Login to your account

Username *
Password *

Tarptautinė tinklaraščių diena – kaip pradėti kurti turinį savo išmaniuoju telefonu?

By Tele2 Rugpjūtis 31, 2022 33

Virtualioje erdvėje apstu įvairaus pobūdžio tinklaraščių: nuo maisto iki kelionių. Jeigu kada galvojote, kad ir jūs norite pradėti kurti savąjį, dabar tai padaryti lengviau nei bet kada – galite greitai ir paprastai kurti turinį telefonu iš bet kurio pasaulio krašto. Tarptautinės tinklaraščių dienos proga ekspertas dalinasi naudingiausiomis mobiliosiomis aplikacijomis, kurios tiks ne tik pradedantiems, bet ir šios srities profesionalams.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas teigia, kad pradėti kurti tinklaraštį labai paprasta dėl plataus programėlių pasirinkimo – jose telpa visi įrankiai, reikalingi turinio kūrimui, planavimui ir automatizavimui.

Kūrimui – „Wordpress“. Ši programėlė suteikia visas galimybes lengvai skelbti tinklaraščius, juos redaguoti, pridėti nuotraukų ar vaizdo įrašų bei išsisaugoti jų juodraščius. Vienas ryškiausių programėlės išskirtinumų – santykis su skaitytojais. Čia galite ne tik skaityti komentarus, į juos atrašyti, bet ir stebėti informaciją apie naujus sekėjus bei jų reakcijas į jūsų tekstus. Aplikaciją naudokite ne tik kaip kūrybos įrankį, bet ir kaip platformą kitų tinklaraščių skaitymui. Pasinaudoję visomis suteiktomis nemokamomis „WordPress“ galimybėmis galėsite lengvai perkelti savo tekstus ir dizainus į nuosavą tinklalapį su personalizuotu domenu.

Automatizavimui – „Hootsuite“. Itin naudinga programėlė tinklaraščių kūrėjams tokiose platformose, kaip „Instagram“ ar „Facebook“. Šioje aplikacijoje galite susidaryti įrašų tvarkaraštį, pagal kurį programa automatiškai įkels tekstus ir vizualus į jūsų pasirinktas platformas. „Hootsuite“ ypač tinka mėgstantiems planuoti savo tinklaraščio veiklą iš anksto bei turintiems daug jau paruoštų tekstų. Nemokama versija suteikia galimybę valdyti dvi platformas, o įsigijus „premium“ versiją, galėsite įrašus planuoti net 10 platformų – idealu tinklaraščius skelbiantiems keliose paskyrose.

Planavimui – „Notion“. Ši nemokama ir estetiška virtuali programa atstoja popierinę užrašinę. Joje galite susikurti atskiras skiltis skirtingiems poreikiams – tekstų rašymui, idėjų sąrašui, kalendoriui ir net finansų tvarkymui. Įvairius šablonus galite atsisiųsti tiek iš „Notion“ bibliotekos, tiek iš kitų vartotojų. Taip pat galite susidaryti darbų sąrašus, planuoti tinklaraščio leidimo laikus ir įterpti iliustracijas. Be to, jei tinklaraštį kuriate su komanda, savo užrašais dalinkitės su kitais ir vienu metu keiskitės idėjomis bei tekstais.

Iliustracijoms – „Canva“. Kuriant tinklaraštį, kuris patrauktų skaitytojų dėmesį, svarbu ne tik tekstas, bet ir vaizdas. Tekstus apie keliones galima gražinti išvykų vaizdais, receptus – galutinio rezultato nuotraukomis. Be to, svarbūs ir maži elementai, kaip logotipas, ikonos bei mažos iliustracijos. Visa tai kurkite ir retušuokite programėlėje „Canva“. Nemokama versija leidžia naudotis plačia šablonų, šriftų bei ikonų biblioteka, redaguoti ir kurti įvairaus formato bei geros kokybės iliustracijas. O įsigijus „premium“ versiją gausite prieigą prie dar daugiau elementų ir net galėsite susikurti savo tinklaraščio įvaizdžio spalvų paletes, šriftų kolekcijas bei šablonus.

Daugiau informacijos:

Rate this item
(0 votes)
„Kelių erelių“ ateityje laukia apkarpyti sparnai: greičio matuoklis kiekvieno telefone ir viską stebinti DI akis

Išankstinių užsakymų duomenys rodo, kokios „iPhone 14“ spalvos ir modeliai populiariausi Lietuvoje

Sumanus namų šildymas: ekspertų patarimai, padėsiantys išsirinkti šildytuvą

„Philips Sound“ pristato vaikams skirtas ausines su kaulų laidumo technologija

Norite, kad vaikas taptų programuotoju? Štai kaip jį galite paskatinti

Didžiausia kriptovaliutų birža „Binance“ kuria pasaulinę patariamąją valdybą

Nuo šiol naujausieji „Huawei“ išmanieji laikrodžiai palaiko elektrokardiogramos funkciją

„Internetas priklauso man“ – „Telia“ paleidžią 5G reklaminę kampaniją

Į rinką žengia naujieji socialiniai tinklai: ekspertas atskleidžia, kuo jie ypatingi

Kas Lietuvoje vilioja pasaulinius finansinių technologijų lyderius?

Virusų ir bakterijų šaltinis jums po ranka – būtina reguliariai dezinfekuoti savo telefoną ir jo priedus

Kaip nekeičiant gyvenimo būdo sutaupyti elektros energijos?

Metas keisti įpročius: energijos suvartojimą gali padėti mažinti išmaniosios programėlės

„Sony“ pristato galingiausią X serijos belaidę nešiojamą kolonėlę „SRS-XV900“

Naujos Logitech serijų „Brio 500“ internetinės kameros ir „Zone Vibe“ ausinės  sukurtos hibridinei darbo erai

„Samsung“ kilsteli žaidimų patirtį į naują lygį pristatydama „Odyssey Ark“ monitorių