Login to your account

Username *
Password *

Pasidžiaukite rudenėjančia gamta: kokius parkus verta aplankyti savaitgalį ir kaip pasitikrinti jų užimtumą?

By Tele2 Rugsėjis 21, 2023 162

Kol ruduo dar tik pradeda spalvinti medžius, tiesiog būtina pasidžiaugti maloniais ir net vasariškais orais gamtoje. Praleisti laiką su visa šeima kviečia visoje Lietuvoje išsibarstę išpuoselėti regioniniai parkai, kuriuose galima susipažinti su skirtinga augmenija ar apžiūrėti dvarus. Pasak eksperto, savaitgaliais parkuose didėjant lankytojų srautams, viena gudrybė padės išvengti didelių žmonių srautų.

„Tiems, kurie mėgsta laiką lauke leisti apsupti gamtos garsų, o ne žmonių šurmulio, pravartu pasitikrinti parkų užimtumą specialiame parkų žemėlapyje, kur galima stebėti žmonių srautą realiu laiku. Žmonių kiekis saugomoje teritorijoje yra įvertinamas skalėje nuo 1 iki 10 ir yra klasifikuojamas į trijų spalvų kategorijas. Lankytojai taip pat turi galimybę įvertinti pamatytą parką ir palikti savo atsiliepimus, gali rasti nuorodas, kaip nuvykti į pasirinktą parką iš savo lokacijos”, – sako Gediminas Jankauskas, „DATA ATLAS“ produkto vadovas ir „Tele2“ didžiųjų duomenų mokslininkas.

Štai keli Lietuvos parkai, kuriuos galite aplankyti savaitgalį:

Čepkelių raistas

Čepkelių rezervatas buvo įsteigtas 1975 metais norint išsaugoti bene seniausią bei unikaliausią šalies mišką ir aukštapelkę. Raisto teritoriją sudaro pelkės, žemyninės kopos, Katros upės slėnis bei smėlinga lyguma. Kaip ir daugumą vandens telkinių Lietuvoje, rezervatą suformavo ledynas. Ledyno tirpsmo vandens suneštas slėnis dominuoja dirvožemio sudėtį.

Dabar šis parkas kviečia lankytojus renovuotais pėsčiųjų takais ir apžvalgos bokštu. Mokomojo tako pradžią puošia įspūdingi vartai papuošti kurtiniais ir spanguolėmis – raisto simboliais.

Veisiejų regioninis parkas

Aplankykite Veisiejus, vieną iš nedaugelio miestų, įsikūrusių ežero pusiasalyje su ant jo esančiu Vainežerio senuoju gynybiniu įtvirtinimu. Tarpusavyje susijungiantys ežerai yra tinkami plaukiojimui baidarėmis ar kitomis vandens transporto priemonėmis. Tokioje net iki 30 kilometrų besitęsiančioje kelionėje apžiūrėkite gynybinius įtvirtinimus bei Vainežerio dvaro parką. Vandens sporto entuziastai galės išbandyti savo jėgas net 109 kilometrų ilgio trasoje.

Šis regioninis parkas buvo įkurtas 1992 metais, siekiant išsaugoti teritorijos gamtinę ekosistemą, ežeryno miškingą kraštovaizdį ir kultūrinį paveldą. Vienas iš trijų čia esančių piliakalnių, Vainežerio senasis gynybinis įtvirtinimas, mena net septynioliktą amžių. Manoma, kad jis buvo naudojamas Didžiojo Šiaurės Karo tarp Rusijos ir Švedijos metu.

Trakų Vokės dvaro parkas

Žaliuojančių pietų, medžių gausybės ir takelių apsuptyje stovi žymiausias parko objektas – Trakų Vokės dvaras. Nuo 2014 metų parkas kviečia apsilankyti ir išklausyti pažintines ekskursijas, koncertus, pamatyti parodas bei spektaklius. 

Jau nuo devyniolikto amžiaus dvarą valdę Tiškevičiai čia šeimininkavo beveik šimtą metų. Pirmojo pasaulinio karo metu vokiečiai buvo pavertę rūmus ligonine. Tačiau dvarininkai savo namus apleido tik gresiant susidorojimui su bajorais 1939 metais. Po antro pasaulinio karo dvaras tapo Ministrų Tarybos vila, o vėliau Dotnuvos žemdirbystės instituto filialu.

„Tele2“ turi didžiausią šalyje mobiliojo ryšio rinkos dalį, tai leidžia tiksliai pastebėti gyventojų srautų tendencijas. Duomenys analizuojami ir pateikiami laikantis aukščiausių duomenų saugumo standartų: naudojami tik nuasmeninti, apibendrinti, ir tik dideli klientų bazės segmentai, todėl neįmanoma identifikuoti konkretaus kliento.

Rate this item
(0 votes)
Nebereiks gaišti laiko ieškant, kur pastatyti automobilį: pasiūlė sprendimą, kuris parodys artimiausią laisvą vietą

„Tele2“ pristato eSIM paslaugą „Apple“ išmaniuosiuose laikrodžiuose

Visame pasaulyje pastebėta sutrikusi „YouTube“ veikla: paaiškino, kodėl daliai žmonių platforma nebeveiks

Televizorių evoliucija: nuo pirmųjų judančių vaizdų iki šiuolaikinių išmaniųjų ekranų

Kaip apsaugoti vaikus nuo pavojų internete? Svarbiausios kibernetinio saugumo taisyklės

Akys – ne tik sielos, bet ir apsipirkimo veidrodis: „Iki“ pirkėjai parduotuvėse išbandė specialius žvilgsnį sekančius akinius

Pataria, kaip apsaugoti duomenis telefone: sukčiai informaciją gali pasiekti net per įkroviklį

Planuojantiems vasaros keliones automobiliu „Google Maps“ siūlys sutaupyti 

„Logitech“ plečia kompiuteriams „Mac“ skirtų gaminių seriją, jų integracijai į „Apple“ ekosistemą

Pristatytas išmanusis laikrodis „Huawei Watch 4 Pro Space Edition“: ilgaamžis dizainas ir daugiau galimybių stebėti sveikatą

„Google“ paieškos rezultatus apibendrinantis dirbtinis intelektas juokina internautus: ar tai tikrai gera idėja?

Startuolis „Joiner App“ pritraukė per pusę milijono naujoms rinkoms atverti

Sukčiai nusitaikė į keliautojus: atsakė, kodėl oro uostuose gali būti nesaugu krauti telefoną

El. parašas dar negarantuoja sutarties tvirtumo: saugumo ekspertas atskleidė skaitmeninių dokumentų spragą

Lietuviai naujųjų telefono numerių dar „neprisijaukino“: kiek dar turime laiko įprasti 8 keisti 0?

Ekspertas įvardijo išmaniojo televizoriaus funkcijas, apie kurias, galbūt, nežinojote