikslėlį, jį reikia užpildyti pagal skaičiais sužymėtas spalvas. Programėlė taip pat siūlo piešinius, kuriuos spalvojant galima paremti įvairias labdaros organizacijas. Programėlę „iOS“ naudotojai gali parsisiųsti čia, o „Android“ – čia.

Rate this item
(0 votes)
Naujas terminas psichologijoje – nomofobija. Kodėl taip bijome rankose neturėti išmaniojo telefono?

Socialiniai tinklai – ne tik susirašinėjimui: prekes juose įsigyja daugiau nei pusė lietuvių

Lietuvoje pradėjo veikti naujieji telefono numeriai: galima skambinti vietoje aštuoneto naudojant nulį

Šie ženklai išduoda, kad laikas atsinaujinti maršrutizatorių: senas įrenginys kelia riziką saugumui

2G ir 3G įranga paveiks jūsų daiktų interneto (M2M/IoT) sprendimus ateityje – 5 būdai, kaip elgtis, kad tai nenutiktų

Artėja vienas svarbiausių metų technologijų renginių: pristatys ir pirmą skraidančio automobilio prototipą

Laukiamiausi 2024 m. vaizdo žaidimai: nuo atgimusios „Final Fantasy VII“ klasikos iki „S.T.A.L.K.E.R. 2“ siaubo Černobylyje

Prastas ryšys namuose? Kaltas gali būti naujas ar renovuotas jūsų namas

„Philips Monitors“ E1 linijoje – keturi nauji monitoriai šių laikų profesionalams, dirbantiems hibridinėje darbo aplinkoje

Interneto slapukai miršta: kas juos pakeis ir kodėl visiškai atsisakyti – nenaudinga?

Mobiliųjų žaidimų tendencijos 2024: kas lydės šiais metais?

Ilgaamžiškumo paslaptys: kaip prie jų šiandien prisideda išmaniosios technologijos?

Dėl kilusių nesutarimų „TikTok“ platformoje nebeliko Taylor Swift, Drake ir kitų atlikėjų dainų: paaiškino, kas nutiko

5 būdai, kaip dirbtinis intelektas gali palengvinti jūsų kasdienybę

Išmanusis laikrodis vaikui su GPS – kodėl verta įsigyti tokį prietaisą?

4 priežastys, kodėl 2024 – išmaniųjų laikrodžių metai