Login to your account

Username *
Password *

Tyrimas: 9 mln. interneto vartotojų slaptažodžių susiję su kino filmais „Barbė“ ir „Openheimeris“

By Nordpass Rugpjūtis 18, 2023 59

Šią vasarą kone labiausiai laukti kino filmai „Barbė“ ir „Openheimeris“ atsidūrė ne tik kino teatruose, bet ir interneto vartotojų slaptažodžiuose, atskleidė „NordPass“. Nepriklausomiems kibernetinio saugumo tyrėjams išanalizavus 4,3 TB dydžio duomenų bazę rasti daugiau nei 9 mln. slaptažodžių, susijusių su šiais dviem filmais.

Slaptažodžiai, turintys sąsają su „Openheimeriu”, populiaresni – jų aptikta maždaug 6,5 mln. Tai sudaro net 71 proc. visų su „Barbenheimeriu” susijusių slaptažodžių. Didžioji dalis jų kurti, naudojant angliškus žodžius, tokius kaip „Robert”, „Oppenheimer”, „Alamos”, „Manhattan”, „Atomic”, „Nuclear”, „Hiroshima”, „Nagasaki”.

Tuo tarpu „Barbė” dominuoja beveik 2,7 mln. slaptažodžių. Ne tik žodis „Barbė” ir jo variacijos sudaro nemažai jų, tačiau ir kino filmo aktorių vardai, pavyzdžiui, „Margot”, „Robbie” ar „Gosling”.

„Šis tyrimas atskleidžia, kad kultūriniai įvykiai išties turi įtakos mūsų slaptažodžių pasirinkimui. Tai, kas populiaru ir madinga kino pasaulyje, neretai atsiduria slaptažodžiuose. Tokia pati logika galioja ir kalbant apie sportą, muziką, maistą ir kitus dalykus, kurie daugeliui malonūs. Tai, kokius renkamės slaptažodžius, deja, yra lengvai nuspėjama programišiams”, – sako „NordPass“ verslo plėtros vadovas Karolis Arbačiauskas.

Remiantis pernai atliktu „NordPass“ tyrimu, 2022-aisiais interneto vartotojai slaptažodžiams įkvėpimo sėmėsi iš kino filmų „Betmenas“ (rasti 2,6 mln. slaptažodžių), „Enkanto“ (53 tūkst. slaptažodžių) bei serialo „Euforija“ (10 tūkst. slaptažodžių). Tyrėjai taip pat išskyrė ir kitus kino filmus, kurie ir bėgant metams dar vis dažnai atsiduria interneto vartotojų slaptažodžiuose. Tarp jų yra ir „Leonas“, „Koko“, „Džokeris“, „Matrica“, „Žvaigždžių karai“.

K. Arbačiausko teigimu, tokius slaptažodžius naudoti pavojinga, nes jie neatitinka kibernetinio saugumo reikalavimų. Stiprius slaptažodžius turėtų sudaryti bent 20 simbolių – raidžių, skaičių ir specialiųjų ženklų kombinacijos. Ekspertas ragina vengti žodyne randamų žodžių kuriant slaptažodžius ir nenaudoti tų pačių slaptažodžių skirtingoms paskyroms apsaugoti.

2022-aisiais populiariausi slaptažodžiai Lietuvoje buvo „123456“, „kilobaitas“, „123456789“, „lopas123“ ir „labas123“.

Rate this item
(0 votes)
Pasidžiaukite rudenėjančia gamta: kokius parkus verta aplankyti savaitgalį ir kaip pasitikrinti jų užimtumą?

Paaiškino, kaip greitai atkurti užblokuotą „Google“ paskyrą

Su naująja internetine kamera „Logitech Brio 100 Full HD“ atrodysite, skambėsite ir bendrausite kokybiškiau

„Samsung“ pristatė naujos kartos atminties korteles: stebins sparta ir užtikrins duomenų saugumą

Ekspertas pataria, į ką atkreipti dėmesį perkant monitorių studijoms

„Kinfirm“ tapo Medicinos banko IT partneriu

„iPhone“ naudotojai slaptarakčius jau gali saugoti „NordPass“

„Nortal“ plečiasi: įsigijo programinės įrangos kūrimo įmonę „Questers“

„Blockchain“ pagrindu Lietuvoje veikianti finansų institucija „Benker“ pradėjo paslaugų teikimą 

Dirbtinį intelektą pasitelkia ir finansiniai sukčiai – apsisaugoti galima, bet reikia neprarasti budrumo 

Vaikams sugrįžus į klases – dėmesys kibernetinėms patyčioms: psichologas patarė, ką svarbu žinoti

Žaiskite garsiai: „Logitech G“ pristato transliacijų įrangą, padedančią turinio kūrėjams transliuoti aiškiai ir užtikrintai

Samsung naujienos: sąmoningas pasirinkimas ar (ir) ištaiginga kokybė?

„Google Maps“ nuo šiol padės gyventi tvariau ir net lengviau kvėpuoti: leis įvertinti saulės energiją, užterštumą ir alergenus

Apklausa apie ateinantį įpročių keitimą: rinkti 0 vietoje 8 skambinant Lietuvoje prasčiausiai pasiruošęs jaunimas