Login to your account

Username *
Password *

Pasitikrinkite pašto dėžutę – jūsų „Gmail“ paskyros gali tuoj nelikti: „Google“ praneša, kad trins neaktyvias paskyras

By Tele2 Rugpjūtis 03, 2023 105

Gali būti, kad jūsų elektroninio pašto dėžutėje neperskaitytas guli svarbus laiškas. „Google“ pranešė, kad keičia savo neaktyvių paskyrų politiką ir jau visai netrukus ištrins neaktyvias asmenines paskyras bei jų turinį, saugomą „Gmail“, „Docs“, „Drive“, „Google Photos“ ir kitose programose. Anot ekspertės, tokio sprendimo įmonė ėmėsi dėl su kibernetiniu saugumu susijusių priežasčių.

Apie pokytį informuoti visi

Trumpame politikos atnaujinimo pranešime „Google“ produktų valdymo viceprezidentė Ruth Kricheli įspėjo, kad neaktyvių asmeninių „Google“ paskyrų naudotojams nuo 2023 m. gruodžio mėnesio gali būti ištrintos paskyros ir jų turinys, saugomas „Gmail“, „Docs“, „Drive“, „Meet“, „Calendar“ ir „Google Photos“ programose. Neaktyvių paskyrų politika bus taikoma toms paskyroms, kurios nebuvo naudojamos arba prie kurių nebuvo prisijungta bent dvejus metus.

Naujausiais statistiniais duomenimis, aktyvių „Gmail“ naudotojų skaičius siekia 1,8 mlrd. Nors daugybė žmonių visame pasaulyje naudojasi „Google“ paslaugomis, bendrovės kuriamus saugos ir saugumo tinklaraščius skaito itin mažas procentas žmonių. Būtent tinklaraščiuose bei asmeniniais laiškais kiekvienam vartotojui „Google“ ir pranešė apie pastarąjį politikos atnaujinimą.

Pirmiausiai bus šalinamos „Gmail“ bei „Google Photos“ paskyros. „Google“ atstovai pabrėžė, kad gruodžio mėn. prasidėsiantis paskyrų ir turinio šalinimo procesas bus vykdomas lėtai ir atsargiai, apie tai visiems vartotojams pranešant iš anksto. Pavyzdžiui, pirmosios bus trinamos tokios paskyros, kurios buvo sukurtos, bet taip niekada ir nenaudotos bei neturinčios jokio turinio.

Siekia užtikrinti saugumą

Justina Antropik, „Tele2“ skaitmeninių kanalų turinio vadovė, sako, kad toks sprendimas priimtas ne dėl noro atlaisvinti serverius, o dėl kylančių rizikų saugumui. Pasirodo, kad nenaudojamos paskyros yra daug labiau pažeidžiamos kibernetinėms grėsmėms, o tai gali turėti įtakos kitų susietų paskyrų saugumui.

„Neaktyvioms paskyroms neretai naudojami pakartotiniai arba seni slaptažodžiai, kurių pažeidimo rizika yra didesnė. Be to, senesnėse, nenaudojamose paskyrose rečiau įdiegtas dviejų žingsnių autentiškumo patvirtinimas. „Google“ vidinė analizė taip pat parodė, kad tikimybė, jog nenaudojamose paskyrose bus įdiegtas dviejų žingsnių autentifikavimas, yra bent 10 kartų mažesnė nei aktyvių paskyrų“, – sako J. Antropik.

Kaip išsaugoti paskyras?

Pasak ekspertės, jei turite tik vieną „Gmail“ arba „Google Photos“ paskyrą ir ja naudojotės per pastaruosius dvejus metus, jums daryti nieko nereikia. Jei turite kelias paskyras, kurios galėjo būti neaktyvios, jas galite apsaugoti prisijungdami bent kartą per dvejus metus ir atlikdami vieną iš kelių veiksmų.

„Jei norite aktyvinti retai naudojamą „Gmail“ paskyrą, turite perskaityti ten esančius laiškus ar išsiųsti bent vieną laišką pasirinktam adresatui. Taip pat galite iš neaktyvios paskyros vykdyti bent vieną „Google“ paiešką, peržiūrėti „YouTube“ įrašą ar atsisiųsti programą iš „Google Play“ parduotuvės – visos šios programos susijusios tarpusavyje ir aktyvuoja viena kitą“, – pataria J. Antropik.

Ką daryti, jei pamiršote savo turimas paskyras? Tam pasitelkti galite „Google“ paskyros atkūrimo metodą. Šiuo atveju reikia įvesti su atitinkama paskyra susietą atkūrimo el. pašto adresą arba telefono numerį. Į nurodytą el. pašto adresą arba telefoną „Google“ atsiųs atkūrimo patvirtinimo kodą ir pateiks informaciją apie visas su jais susijusias paskyras. Atkūrus paskyrą, rekomenduojama atnaujinti jos slaptažodį bei nustatymuose įgalinti dviejų žingsnių autentifikavimo patvirtinimą, kad paskyra būtų apsaugota ateityje.

Daugiau informacijos:

Asta Buitkutė

„Tele2“ atstovė ryšiams su visuomene

M +370 668 00467

@ Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

 

 

Rate this item
(0 votes)
Naujas terminas psichologijoje – nomofobija. Kodėl taip bijome rankose neturėti išmaniojo telefono?

Socialiniai tinklai – ne tik susirašinėjimui: prekes juose įsigyja daugiau nei pusė lietuvių

Lietuvoje pradėjo veikti naujieji telefono numeriai: galima skambinti vietoje aštuoneto naudojant nulį

Šie ženklai išduoda, kad laikas atsinaujinti maršrutizatorių: senas įrenginys kelia riziką saugumui

2G ir 3G įranga paveiks jūsų daiktų interneto (M2M/IoT) sprendimus ateityje – 5 būdai, kaip elgtis, kad tai nenutiktų

Artėja vienas svarbiausių metų technologijų renginių: pristatys ir pirmą skraidančio automobilio prototipą

Laukiamiausi 2024 m. vaizdo žaidimai: nuo atgimusios „Final Fantasy VII“ klasikos iki „S.T.A.L.K.E.R. 2“ siaubo Černobylyje

Prastas ryšys namuose? Kaltas gali būti naujas ar renovuotas jūsų namas

„Philips Monitors“ E1 linijoje – keturi nauji monitoriai šių laikų profesionalams, dirbantiems hibridinėje darbo aplinkoje

Interneto slapukai miršta: kas juos pakeis ir kodėl visiškai atsisakyti – nenaudinga?

Mobiliųjų žaidimų tendencijos 2024: kas lydės šiais metais?

Ilgaamžiškumo paslaptys: kaip prie jų šiandien prisideda išmaniosios technologijos?

Dėl kilusių nesutarimų „TikTok“ platformoje nebeliko Taylor Swift, Drake ir kitų atlikėjų dainų: paaiškino, kas nutiko

5 būdai, kaip dirbtinis intelektas gali palengvinti jūsų kasdienybę

Išmanusis laikrodis vaikui su GPS – kodėl verta įsigyti tokį prietaisą?

4 priežastys, kodėl 2024 – išmaniųjų laikrodžių metai