Login to your account

Username *
Password *

Pasidžiaukite rudenėjančia gamta: kokius parkus verta aplankyti savaitgalį ir kaip pasitikrinti jų užimtumą?

By Tele2 Rugsėjis 21, 2023 65

Kol ruduo dar tik pradeda spalvinti medžius, tiesiog būtina pasidžiaugti maloniais ir net vasariškais orais gamtoje. Praleisti laiką su visa šeima kviečia visoje Lietuvoje išsibarstę išpuoselėti regioniniai parkai, kuriuose galima susipažinti su skirtinga augmenija ar apžiūrėti dvarus. Pasak eksperto, savaitgaliais parkuose didėjant lankytojų srautams, viena gudrybė padės išvengti didelių žmonių srautų.

„Tiems, kurie mėgsta laiką lauke leisti apsupti gamtos garsų, o ne žmonių šurmulio, pravartu pasitikrinti parkų užimtumą specialiame parkų žemėlapyje, kur galima stebėti žmonių srautą realiu laiku. Žmonių kiekis saugomoje teritorijoje yra įvertinamas skalėje nuo 1 iki 10 ir yra klasifikuojamas į trijų spalvų kategorijas. Lankytojai taip pat turi galimybę įvertinti pamatytą parką ir palikti savo atsiliepimus, gali rasti nuorodas, kaip nuvykti į pasirinktą parką iš savo lokacijos”, – sako Gediminas Jankauskas, „DATA ATLAS“ produkto vadovas ir „Tele2“ didžiųjų duomenų mokslininkas.

Štai keli Lietuvos parkai, kuriuos galite aplankyti savaitgalį:

Čepkelių raistas

Čepkelių rezervatas buvo įsteigtas 1975 metais norint išsaugoti bene seniausią bei unikaliausią šalies mišką ir aukštapelkę. Raisto teritoriją sudaro pelkės, žemyninės kopos, Katros upės slėnis bei smėlinga lyguma. Kaip ir daugumą vandens telkinių Lietuvoje, rezervatą suformavo ledynas. Ledyno tirpsmo vandens suneštas slėnis dominuoja dirvožemio sudėtį.

Dabar šis parkas kviečia lankytojus renovuotais pėsčiųjų takais ir apžvalgos bokštu. Mokomojo tako pradžią puošia įspūdingi vartai papuošti kurtiniais ir spanguolėmis – raisto simboliais.

Veisiejų regioninis parkas

Aplankykite Veisiejus, vieną iš nedaugelio miestų, įsikūrusių ežero pusiasalyje su ant jo esančiu Vainežerio senuoju gynybiniu įtvirtinimu. Tarpusavyje susijungiantys ežerai yra tinkami plaukiojimui baidarėmis ar kitomis vandens transporto priemonėmis. Tokioje net iki 30 kilometrų besitęsiančioje kelionėje apžiūrėkite gynybinius įtvirtinimus bei Vainežerio dvaro parką. Vandens sporto entuziastai galės išbandyti savo jėgas net 109 kilometrų ilgio trasoje.

Šis regioninis parkas buvo įkurtas 1992 metais, siekiant išsaugoti teritorijos gamtinę ekosistemą, ežeryno miškingą kraštovaizdį ir kultūrinį paveldą. Vienas iš trijų čia esančių piliakalnių, Vainežerio senasis gynybinis įtvirtinimas, mena net septynioliktą amžių. Manoma, kad jis buvo naudojamas Didžiojo Šiaurės Karo tarp Rusijos ir Švedijos metu.

Trakų Vokės dvaro parkas

Žaliuojančių pietų, medžių gausybės ir takelių apsuptyje stovi žymiausias parko objektas – Trakų Vokės dvaras. Nuo 2014 metų parkas kviečia apsilankyti ir išklausyti pažintines ekskursijas, koncertus, pamatyti parodas bei spektaklius. 

Jau nuo devyniolikto amžiaus dvarą valdę Tiškevičiai čia šeimininkavo beveik šimtą metų. Pirmojo pasaulinio karo metu vokiečiai buvo pavertę rūmus ligonine. Tačiau dvarininkai savo namus apleido tik gresiant susidorojimui su bajorais 1939 metais. Po antro pasaulinio karo dvaras tapo Ministrų Tarybos vila, o vėliau Dotnuvos žemdirbystės instituto filialu.

„Tele2“ turi didžiausią šalyje mobiliojo ryšio rinkos dalį, tai leidžia tiksliai pastebėti gyventojų srautų tendencijas. Duomenys analizuojami ir pateikiami laikantis aukščiausių duomenų saugumo standartų: naudojami tik nuasmeninti, apibendrinti, ir tik dideli klientų bazės segmentai, todėl neįmanoma identifikuoti konkretaus kliento.

Rate this item
(0 votes)
„Sony Electronics“ kartu su naujienų agentūra „Associated Press“ baigė testuoti pažangią nuotraukų autentifikavimo technologiją, kuri padės kovoti su vaizdo klastotėmis  

Paprastai ir aiškiai: kas yra „VoLTE“ ir „VoWiFi“ technologijos bei kokį iššūkį jos sprendžia?

Pasirodžius sniegui reikia papildomai apsaugoti ir telefoną: gali būti, kad jūsų dėklas – netinkamas

Šviesos technologijos niūriausiems mėnesiams

SIM kortelei – trisdešimt dveji: kaip keitėsi ir ką savyje slepia šis mikrokompiuteris?

Kodėl vertėtų tik 2G ir 3G technologijas palaikančius įrenginius iškeisti į palaikančius naujos kartos ryšį jau dabar

Ekspertai išskyrė 4 priežastis, kodėl Lietuva yra pasiruošusi tapti Europos „Fintech“ centru

Naujasis „Philips 49B2U5900CH“  monitorius su „Busylight“ technologija bei integruota vaizdo kamera su „Windows Hello™“ atveria naujas bendradarbiavimo galimybes

Garsios žvaigždės kovoja su DI, bet nukentėti gali visi: kopijuoja ir veidus, ir balsą

Išlikite budrūs – kibernetiniai sukčiai Lietuvos gyventojus bando apgauti į „AliExpress“ panašiu puslapiu

Dirbtinis intelektas ir erdvinė kompiuterija – ką šioms rinkoms žada 2024 m.

„Philips Monitors“ pakelia žaidimus į kitą lygį su naujuoju „Philips Evnia 32M2C5500W“

Per „WargamingUnited“ kampaniją paaukota daugiau nei 1 mln. dolerių Ukrainai greitosios pagalbos automobilių įsigijimui

Ateitis jau čia: 5 išmaniųjų televizorių funkcijos, kurias verta išbandyti

Pristatytos naujos kartos belaidės ausinės „Huawei FreeBuds Pro 3“: triukšmą slopina dirbtinis intelektas