Login to your account

Username *
Password *

Tyrimas: 9 mln. interneto vartotojų slaptažodžių susiję su kino filmais „Barbė“ ir „Openheimeris“

By Nordpass Rugpjūtis 18, 2023 197

Šią vasarą kone labiausiai laukti kino filmai „Barbė“ ir „Openheimeris“ atsidūrė ne tik kino teatruose, bet ir interneto vartotojų slaptažodžiuose, atskleidė „NordPass“. Nepriklausomiems kibernetinio saugumo tyrėjams išanalizavus 4,3 TB dydžio duomenų bazę rasti daugiau nei 9 mln. slaptažodžių, susijusių su šiais dviem filmais.

Slaptažodžiai, turintys sąsają su „Openheimeriu”, populiaresni – jų aptikta maždaug 6,5 mln. Tai sudaro net 71 proc. visų su „Barbenheimeriu” susijusių slaptažodžių. Didžioji dalis jų kurti, naudojant angliškus žodžius, tokius kaip „Robert”, „Oppenheimer”, „Alamos”, „Manhattan”, „Atomic”, „Nuclear”, „Hiroshima”, „Nagasaki”.

Tuo tarpu „Barbė” dominuoja beveik 2,7 mln. slaptažodžių. Ne tik žodis „Barbė” ir jo variacijos sudaro nemažai jų, tačiau ir kino filmo aktorių vardai, pavyzdžiui, „Margot”, „Robbie” ar „Gosling”.

„Šis tyrimas atskleidžia, kad kultūriniai įvykiai išties turi įtakos mūsų slaptažodžių pasirinkimui. Tai, kas populiaru ir madinga kino pasaulyje, neretai atsiduria slaptažodžiuose. Tokia pati logika galioja ir kalbant apie sportą, muziką, maistą ir kitus dalykus, kurie daugeliui malonūs. Tai, kokius renkamės slaptažodžius, deja, yra lengvai nuspėjama programišiams”, – sako „NordPass“ verslo plėtros vadovas Karolis Arbačiauskas.

Remiantis pernai atliktu „NordPass“ tyrimu, 2022-aisiais interneto vartotojai slaptažodžiams įkvėpimo sėmėsi iš kino filmų „Betmenas“ (rasti 2,6 mln. slaptažodžių), „Enkanto“ (53 tūkst. slaptažodžių) bei serialo „Euforija“ (10 tūkst. slaptažodžių). Tyrėjai taip pat išskyrė ir kitus kino filmus, kurie ir bėgant metams dar vis dažnai atsiduria interneto vartotojų slaptažodžiuose. Tarp jų yra ir „Leonas“, „Koko“, „Džokeris“, „Matrica“, „Žvaigždžių karai“.

K. Arbačiausko teigimu, tokius slaptažodžius naudoti pavojinga, nes jie neatitinka kibernetinio saugumo reikalavimų. Stiprius slaptažodžius turėtų sudaryti bent 20 simbolių – raidžių, skaičių ir specialiųjų ženklų kombinacijos. Ekspertas ragina vengti žodyne randamų žodžių kuriant slaptažodžius ir nenaudoti tų pačių slaptažodžių skirtingoms paskyroms apsaugoti.

2022-aisiais populiariausi slaptažodžiai Lietuvoje buvo „123456“, „kilobaitas“, „123456789“, „lopas123“ ir „labas123“.

Rate this item
(0 votes)
RRT: didelė gyventojų dalis neišnaudoja el. parašo teikiamų galimybių

Ir tauriųjų metalų lobis, ir gaisro pavojus: ką reikia žinoti apie stalčiuje laikomus senus išmaniuosius?

Populiarėjantis naujas socialinis tinklas sukėlė klausimų: imituoja jūsų draugus, renkami netikri „like“

Dažnas slaptažodžių keitimas ne visada padeda: kibernetinio saugumo ekspertas pateikė 7 patarimus, kaip apsaugoti savo duomenis

Informacinių sistemų programavimas viešajam sektoriui: pagrindiniai privalumai

Nuo šiol „Tinder“ pasimatymai bus kitokie: pristatytas programėlės pokytis leis išvengti ir ypač pavojingų situacijų

Naujausias sukčių įrankis – „FraudGPT“: kaip apsisaugoti

„TikTok“ soc. tinkle plintantys finansiniai patarimai – pasitikėti ar geriau neprasidėti?

Dubajuje „Huawei“ pristatė naujus inovatyvius produktus: dėmesys dizainui ir sveikatos stebėjimui

Dirbtinis intelektas, nuo kurio nepasislėpsime: į „Facebook“ ir „Instagram“ atkeliauja neišjungiamas „Meta AI“ asistentas

„Vinted“ po spartaus augimo metų fiksavo pelną ir toliau investuoja į ateitį

Viešasis sektorius ir technologijos – kaip „GovTech Lab“ surado nestandartinį inovacijų kūrimo modelį

Skandaluose skendintis „TikTok“ naudotojus nustebino dar vienu sprendimu: blokuos „problematiškus“ kūrėjus

5G, dirbtinis intelektas ir dronai – verslas su įvairių Lietuvos universitetų mokslininkais kurs įnovatyvų įrankį nuotoliniam transporto stebėjimui be žmogaus įsikišimo

Kriptovaliutų apmokestinimo aspektai. Kaip „prikasus“ pelno, nesulaukti VMI dėmesio

Tyrimas: ko prireiks norintiems uždaryti mirusiojo paskyras internete?